Gönderen Konu: önden çekişli bir arabayı arkadan çekişliye çevirmek için gerekli olan malzemele  (Okunma sayısı 11762 defa)

alican_07

arkadaşlar gene aklıma çok acayip bir fikir geldi,bunu sizlerle paylaşmak gerekli olan malzemeleri sormak istedim veya böyle birşey gerçekleşirmi bunu sorayım istedim bilgisi olanlar lütfen paylaşsınlar düşünsenize vti ile yan yan gidiosunuz :D

zedrix

yurt dısında var vıdeo bulamam sana belkı su anda ama mevcut.
hatta bır polo bırde focus vıdeosu ızlemıstım bu sekılde
sahını dusun sanzımandan sonra ne varsa aynısnı koyacaksın motoruda enlemesıne degıl dıklemesıne yerlestıreceksın
hatta focusun yapım asaması fotoları var baya zor bır ıs saft ıcın kesıp bıcmen gerekıyor dıfransıyel bındırmek bır ıkı degısıklıkle mumkun gıbı
tabı arabana uygun saftı ve dıfransıyelı bulmak en buyuk sorun buyuk ıhtımalle orjınal sanzıman guc ıletımınde zorlanacaktır ondada dıslı caplarıyla oynamak gerekecektır. sonuc % 15'e varan guc kaybı ama arakadan ceker bır vtı olabılır mesela :)

alican_07

ya aklıma gelio arasıra böyle absürt fikirler ama bi vti ın yan yan gittiğini görmek hakkaten çok hoş olur

bluestain

4x4 olanları var olmıcak bişey değil ama çok maliyetli olur herhalde :)

alican_07

bu 4*4  dediğin vti mı acaba?

bluestain

vti mi bilmiyorum ama civic oldğununu gördüm başka bi forumdada avustralyada 4x4 lerin olduğunu okumuştum

Time-R

• Ziyaretçi
sahine swap yapmislar b16a2, resmini gormustum bi aralar

ama tebrik ederim guzel konu acmissin :)

34GB4525

Zor bi şey olsa tofaşlar arkadaş itişli olmazdı herlade :D

E39

• eskisehirspor.com

Şundanmı bahsediyorsun :D

zedrix

bu makına yurudu mu sorun oldu yurutemedıler dıye hatırlıyorum baya eskı mevzuydu bu. yuruduyse fena olmustur

E39

• eskisehirspor.com
Makina yürümemişti.

zedrix

Makina yürümemişti.

bende oyle hatırlıyorum yazık olmus masrafa :(
bu olay neredeyse 2 yıllık bır mevzu sanzıman ve dıfransıyel sorun olmustu yanılmıyorsam kolay degıl orjınallerle o devrı o zamanda cevırmek..

TLM

Para olduktan sonra hersey yapilabilir, ancak boyle bir degisim yapmak icin harcanacak paranin daha aziyla zaten arkadan itisli bir arac alinabilir, ustelik problemsiz olarakta binilir.

Kisaca teorik olarak olabilir ancak pratikte fantaziden oteye gitmeyecek bir uygulama bu yapmak istediginiz. 4x4 olsaydi, arkadana cevirmek cok daha zahmetsiz ve yapilabilir bir sey olurdu ancak onden cekeri arkadana cevirmek fizibilitesi zayif bir modifikasyon.

statik

4x4 honda civic :) zevklidir herhalde :)

alican_07

herkese paylaştığı fikirlerinden dolayı teşekkür ederim.