Gönderen Konu: Si vs Si roll  (Okunma sayısı 1980 defa)

trll

Si vs Si roll
« : Eylül 19, 2010, 10:46:29 ÖÖ »
herkeze selamlar... arkadaşın si hiç lpg takılmamış sadece hava filtresi  jant lastik vs hepsi fabrikadan nasıl çıktıysa o şeklide.. benim si de lpg var jantlarım 15 lastik ebatları 195 lpg tankı sub kabin i falan 0rtalama 60 kg yakın bir fazlalığım var  sanırım, ayrıca benim aracın motor u yeni yapılı ... dün benzinde roll denedik 2. vitesde başladık 3 ün sonuna doğru yaklaşık 30 metrelik bir farkla öndeydi bu fark bukadar ağırlık farkından kaynaklanmaz gibime geliyor sorunu nerede aramalıyım acaba =))

a.uz

Ynt: Si vs Si roll
« Yanıtla #1 : Eylül 21, 2010, 10:09:07 ÖS »
pilotajında sorun yoksa eyer senin arabanın yürüyüsünde bi sıkıntı var güzel bi bakım yaptır derim subab ayarı avans ayarı enjectör temizligi baskı balata falan sonra bidaha deneyin 1 2 boy önde olsa neyse derim ama 5 6 boy fark olmaması lazım motorda yeni yapılmıs diyosun ne gibi işlemler yapıldı motorda ?

yalçınn

« Yanıtla #2 : Eylül 21, 2010, 10:47:12 ÖS »
lpg techizatını tamamen söktürün fark biraz daha azalır...bu konuda araçların kaç km de olduğu nasıl kullanıldığı çok önemlidir...tabi birde plotaj...

trll

« Yanıtla #3 : Eylül 22, 2010, 10:08:41 ÖÖ »
motor komple yeni yapılı geçen conta yüzünden açtık motor u usta daha doğru düzgün kurum bile bağlamamış dedi içi ,subap ayarları conta değişimi sırasında yapıldı  20-25 di sanırım bu Si lerin avans ayarları bilgisayarlamı yapılıyor yoksa ellemi çünki biz elle yaptık motorun sesine göre, benzin pompasında bi sorun olduğunu düşünüyorum ayrıca arabayı bi süre zorlayınca veya 10 - 15 km kadar benzinde kullanınca araba yavaş yavaş hiç çekmez oluyor . önce pompayı değiştirip bir daha deniyecem araç üst devirlerde biraz isteksiz gibi geliyor bana belki bu sebepdendir

trll

« Yanıtla #4 : Kasım 17, 2010, 02:54:26 ÖS »
cevap biraz geç oldu problemi o hafta çözdük benim enjektörlerin üzerinde ki lastikler yıpramıştı ilk enjektör u sebepden  baya bir hava alıyormuş tabi ateşlemede zayıf oluyor enjektör lastiklerini değiştirdim   sonra yine denedik hem lpg de hem benzinde öndeydim artık =)) içim rahatladı .. benzin filtremi değiştirdikden sonra beniznde ki problemi bir daha yaşamadım