Gönderen Konu: otomatik kullanma kuralları  (Okunma sayısı 2262 defa)

utku

otomatik kullanma kuralları
« : Eylül 08, 2008, 10:03:26 ÖS »
selam arkadaşlar.yarın 93 model civic ex almaya gidiyorum kısmet olursa.175000km de otomatik.araç temiz dendi .1-otomatiği nasıl kullanmalıyım ki sorun çıkarmasın?2-gaza bastıkça vites kendi geçiyor  fakat duyduğum kadarıyla kendimiz de vites geçirebiliyoruz bu doğru mu,zararı var mı ,debriyaja basmadan elle nasıl geçiyor zorlamadan vites kolunda yanda duran düğmeye benzeyen şeye basarak mı manuel geçiş yapılıyor?3-araca aldığımda orjinallerindekine benzeyen elektrikli sunroof yaptırmak istersem tavsiyeniz  neresi olur ve ekonomik olarak en az kaça  en fazla kaça patlar bana?tecrübeli arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.ha unutmadan yarın aracı almadan önce bu aracın(93 ex)özellikle nelerine bakıp nasıl test edeyim ki sorunu var mı  yok mu anlaşılsın.şimdiden teşekkürler bu gece acil cevap bulurum umarım.

TYPE-R

Ynt: otomatik kullanma kuralları
« Yanıtla #1 : Eylül 08, 2008, 10:17:39 ÖS »
Öncelikle hayırlı olsun dıyelım

1-hondanın şanzumanı baya saglamdır öyle aman aman dıkkat etmene gerek yok bence ama yınede hor kullanmamanda yarar var
2-kendı vıtes gecırmekden çok onu genelde dik rampalarda vea karlı havada kullanıyorum ben 1 ve 2 manuel olarak vıtesın uzerındekı o basma yerınden degıstırılıyor
3-sunroof guzel fikir iyi hoş ama saglam yapan bi yer bulman lazım ki sonradan su almasın paslanmasın gibi
4-eger ilk defa araç alıyosan bence saglam bı motor ve kaportadan anlayan usta bul onunla gıt baksın onaylasın oyle al bellı olmaz bu işler içine sinerek almanda yarar var

umarım yardımcı olabılmısımdır  >=ok

utku

Ynt: otomatik kullanma kuralları
« Yanıtla #2 : Eylül 08, 2008, 10:43:54 ÖS »
teşekkürler TYPE-R.