Gönderen Konu: özür dilerim arkadaşalar yeniyim motor modifiyesi hakkında yardım lütfen  (Okunma sayısı 6215 defa)

meric_666

2010 model honda civic sedan elegance kullanıyorum. Araca turbo,chip, performance egzosu, manifold gibi parçalar taktırmak istiyorum fakat garanti ile ilgili problem var bayii ile görüştüm garantisi bozulurmu diye sordum bana garanti hakkında kesin bir bilgi vermediler ve mugenle calıştıklarını ama mugenin motor modifiyesi yapıp yapmadıklarını bilmediklerini soylediler ve ögrenip seni ararız dediler fakat hala bilgi veren olmadı. İnternetten mugenin resmi bir sitesini yada irtibat numarasını bulamadım. Mugen motor modifiyesi yapıyormu? yada bunu yapan başka firmalar varsa motorda herhangi bir sorun olursa kendileri garanti veriyormu. Bana bu konuda yardımcı olursanız cok teşekkür ederim

doan

öncelikle sizi tanıyalım bölümünde kendnizi tanıtmalısınız.

sorunuza gelince mugen motor performans parçası uretiyor. ancak bunu servisten alıp taktıracak olursanız muhtemelen sanayide ödeyeceğiniz fiyatın kat ve kat fazlasını ödeyerek bu işlemi yaptırırsınız

meric_666

teşekkur ederim peki fiyat konusunda bir bilgin var mı? yada baska bi yerde yaptırırsam onlar garanti veriyormu herhangi bir arıza durumunda

doan

fiyat konusunda bir bilgim yok. servis dışında yaptırırsanızda motoru garanti kapsamından çıkartırlar.

Karahan

• Fatih_K
Sizi asla anlayamayacağım bu gidişle. 2010 model arabaya nasıl kıyıp da modifiye yapacaksın?

smtkrgz

Sizi asla anlayamayacağım bu gidişle. 2010 model arabaya nasıl kıyıp da modifiye yapacaksın?

otomobil iki türlü insanın gösüne hoş gelir.. bi orjinalciler vardır bi modifiyeciler.. sen biraz orjinalcisin galiba kardeş :)

meric_666

Arkadaşım napayım duramıyom bole kız gibi durmasında hoşlanmıyorum. Modifiye yapcaksam tam yapayım diyorum :)

Karahan

• Fatih_K
Evet ben orijinalciyim. Orijinal Honda bulmakta zorlanınca isyan ediyorum. Günün birinde ben de modifiye yapabilirim. Ancak asla Honda armasını sökmem, armasız panjur takmam. Ben o logoya aşığım arkadaş. Sonra, far karartmaya ifrit kesilirim, plakalık iptali gibi caniliklere yaklaşmam. Motor modifiyesi, spor yaylar vs. performansa dönük olan modifiyelere sözüm yok, sonuna kadar yaparım icabında. Bütün bunları da bugünün şartlarında si veya vti gibi bir araca yaparım. Sıfır veya 1-2 yaşında araca da kıyamam.

meric_666

Evet ben orijinalciyim. Orijinal Honda bulmakta zorlanınca isyan ediyorum. Günün birinde ben de modifiye yapabilirim. Ancak asla Honda armasını sökmem, armasız panjur takmam. Ben o logoya aşığım arkadaş. Sonra, far karartmaya ifrit kesilirim, plakalık iptali gibi caniliklere yaklaşmam. Motor modifiyesi, spor yaylar vs. performansa dönük olan modifiyelere sözüm yok, sonuna kadar yaparım icabında. Bütün bunları da bugünün şartlarında si veya vti gibi bir araca yaparım. Sıfır veya 1-2 yaşında araca da kıyamam.
Arkadaşım herkes istediğini yapabilir bu zevk meselesi ben sizden modifiye hakkında bilgi istedim benim modifiye yapmamı eleştirmenizi değil

smtkrgz

bence o kadar modifiye yapan honda hastası varken motorları hiç bir arıza vermiyoken servisten mugen parçalarını kat kat pahalıya almaya değmez.. işe filtre-katalizör iptali-egzos-headers diyerek gidebilirsin bence..

Karahan

• Fatih_K
Arkadaşım herkes istediğini yapabilir bu zevk meselesi ben sizden modifiye hakkında bilgi istedim benim modifiye yapmamı eleştirmenizi değil
Kardeş araba senin, keyif senin. Sen dilediğini yapabilirsin elbette. Sen modifiyeni yap, ben modifiyecileri eleştireyim, ne var ki bunda?
Ben kendi görüşümü paylaştım sadece. Ben bazı modifiyeleri benimsemiyorum ama modifiye yapanlara hakaret de etmiyorum. Senin nasıl bir modifiye yapacağını da bilmiyorum, ortada henüz birşey de yok zaten.
Saygılar...

koluman

chip olmuyo bizim araçlara motora bir kere yazılım yüklenebiliyo oda fabrikada yükleniyo. yapılabilecek performans egzos kat iptali yada turbolamak onun dışında ne yazıkki motora müdahale şansımız yok. çok uğraştım bende ama bişeyler yapabilmek adına stock devam ediyorum hala

Karahan

• Fatih_K
Yeni araçlarda egzantrik değişimi gibi bir seçenek yok değil mi?

meric_666

chip olmuyo bizim araçlara motora bir kere yazılım yüklenebiliyo oda fabrikada yükleniyo. yapılabilecek performans egzos kat iptali yada turbolamak onun dışında ne yazıkki motora müdahale şansımız yok. çok uğraştım bende ama bişeyler yapabilmek adına stock devam ediyorum hala
chip, turbo ve manifold yapılabiyiormus ankaradaki bir modifiye firmasıyla görüstüm ama bayii garantiden cıkarıyormus

koluman

chip, turbo ve manifold yapılabiyiormus ankaradaki bir modifiye firmasıyla görüstüm ama bayii garantiden cıkarıyormus
turboyu biliyoruz sitede arkadaşlar var yapan ama chipi ilk kez senden duyuyorum. çok ustaya gittim çok adam aradım ama yapanına hiç denk gelmedim. kim abi senin tuningçi? bende bi görüşmek isterim. garanti konusundada takıntım yok pek umursamıyorum açıkçası. bana göre garanti elimi kolumu bağlayan yetkili servise mahkum eden bi düzenek.

bayramincekara

aem performans beyin olarak ararsanız istediğinize ulaşabilirsiniz sanırım

meric_666

turboyu biliyoruz sitede arkadaşlar var yapan ama chipi ilk kez senden duyuyorum. çok ustaya gittim çok adam aradım ama yapanına hiç denk gelmedim. kim abi senin tuningçi? bende bi görüşmek isterim. garanti konusundada takıntım yok pek umursamıyorum açıkçası. bana göre garanti elimi kolumu bağlayan yetkili servise mahkum eden bi düzenek.
03122781399 bu  noyu ara elimde ayrı ıkı fırmanın nosu vardı ama diğerini silmişim sanırım bu fırma bana chıp ve turbo takıldıgını soylemıstı