Gönderen Konu: EVDE ARAC YIKAMA MAKİNELERİ  (Okunma sayısı 8053 defa)

baron12

Ynt: EVDE ARAC YIKAMA MAKİNELERİ
« Yanıtla #25 : Haziran 13, 2012, 09:00:17 ÖS »
beş parmagın beşi bir olmaz biri iyi biri kötü hep aynı degil arkadaşımzn biride cabuk ısındıgından sikayetci bunlar tek yıkamaya eş deger ev iş yeri için galericiler bile kullanır aynı anda birden fazla arac yıkamak için dinlenme periyodlarınca çalıstırılmaması gerkir
bilsem böyle bir konu açılacak atarmıdım acaba parçarını çeker resimlerini burda paylaşırdım :) ne tazziği var ne bişeşi iç kısımlarını plastikten yapmışlar ne yedek parçaları var ne bişeleri :( 2 lira verinde petrol'lerde yıkatın bence :)

ateşbey

« Yanıtla #26 : Haziran 25, 2012, 08:37:38 ÖS »
aracı sungerlemenize gerek yok önce tazyikle suyla kabasını alın sonra deterjan haznesine sampuan koyarak aracı komple köpürtün durulayın kurulayın sünger hasere sinek zift vs gibi durumlarda kullanmanızı öneririm ha yok yanlış dıyosanz bildgnzi yapın unutmaynki her elle silme bir kılcal çizik demektir yıkama artı durulama elle müdahalede bu iki eder iki çiziktense enkötü bir herazaman avantajlıdır saygılarımla
Sadece tazikli suyla aracı yıkıyorsanız ,yıkadıktan sona aracı kurulamayın. Tazikli suyla kirlerden arınmıyor.

Çamurunu döküp muhakkak sabunlu süngerle yıkayın aracı.

Çizilecek diye korkmayın. Diğer türlü daha çok çiziliyor.

arabanız benimki gibi siyahsa boya korumada dahil hiç bir şey kılcal çizilmeleri engellemiyor.neyle nasıl yıkarsanız yıkayın.yılda bir kez pasta cila şart

baron12

« Yanıtla #27 : Haziran 25, 2012, 08:54:23 ÖS »
siyah arabaların bakımı gercekten cok zor
aracı sungerlemenize gerek yok önce tazyikle suyla kabasını alın sonra deterjan haznesine sampuan koyarak aracı komple köpürtün durulayın kurulayın sünger hasere sinek zift vs gibi durumlarda kullanmanızı öneririm ha yok yanlış dıyosanz bildgnzi yapın unutmaynki her elle silme bir kılcal çizik demektir yıkama artı durulama elle müdahalede bu iki eder iki çiziktense enkötü bir herazaman avantajlıdır saygılarımla
Sadece tazikli suyla aracı yıkıyorsanız ,yıkadıktan sona aracı kurulamayın. Tazikli suyla kirlerden arınmıyor.

Çamurunu döküp muhakkak sabunlu süngerle yıkayın aracı.

Çizilecek diye korkmayın. Diğer türlü daha çok çiziliyor.

arabanız benimki gibi siyahsa boya korumada dahil hiç bir şey kılcal çizilmeleri engellemiyor.neyle nasıl yıkarsanız yıkayın.yılda bir kez pasta cila şart

BraTo

« Yanıtla #28 : Haziran 25, 2012, 09:31:55 ÖS »
Bu işin uzmanı Karcher. Bosch Da kullandık ama zamanla bozuluyor ve maalesef garanti dışı sayıyorlar.

http://www.dailymotion.com/video/xco06m_karcher-k-3-65md-pressure-washer-wi_auto

Kullananlar da video eklemişler.

güzel kullanışlı makinalar..zamanında bende satmıştım bu ürünlerden ama max 2 araba yıkanabiliyor üstüste..motorları sürekli çalışmaya gelmiyordu..tabi benim dediğim 6 sene önceki makinalar için geçerli :) şuan mutlaka geliştirilmiştir

Arkadaşta var Karcher (modelini hatırlamıyorum) hafta sonları 5-6 araç birden peş peşe yıkıyoruz, banamısın demiyor.
Devir değişti :P