Gönderen Konu: ses yalıtımı ve uygulanması  (Okunma sayısı 5205 defa)

RattleSnake

ses yalıtımı ve uygulanması
« : Aralık 30, 2009, 04:12:47 ÖS »
arkadaşlar bu ses yalıtımı nasıl yapılıyor ve neyle yapılıyor uygulaması nasıl ve faydası oluyormu motor sesi ve ses sistemi için yapılan yalıtımlar farklımı ortalama maliyetleri nedir

mehmets

Ynt: ses yalıtımı ve uygulanması
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2009, 06:32:45 ÖS »
bu konu hakkında bende çok araştırma yaptım fakat uygun malzeme şu anda bulamadım.acaba taşyünü veya camyününü aracın tabanında kullansak nasıl bir etkisi olur.bu şekilde deneyip sonuç alan varmı acaba

kadrigunes

« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2009, 07:47:16 ÖS »
valaha aracımız ses yönünden sorunlu ama gidermesi çok basit araçlarımızın herşeyi çok kolay sökülüyor yeterki eli yatkın olmak lazım biraz
koltukları sökün vites etrafını sökün yan plastik kaplamaları sökün aracın alt döşemesi çıktı
sonra kalın ziftli kağıdı serin kalın olduğu için biraz ön torpido altına doğruda sokarsanız motor sesinide kesersiniz alttan gelen su ve yol sesi alman arabalrından bile sessiz oluyor
kapı içlerinede bu şekilde yada laminat şiltesi ile izalasyon yapabilirsiniz kapılara ben laminat şiltesi kullandım biraz etkisi oldu ama en iyisi ziftli kağıt

---caner---

« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2009, 08:11:03 ÖS »
arcın altını ziftletmenin faydası olurmu acaba

mehmets

« Yanıtla #4 : Aralık 30, 2009, 09:26:49 ÖS »
peki bu kalın ziftli kağıtları nasıl yapıştıracağız

23korg23

« Yanıtla #5 : Aralık 30, 2009, 09:31:40 ÖS »
ben aracın tabanına ve arka camurluk üstüne firex echomod adlı ses yalıtım süngeri döşedim ciddi oranda azaldı ses...

serkansobe

« Yanıtla #6 : Aralık 30, 2009, 09:35:49 ÖS »
bitüm veya bazotecht adlı malzemeleri kullanın ses kesilir

mehmets

« Yanıtla #7 : Aralık 30, 2009, 11:01:27 ÖS »
bu malzemeleri nereden temin edebiliriz peki

serkansobe

« Yanıtla #8 : Aralık 30, 2009, 11:06:05 ÖS »
bu malzemeler heryerde bulunmuyor temin etmek biraz zor. yardım etme açısından söylüyorum. bu ürünler otomotivde kullanılan en iyi yalıtım malzemeleridir isterseniz araştırın. otomotive ve sanayilere çalışan büyük izolasyon firmalarında bulabilirsiniz. istanbulda ve ankarada biraz araştıma ile bulabilirsiniz. isim vermek istemiyorum

zedrix

« Yanıtla #9 : Aralık 30, 2009, 11:09:06 ÖS »
sanayıden tanesı 10 mılyona kecelı zıft alabılırsınız tum tabana tahmını 10 adet yeterlı olnucaktır.
taban halısı sokulur zemının duz yerlerıne gore kesilen zıft şalama ile uygulama yapılır sokum ısını kendınız yaparsanız
sanayıde uygulamayı ucuz yollu halledersınız ozellıkler davlumbazlar ve on gogus altına uygulama yaptıgınız takdırde dısarıdan gelen
lastık ve motor sesı gesılecektır. bu profosyenel bır uygulama degıl
yoksa cok farklı ve daha pahalı urunlar kullanılıyor. benzer bır konu daha oncede acılmıstı dıye bılıyorum oradanda bakabılırsınız.

23korg23

« Yanıtla #10 : Aralık 31, 2009, 07:30:41 ÖÖ »
kardeş ben tekzen den aldım fiyat piyasaya göre biraz pahalıydı kalınlığı 6mm olanınının metrekaresi 6.25 lira idi ama mecburdum mail ve görüşmelerim sonucu sanal mağazaya bu ürünü koydurdum normalde sanal mağazalarında satışı yoktu ve bende netten aldım ama kredi kartına 10 ay taksit yapıyolar yani 20 adet alsanız 125 lira yapıyor ayada 12.5 lira taksitle alıyosunuz..

erenyorum

« Yanıtla #11 : Şubat 05, 2010, 07:25:47 ÖS »
civic sedanın tabanı kaç metre kare kıvrımlar dahilinde ? bilen uygulatan yada uygulayan arkadaş varmı ?

serkansobe

« Yanıtla #12 : Şubat 05, 2010, 07:32:06 ÖS »
3-4 m2 yeter ama siz fazla alın bence bagaja da yaparsınız hatta dovalumbazlarada yapın. toplamda 6m2 yeter sanırım