Gönderen Konu: simota karbon açık hava filtresi sorunu?  (Okunma sayısı 3093 defa)

aslanz61

simota karbon açık hava filtresi sorunu?
« : Nisan 25, 2012, 08:46:55 ÖS »
herkese merhabalar arkadaslar.aracıma 3 ay önce simota karbon hava filtresi aldım.kutuyu çıkarıp direkt olarak plastik borunun ucuna taktım filtreyi.bundan önce yed vardı simotaya geçince ses baya değişti güzel kükrüyodu araç.ama zamanla ses kayboldu artık eski sesten eser yok.daha 3000km olmadı filtre takılalı tozlanmasınada pek ihtimal vermiyorum.sizce neden olmustur?resim alıntı fakat aynı şekilde duruyo benim aracımdada.konuyu yanlıs yere actıysam lütfen tasıyın

klc-ozhn

Ynt: simota karbon açık hava filtresi sorunu?
« Yanıtla #1 : Nisan 27, 2012, 10:04:22 ÖÖ »
aslanz61 acık hava filtresi yaz aylarında fazla işe yaramıyor. taktıgın yerden zaten motordaki sıcak havayı alıyor + havalarda ısınınca tamamen sıcak hava aldıgı için ses kesilmiş olablr. acık hava filtresinı takıcaksan motorsa soguk hava aldırcan

aslanz61

« Yanıtla #2 : Mayıs 03, 2012, 12:48:50 ÖÖ »
bu sebepten olduğunu düşünmüyorum çünkü daha önce yed marka filtre vardı aynı şekilde takılmış güzel ötüyodu.bi de havalar henüz ısındı sayılmaz burda :)

canguder

« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2012, 07:49:56 ÖÖ »
sarsıntıdan dolayı vidalar açılmış olabilir. söküp tekrar tak düzelecektir. gevşek kısımlardan hava kaçırıyordur.

aslanz61

« Yanıtla #4 : Mayıs 04, 2012, 07:53:24 ÖS »
söküp taktım filtreyi izole bantla güzelce her tarafını bantladım hava almayacak şekilde ama yine ses yok.boşuna mı para verdik buna :(

canguder

« Yanıtla #5 : Mayıs 05, 2012, 10:57:01 ÖS »
söküp taktım filtreyi izole bantla güzelce her tarafını bantladım hava almayacak şekilde ama yine ses yok.boşuna mı para verdik buna :(

yakıtta artış veya düşüş varmı ? sorun başka birşeyde olabilir.