Gönderen Konu: s2000 lütfen okuyun!!yardımm.  (Okunma sayısı 3207 defa)

alper s2000

• Ziyaretçi
s2000 lütfen okuyun!!yardımm.
« : Şubat 03, 2009, 05:22:35 ÖS »
Herkese iyi akşamlar öncelikle,aracım 2004 model s2000 arabamda bi problem var kendilinden oldu bi anda hiç bi zorlama yapmadım arabayı istanbuldan aldım geldim kayseriye canavar gibiydi bi kaç gün sonra sonra aem v2 taktırdım ondan sonra araba saçma sapan şeyler yapmaya başladı birincisi araba önce kendini bi 4000 devirde geriye doğru atı ikincisi 6500 de açması gereekn vteci 8000 de açıo vteci 6500 de açmaya çalışıo ama egsozdan paat pat ses gelio(yine geriye doğru atılıo) sonra kendine gelio araba ve açıo vteci ,üçüncüsü alt devirlerimdede sıkıntı yaşıyorum bana havayla ilgili problem gibi gelio serviste cihaza bağlatıık maf sensörünü bozuk gösterio ama kesin budur diyemiolar çünki kayseride başka s2000 yok dolayısıyla motordan bilgileri yok.Sİzce problme nedir??????yaşayan vrmı????bu hafta içi ankaraya hilmi ustaya gidicem proshopa gel hallederiz dedi ama napmam gerektiğine karar veremiyorum.!!!birde eğer çok yavaşsam 1 de 3000 devirdeyim mesela 2 ye çektimde vitesi araba bazen silkelior kendini ve bunların hepsi aemden oldu ilk takdıımda süperdi illk gün öbür gün şşşooookkkk.yardımları bekliorum.

BigSaint

Ynt: s2000 lütfen okuyun!!yardımm.
« Yanıtla #1 : Şubat 03, 2009, 05:31:44 ÖS »
valla net bi cevap veremem fakat senin s2000 baya bi problemi gerek bu msjın gerek önceki mesajların... havayı çekerken belkide bi problem yaşıyosundur.. bende cai taktırdım civice benzer problemler oldu... vteci 8000 de açması gerçekten ilginç..problemin düzelir inşallah...

alper s2000

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 03, 2009, 05:58:04 ÖS »
Hava ile ilgili olduğu konusunda bi çok usta hem fikir ve bu adamların çoğu s2000 in motorounu çok iyi bilio ve dedikleride büyük bi şey deildir tıkanıklıktan bileo olur diolar belki bi şeyler söküp temizlense olur diolar ama görmeden kimse bi şey demio bundan önceki problemlerimde benim arabayla ilgili kendi problemlerimdi.bana arabanın  çıkardığı tek problem bu ve aem v2 den sonra oldu. tşkr ederim cvp iiçin

8.000rpm

• Kişisel blog
« Yanıtla #3 : Şubat 05, 2009, 10:21:40 ÖÖ »
filtreniz ne durumda? ıslaklık veya tıkanıklık var mı? filtrenizi değiştirin , tekrar deneyin...
v2 nin borularının içine bakın , saçma ama birşeyler vardır belki tıkayan / daraltan...
oksijen sensörünüz takılı mı? belki çok etkili bir parça gibi görünmüyor ama bazı motorlarda bu problem çıkarıyor...
aracınızın başka bir yerini kurcalattırmayın , s2000 ustalık ister , aman derim...
maf sensörü şüphesi için sensör değişsinler basitçe , ortaya çıkar ne olduğu...

alper s2000

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 05, 2009, 10:16:36 ÖS »
bir kere daha hilmi ustanın üstüne usta olmadına inandım baktı ve anında olayı çözdü 5 dkikaydı onun için ben aemi takmadan önce üzerindeki filtre fanın orda olduğundan sıcak hava veriodu motora ve haliyle performans düşüklüğü oluyodu ben aemi taktıktan sonra soğuk hava girince motor saçmalamya başlamış ilginç tepkiler veriodu zaten biliosunuz.havayı çok alınca benzinde çok gitmeye başladı maf sensörü havayı kesince motor boğuluomuş iki vidayla oynadı ayarı varmış orda sen bile yapabilrdin dio ve alet yaydan çıkan ok gibi artık ve ilk aldıım günle de şu anda arasında çok fark var aem v2 baya etkili.

S2K_06

« Yanıtla #5 : Şubat 10, 2009, 10:37:33 ÖÖ »
bnde V2 taktim ama bi sorun olmadi..montaj da emiş hortumlarin dogru takildimi? bde onu kontrol ettr bnce

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #6 : Mart 12, 2009, 10:25:25 ÖS »
Alper kardeş bu hilmi usta nerede Ankarada'da??? Bir gün işimiz düşerse aklımızda bulunsun...

vks2000

« Yanıtla #7 : Mart 19, 2010, 06:28:33 ÖS »
bir kere daha hilmi ustanın üstüne usta olmadına inandım baktı ve anında olayı çözdü 5 dkikaydı onun için ben aemi takmadan önce üzerindeki filtre fanın orda olduğundan sıcak hava veriodu motora ve haliyle performans düşüklüğü oluyodu ben aemi taktıktan sonra soğuk hava girince motor saçmalamya başlamış ilginç tepkiler veriodu zaten biliosunuz.havayı çok alınca benzinde çok gitmeye başladı maf sensörü havayı kesince motor boğuluomuş iki vidayla oynadı ayarı varmış orda sen bile yapabilrdin dio ve alet yaydan çıkan ok gibi artık ve ilk aldıım günle de şu anda arasında çok fark var aem v2 baya etkili.
merhaba arkadaşlar..2005 model s2000im var,motor arıza lambası yanıyor,serviste oksijen sensörü arızalı olabilir,takarız lamba sönmezse beyinde problem var dır dediler..serviste parçalar pahalı,sensörü bulabileceğim özel servis filan var mı?yardımcı olursanız sevinirim..