Gönderen Konu: İes civic için al tak xenon mercek tavsiyesi  (Okunma sayısı 7176 defa)

atilla9090

İes civic için al tak xenon mercek tavsiyesi
« : Eylül 21, 2014, 09:15:12 ÖS »
Arkadaşlar 1.4is  civic için bi-xenon mercek kiti alıp takmak istiyorum, farı hiç bozmadan içini açıp takılabilecek kitler varmış, ürün tavsiyesinde bulunabilecek arkadaşlardan yardım bekiyorum forumda illaki kullanan vardır tecrübeli arkadaşlar en azından bildiği kadarıylada yardımcı olurlarsa sevinirim.

atilla9090

Ynt: İes civic için al tak xenon mercek tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Eylül 22, 2014, 10:30:59 ÖS »
beyler

can3520

« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2014, 11:36:27 ÖS »
Hazır kitlerle istenilen aydınlatmayı yakalayamazsınız. Çin işi merceklerin zamanla karardığını belirtiyor kullanıcılar. Hella valeo bosch markaların çıkma merceklerini alıp aracınıza uygulasanız daha iyi olur. Bunlar da mercedes bmw gibi araçlardan çıkıyor. Kesmek şart çünkü far tasının arkasından mercek girecek. Uygulama yaparken de farın arkasındaki boşluğa bakın sonradan sorun çıkarmasın.

atilla9090

« Yanıtla #3 : Eylül 23, 2014, 12:41:50 ÖÖ »
Ebay üzerinde farda tadilat yapmadan al tak çok güzel 25 dolara kitler var ampül ve balast olmadan ama performans olarak biraz geri sanırım, bu kitleri uyguladığımızda muayene durumu nasıl oluyor acaba bilen varmı ?

can3520

« Yanıtla #4 : Eylül 23, 2014, 11:10:38 ÖÖ »
Xenon takarsanız muayeneden geçmez. halojen ampul takıp götürmeniz lazım muayeneye. Benim aracımda bi xenon var, uzun hüzmeyi iptal edip sinyal koydum. Parkları da sinyalin olduğu yere aldım turuncu park ampulu taktım. Muayeneye götürürken orijinal farları takıp gittim. Uzunları iptal etmezseniz sadece halojen ampul değişimi ile çözebilirsiniz

atilla9090

« Yanıtla #5 : Eylül 23, 2014, 06:36:46 ÖS »
@can3520 hocam bizim araçlarda h4 tip far var uzun ve kısa tek ampul dolayısıyla tek yansıtıcı üzerinden malesef öyle bir şansım yok benim. Ben yaptığım işin kalıcı olmasını istiyorum aslında gayet güzel  bir şekilde farları bi-xenon yapabilirim ancak muayeneden geçmeyecekse pek anlamı yok malesef.

can3520

« Yanıtla #6 : Eylül 23, 2014, 07:06:07 ÖS »
muayenede sorun çıkarır mı bilmiyorum, halojen takarsanız geçersiniz ama xenon kalır her türlü. h4 farda sorun olmayabilir tek olduğu için

atilla9090

« Yanıtla #7 : Eylül 24, 2014, 02:11:07 ÖÖ »
Bi arkadaş geçti demişti ama asıl sorun sitede bu şekilde far kullananlar var ancak kimse zahmet edipte 2 kelime yazı yazmıyo.

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #8 : Eylül 24, 2014, 03:04:55 ÖÖ »
Xenon ampul takıldığı zaman Mercekli far(şapkalı farda olur),far yıkama,otomatik far yükseklik ayarı olmadan geçmiyor. Kural bu sekilde işliyor. Ama gideceğiniz muayene istasyonuna göre bu değişim gösterebilir. Biraz şans işi oluyor. Benim şahsi düşüncem eğer geçmezse halojen takarsınız nasıl olsa sadece bir soketlik tak çıkar işi olur.

atilla9090

« Yanıtla #9 : Eylül 25, 2014, 02:13:36 ÖÖ »
Bildiğin xenon ampulü çıkarıp merceğin arkasına halojen ampul taksam geçer yani doğrumu anlamışım olayı ?

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #10 : Eylül 25, 2014, 04:27:59 ÖÖ »
Evet doğru anlamışsın ama bunu bir oto elektrikçiye danış , çünkü xenon beyninden çıkan kabloya halojen ampul bağlanmıyor benim bildiğim . Belki daha pratik bir yol söyler sana.
Bildiğin xenon ampulü çıkarıp merceğin arkasına halojen ampul taksam geçer yani doğrumu anlamışım olayı ?

can3520

« Yanıtla #11 : Eylül 25, 2014, 09:59:30 ÖÖ »
Halojen ampul soketlerini kesip çıkarma direkt paralel al kablodan. Muayene zamanı aracın soketine halojen takıp gidersin. Ben o şekilde bıraktım. Orijinale dönmek gerektiğinde de soket arama derdi olmaz soketler çok pahalı dediler serviste

madfok

• Fok
« Yanıtla #12 : Eylül 25, 2014, 12:05:17 ÖS »
Bi arkadaş geçti demişti ama asıl sorun sitede bu şekilde far kullananlar var ancak kimse zahmet edipte 2 kelime yazı yazmıyo.

Asıl sorun forumda bu şekilde far kullananların sayfalarca, konularca bunu tartışmış olmalarına rağmen, birilerinin zahmet edip de "Ara" butonuna basmaması bence. Hangi xenon geçer hangisi geçmez, mercek nedir bixenon nedir muayeneden önce ne yapılır bunların hepsinin  cevabı var forumda.
« Son Düzenleme: Eylül 25, 2014, 12:07:31 ÖS Gönderen: madfok »

can3520

« Yanıtla #13 : Eylül 25, 2014, 12:32:07 ÖS »

Asıl sorun forumda bu şekilde far kullananların sayfalarca, konularca bunu tartışmış olmalarına rağmen, birilerinin zahmet edip de "Ara" butonuna basmaması bence. Hangi xenon geçer hangisi geçmez, mercek nedir bixenon nedir muayeneden önce ne yapılır bunların hepsinin  cevabı var forumda.
Bu daha doğru bir tespit bence de

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #14 : Eylül 26, 2014, 01:34:00 ÖÖ »
Bende katılıyorum çok yazıldı çizildi zamanında.

Bu daha doğru bir tespit bence de