Gönderen Konu: performans düşüşü  (Okunma sayısı 6498 defa)

BeReLi

• Ziyaretçi
performans düşüşü
« : Mart 01, 2009, 08:43:24 ÖS »
Merhaba arkadaşlar.gecen gün civic aracımı 10.000 km bakımına götürdüm.bakımdan aldıktan sonra inanılmaz bir performans düşüşü yaşadım.araçtan bir türlü performans alamıyorum 140 km zor çıkıyo araç.servisle görüştüm benzinden kaynaklanabilecegini söyledi(bp den sürekli 97 oktan alırım).tekrardan başka yerden benzin aldıktan sonra aynı sorunlarım devam etti ki araç şimdi gaz yememeye başladı.sanki motorda tekleme var.aracımda AEM SHORT RAM KIT var.Filitrenin ufak bi yerinde sanki yırtık  var.sizce bu yırtıktan dolayı bu sorunları yaşıyo olabilirmiyim?

honda2002

Ynt: performans düşüşü
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2009, 08:56:40 ÖS »
hiç vakit kaybetmeden servisin tepesine bin bence..

BeReLi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 01, 2009, 08:59:48 ÖS »
hiç vakit kaybetmeden servisin tepesine bin bence..

hocam cumartesi bindim zaten benzinden dediler bende hafta sonu benzini bitirmek için alt üst ettim izmiri tekrardan aldım fakat aynı sorun devam ediyo.

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #3 : Mart 01, 2009, 09:02:46 ÖS »
yırtıktan dolayı boyle bır problem olmaması gerekıyor. bujılerde falan bır problem olabılırmı.

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #4 : Mart 01, 2009, 09:03:55 ÖS »
benzınden degıldır zaten baslarından atmak ıcın hep aynı muhabbet.

BeReLi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mart 01, 2009, 09:05:14 ÖS »
yırtıktan dolayı boyle bır problem olmaması gerekıyor. bujılerde falan bır problem olabılırmı.

onuda söyledim bakımdan sonra aracı yıkadılar.motoruda yıkadılar sanırım.söyledim bunuda imkansız dediler.bide bujilere su kaçsa bile kaç gündür gezip dolaşıyom şimdiye kadar kurumazmaydı?

BeReLi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mart 01, 2009, 09:07:00 ÖS »
zaten varya garantisi olmasa arabanın asla sokmam servise herşeyini serviste yaptırıyoz.ama ufak bişeyde hemen sürücüde suç bulmaya çalışıyolar.!

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #7 : Mart 01, 2009, 09:22:34 ÖS »
servıste test surusune cıksınlar.

loiz

« Yanıtla #8 : Mart 01, 2009, 09:22:55 ÖS »
geçmiş olsun..büyük ihtimalle basit bi hatadır ama ne hikmetse servisler hata üstlenmemekte direttikleri için sorun yaşıyosunuzdur..motoru yıkadılar demişsiniz filtreyide yıkamadılar içine su gidicek şekilde değilmi?

BeReLi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mart 01, 2009, 09:25:23 ÖS »
geçmiş olsun..büyük ihtimalle basit bi hatadır ama ne hikmetse servisler hata üstlenmemekte direttikleri için sorun yaşıyosunuzdur..motoru yıkadılar demişsiniz filtreyide yıkamadılar içine su gidicek şekilde değilmi?
inan onu bilmiyorum nasıl yıkadılar filan görmedim.haklısın ama.kesin o yıkayan avel arkadaş filitreyide yıkadı!
« Son Düzenleme: Mart 01, 2009, 09:27:17 ÖS Gönderen: BeReLi »

loiz

« Yanıtla #10 : Mart 01, 2009, 09:30:23 ÖS »
yeni civici bilmem ama bi ara eski bi toyotada bazen matrağına hava filtlerisi çıkarıp bi iki tur attığım  olurdu sesi dinlemek için..bi dene filtreyi sökmeyi umarım zararı olmaz eğer araba anında açılırsa servise koş tavsiye ederim..yazık yaa milyarlar verip güvenip servise emanet ediyoruz makinaları tutup bi acemiye çarpabiliyoruz işte..şansızlık..

fikito

« Yanıtla #11 : Mart 01, 2009, 09:33:08 ÖS »
servise çök birader öyle saçma şey olmaz ;)

honda2002

« Yanıtla #12 : Mart 01, 2009, 09:33:59 ÖS »
abi benim araç 7 yaşında hala yetkili servise gidiyorum, piyasadaki servislere güvenmediğimden ve tabiki seninki gibi böyle olumsuz durumlarda hesap sorabileceğimden dolayı.

aracı sok servise, tekrar parçaları teker teker söküp kontrol etmelerini söyle bence.

aracı da bu işlemler yapılmadan servisten dışarı çıkarmayacağını nazikçe söyleyiver. kibarlığı da elden bırakmadan biraz rest çek yani.  O:)

bu arada hangi servisle muhatap olduğunu söyle, belki aramızdan sana yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkacaktır.

BeReLi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mart 01, 2009, 09:37:34 ÖS »
yarın her türlü çöktüm servise araba çok kötü durumda aracım.filitreden bile ses alamıyom.şahinle kalksan inanın gecer beni.ama diyeceklerini biliyorum eyer bişey bulamazlarsa tek diyecekleri şey siz filitre takmışsınız buda sorun yaratabilir bunu kayıt altına alcaz filan.izmirde bi servis bu şimdi burda söylemek olmaz.

honda2002

« Yanıtla #14 : Mart 01, 2009, 09:49:47 ÖS »
uğraşmadan olmuyor bazı işler böyle.

Honda nın -ben bilmiyorum ama- mutlaka servisleri kontrol eden onlara lisans vs. veren bir birimi vardır.

bu da koz olarak aklında bulunsun.

hatta yarın hala istediğini alamazsan servis yöneticisinin veya müdürünün yanından bu birimi telefonla arayıp şikayet edebilirsin. sana yol göstermelerini isteyebilirsin.

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #15 : Mart 01, 2009, 09:50:56 ÖS »
orjınal fılıtreyı takıp gıtsen servıse

BeReLi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mart 01, 2009, 09:59:59 ÖS »
biliyolar filitrenin takılı oldugunu

BeReLi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Mart 01, 2009, 10:02:39 ÖS »
uğraşmadan olmuyor bazı işler böyle.

Honda nın -ben bilmiyorum ama- mutlaka servisleri kontrol eden onlara lisans vs. veren bir birimi vardır.

bu da koz olarak aklında bulunsun.

hatta yarın hala istediğini alamazsan servis yöneticisinin veya müdürünün yanından bu birimi telefonla arayıp şikayet edebilirsin. sana yol göstermelerini isteyebilirsin.

çok haklısın bi sorunda hondaturkey aradım hemen sorunumu çözmüşlerdi yarın olsun bakalım ne olcak çok merak ediyorum.motora su kaçtıysa o zaman ne olcak bakalım?

honda2002

« Yanıtla #18 : Mart 01, 2009, 10:40:05 ÖS »
motora su kaçması ne kadar kötü bir olay bilemiyorum.

ileride başına dert açıp açmayacağını da farklı kaynaklara da şimdiden soruver bence.

aynı servise sorsan yok diyecektir tabiki.

BeReLi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Mart 01, 2009, 10:47:14 ÖS »
varya istedigin kadar dikkat et arabana bi avel geliyo maf ediyo kesin yıkadı hava filitresinide.

L3v3nT

« Yanıtla #20 : Mart 01, 2009, 11:10:47 ÖS »
Öncelikle Geçmiş olsun, Arkadasların da dediği gibi Bende kesinlikle işi servisle çöz diyorum,  Filtredeki ufak yırtılma böyle bir sorun yaratmaz su almış olsa diycem oda bu kadar sürmez diye tahmin ediyorum muhtemelen baska bir sorundur, Ayrıca motora su kacması büyük sıkıntı yaratır ;)

O Yüzden tekrar servise gidip bütün parcaları tekrar kontrol ettirmek sanırım en dogru yol olacaktır ;)

Tekrar Geçmiş olsun...

BeReLi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Mart 01, 2009, 11:15:52 ÖS »
saol kardeşim bakalım yarın büyük gün.çok sinirim bozuldu bu olaya bakalım ne diyecekler.

BeReLi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Mart 03, 2009, 01:09:44 ÖS »
araca dün baktılar ve hava filitresinin şiştigini söylediler.hava filitresi yıkandıgı için şişmiş ve hava akışını saglıyamamış dediler.yeni filitre aldım yed performansı eski haline döndü fakat filitreden hiç memnun degilim.aem bastıgım zaman hem azda olsa performans saglıyodu hemde inletiyodu.sizce ne almalıyım?bu arada görüşlerini yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #23 : Mart 03, 2009, 11:27:48 ÖS »
bu durumda flıtreyı bozan servıs olmuyormu. bence sevıs alsın yenısını.

L3v3nT

« Yanıtla #24 : Mart 04, 2009, 12:51:14 ÖÖ »
bu durumda flıtreyı bozan servıs olmuyormu. bence sevıs alsın yenısını.

Kesinlikle katılıyorum ;)

Coşkun, Filtreyi kullanılmaz hale getiren servis olduguna göre AEM filtrenin yenisini talep et bence ;)