Gönderen Konu: Vtec 2 de acik hava filtresi kullanan arkadaslar bi iceri buyrun lütfen  (Okunma sayısı 6838 defa)

celiker55

Arkadaslar vtec 2 de acik hava filtresi kullanan arkadaslarımız varsa bi yardımcı olabilirler mı ? Merak ettigim su ki dandik bisey almak istemiyorum yani salt filtre ile bir kullanım istemiyorum o yuzden sahibinden / gg gibi ve bunun haricinde birkaç tuning markete baktım soyle 300-450 arası bir kit alayım diyorum ama kimisi bu araçtan guzel tok soyle yankıli bir ses alamadığını söylüyor sanırım motordan veya teknolojisinden kaynaklı o kadar da guzel ses vermiyor bi ies kadar yok falan demisti kullanan arkadaslardan bi ricam olsa cekip bir video bosta iken ve giderken yük altında yani bir video veya ses klibi cekip paylaşabilir mı ? Ben de öğrenciyim kendim almak istiyorum o yuzden bir fikir edineyim . Egsoz tavsiyesi aldım direk hic uğraşma diyen de oldu fakat egzosa arabanın sahibinden oturu giremiyorum :) neymiş orj gidiyormuş :) anlat anlatabilirsen :) video icin de İnternete baya baktım izlesenede bir video buldum o da becerememiş bisey anlaşılmıyo , Youtube'da da buldum o arkadas da egzoslu kullanıyor ve net bir video degildi anlayamadım  o yuzden bir arkadastan videoya ihtiyacım var..
« Son Düzenleme: Temmuz 21, 2014, 08:44:57 ÖS Gönderen: celiker55 »

can3520

Vtec2'de aem v2 kullanıyorum ses çok iyi. 2800 3000 gibi başlıyor ses. şu an filtreyi çıkardım muayeneden sonra tekrar takıcam ve arabanın keyfi yok ne yalan söyliyim. tekrar takmak için can atıyorum :)

cagatay54

ies te big tube kadar filtre sesi vtec2 de beklemeyin zaten hata olur.filtre olarak simota karbon filtresi var kit olarak.onu takın.arkadaşta vtec2 vardı 2006 aem taktık aracı çok sıktı simotayı takınca rahatladı araba yürümeye başladı.tavsiyem simotadır.filtre sesi hoşunuza gider tabi iesteki gibi bir ses beklemeyin ama yine de ses verir

BiTEC

Vtec2'de aem v2 kullanıyorum ses çok iyi. 2800 3000 gibi başlıyor ses. şu an filtreyi çıkardım muayeneden sonra tekrar takıcam ve arabanın keyfi yok ne yalan söyliyim. tekrar takmak için can atıyorum :)
Benim ikisinde de simota aero form vardı...kendi kullandığımı bi arkadaşa verdim... Aynen senin dediğin gibi öyle alışmışım ki şuan tat vermiyor :)
Diğerindekini çekebilirsem yüklerim ses olarak gayet tatminkar sesi var...

gomar

Ynt: Vtec 2 de acik hava filtresi kullanan arkadaslar bi iceri buyrun lütfen
« Yanıtla #4 : Temmuz 22, 2014, 12:09:50 ÖÖ »
Aem v2 pahalıdır ama ses konusunda zirvedir

By_emre

« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2014, 12:28:33 ÖÖ »
Bende aracımı satmayı düşündüğüm için satıyorum ilerde aceleye gelip uğraşmamak için şimdiden söküyorum 3000 km yol yaptım en ufak bir sorun yok filtre sesim gayet iyi bir çok kitte benimki kadar ses vermiyor boruları pvc kullandım + folyo ile kaplamadım ısı sorunu yok konum olarakda kaput altı direk karşıdan gelen soğuk havayı alıcak şekilde ayarladım akü arkasında havasız kalmıyor sadece filtreyi 50 tl'ye satıcaktım eğer almak istersen hazır borularıyla veririm direk alır takarsın. hatta yakınsan gel beraber takarız 300-350 tl tamamen gereksizdir kim ne derse desin ileri düzey bu işi bilenler hak vericektir. bu paralara headers vs yapılmalıdır bir filtre kitine 100 tl'den fazla para harcamayın

BiTEC

04 vtecII sarışın
Simota aero form eğimli yol tırmanış 3.vites
http://www.youtube.com/watch?v=bxFyjykGx_Y

BiTEC

bu da aynı yol tırmanış 2.vites
http://www.youtube.com/watch?v=CJqr0_3UAOc

can3520

Abi videodan mı bilmiyorum ama benimkinin sesi daha güzel :D

BiTEC

ondan şüphem yok :) ben fikir olsun diye yükledim... Zaten daha fazla ses için cold air intake...

BiTEC

« Yanıtla #10 : Temmuz 22, 2014, 08:09:29 ÖS »
aem v2 nin sesi iyi diyorlar zaten..bi de senden alalım ses..arkadaşa fikir olsun.. K&N olan varsa o da yüklesin...farklı sesleri karşılaştırıp işi kolaylaşsın bence...

can3520

« Yanıtla #11 : Temmuz 22, 2014, 08:11:31 ÖS »
Muayeneden sonra çeker yüklerim :)

BiTEC

« Yanıtla #12 : Temmuz 22, 2014, 08:18:01 ÖS »
ben ikisinin muayenesini de yaptırdım...filtereleri görünce altında da bişeyler var mı diye sordu :) kat.iptali egzos falan tarzında..yok dedim sadece filtre...

By_emre

« Yanıtla #13 : Temmuz 23, 2014, 12:53:24 ÖÖ »
Filtre sesi hic yok gibi ya yakinsaniz gelin benim kiti takiyim araciniza kullanin ayni sekil deneyin filtre sesi bu diyeceksin :)

celiker55

« Yanıtla #14 : Temmuz 23, 2014, 02:46:53 ÖÖ »
Hepinize çok teşekkür ederim yorumlarınız görüşleriniz için öncelikle. Aem pahalı sanırım fiyatını 850 gibi ibliyorum belki yanlış kalmıştır aklımda ama tabi sesinden performansından şüphem yok ..
By emre kardeşim kullandığın filtre oem modacar jsv tarzı bir marka mı ?

celiker55

« Yanıtla #15 : Temmuz 23, 2014, 02:48:31 ÖÖ »
Benim ikisinde de simota aero form vardı...kendi kullandığımı bi arkadaşa verdim... Aynen senin dediğin gibi öyle alışmışım ki şuan tat vermiyor :)
Diğerindekini çekebilirsem yüklerim ses olarak gayet tatminkar sesi var...

Bu simota aero formun çok çakması var 300 e de var 450 ye de var bir de bütün satıcılar aynı fotoğrafları kullanmışlar genelde hangisi orj satar acaba onu da tam anlayamadım bende bu konuda hastalık var galiba ..
Kardeş video işini yapabilirsen çok makbule geçer nası ediyim karar veremedim borulu kit mi alsam aem v2 gibi ( tabi aem v2 için maddiyat yetmez :D daha biton yapacağım şey var ) yoksa simota aero form mu ?
« Son Düzenleme: Temmuz 23, 2014, 02:51:41 ÖÖ Gönderen: celiker55 »

mzeytin

« Yanıtla #16 : Temmuz 23, 2014, 08:06:29 ÖÖ »
videoda duydugun sesın çok daha guzelı çıkıyor emın ol geçenlerde nurrullah abının kını benım araca taktık otomatık olmasına ragmen çok memnunum ...

celiker55

« Yanıtla #17 : Temmuz 27, 2014, 06:08:25 ÖS »
Bu konuda bişey söyleyebilecek bi arkadaş var mı ? Simota aero formun birsürü çakması var orjinal olup olmadığını nasıl ayırt edebilirim veya nerden temin etmeliyim ?

By_emre

« Yanıtla #18 : Temmuz 27, 2014, 07:54:48 ÖS »
Aero form alma bence sesi çıkmıyor gibi ama verimlilik açısından konumu güzel

Bu arada filtrem jsv felan kesinlikle değil simota carbon kitinin içindeki filtreden aero formunkinede benziyor

Ghan

« Yanıtla #19 : Temmuz 27, 2014, 08:18:39 ÖS »
Valla kardesim aero form kullanmis biri olarak ses bekleme bi kere ole iesler gbi yirtmiyo ortaligi boguk bi sesi var. Benim tavsiyem by_emre nickli arkadas gbi custom birseyler dusun emmeden akunun oraya pvc don ucune guzel kaliteli bir filtre al tak pvc guzel ses verir maliyetin 100tl gecmez. Ben aero formu soktum custom birseyler dusunuyorm sana da tavsiyem odur.

By_emre

« Yanıtla #20 : Temmuz 27, 2014, 09:14:35 ÖS »
Valla kardesim aero form kullanmis biri olarak ses bekleme bi kere ole iesler gbi yirtmiyo ortaligi boguk bi sesi var. Benim tavsiyem by_emre nickli arkadas gbi custom birseyler dusun emmeden akunun oraya pvc don ucune guzel kaliteli bir filtre al tak pvc guzel ses verir maliyetin 100tl gecmez. Ben aero formu soktum custom birseyler dusunuyorm sana da tavsiyem odur.

Kesinlikle haklısınız.

celiker55

« Yanıtla #21 : Temmuz 31, 2014, 04:20:12 ÖÖ »

Valla bilgilendirdiğin iyi oldu kardeşim saolasın çok ..