Gönderen Konu: Muayeneden geçermi  (Okunma sayısı 11477 defa)

angaramos

Muayeneden geçermi
« : Nisan 20, 2014, 06:22:55 ÖS »
Arkadaşlar aracın 6. ayda muaynesi var.
Salı günü 5 mm eibach alacağım.Vtec 2 aracım 5mm eibach yayla 17 jant 40 yanak lastikle muaynede sıkıntı yaşarmıyım.
Ha birde ön cam filmi muayeneden geçiyormu.En açık renginden çektireceğim tüm camlara.Yan ve arka camlar geçiyorda ön camda sıkıntı yapıyorlarmı acaba
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2014, 06:23:24 ÖS Gönderen: angaramos »

gecetilkisi

Ynt: Muayeneden geçermi
« Yanıtla #1 : Nisan 20, 2014, 06:40:48 ÖS »
orjinal olmayan çogu şey kalıyor. bence lastiklerden kalırsın basta ama yıne arkadaslara sormak lazım

angaramos

« Yanıtla #2 : Nisan 20, 2014, 06:50:57 ÖS »
orjinal olmayan çogu şey kalıyor. bence lastiklerden kalırsın basta ama yıne arkadaslara sormak lazım

Aman hacım ne yaptın lastiklerden kalırmıyım.Ben onu hiç sıkıntı olmaz diyordum.

angaramos

« Yanıtla #3 : Nisan 21, 2014, 10:53:54 ÖÖ »
Yokmu 5 lik yayla muayneye giren arkadaşlar

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #4 : Nisan 21, 2014, 11:14:05 ÖÖ »
5 cm yay ve 40yanak lastikler ile ben geçmiştim fakat şuan cam filmleri sıkıntı yaratıyo muayeneden geçiyor fakat hafif kusur yazılması durumundan tafikten men ediyo seni sen bilmiyosun bilgi vermiyolar tabi ilk cevirmede arabanı bağlıyolar ve ozman öğreniyosun gecen hafta arkadaşın arabada başımıza geldi muayeneden sonra cektir film... >=ok

angaramos

« Yanıtla #5 : Nisan 21, 2014, 11:53:25 ÖÖ »
5 cm yay ve 40yanak lastikler ile ben geçmiştim fakat şuan cam filmleri sıkıntı yaratıyo muayeneden geçiyor fakat hafif kusur yazılması durumundan tafikten men ediyo seni sen bilmiyosun bilgi vermiyolar tabi ilk cevirmede arabanı bağlıyolar ve ozman öğreniyosun gecen hafta arkadaşın arabada başımıza geldi muayeneden sonra cektir film... >=ok

ok bu 5mm yayda dikkat etiikleri birşey varmı.
Biraz baktım frumlarada saçma sapan şeylerden bahsediyorlar yok elini lastikle çamurluğun arasına sokuyomuş da vs vs
Eibach yaylarda tüv onaylı diyor bunun espirisi nerde kaldı ozman değilmi

cagatay54

« Yanıtla #6 : Nisan 21, 2014, 11:55:25 ÖÖ »
ön cama film yaptırma çıkınca yaptırırsın cam filmi hafif kusur.sislerdeki xenonları söktür varsa onlarda kalıyor artık.ben vogland 5 lik yay 205/50/17 lastiklerde girdim hiçbir sıkıntı olmadı.yayların tüv onaylı zaten.ucuz yay olursa kalıyor.eıbach ta da sıkıntı yaşamazsın.lastiklerden de sıkıntı olmaz dişleri iyi olsun yeter...

cagatay54

« Yanıtla #7 : Nisan 21, 2014, 12:18:52 ÖS »

başka bir sıkıntı vardır kardeşim ben 2.kere aynı arabamla girdim ikisinde de film vardı kaç kere çevirmeye girdim hiçbir sıkıntı yaşamadım.bir başka sıkıntı vardır.filmin cezasını keser bir hafta içinde söküp trafikte göstermen gerekir.bağlama diye filmden bişey yok.egsoz vardır bişey vardır ondan bağlar...

angaramos

« Yanıtla #8 : Nisan 21, 2014, 12:20:57 ÖS »
ön cama film yaptırma çıkınca yaptırırsın cam filmi hafif kusur.sislerdeki xenonları söktür varsa onlarda kalıyor artık.ben vogland 5 lik yay 205/50/17 lastiklerde girdim hiçbir sıkıntı olmadı.yayların tüv onaylı zaten.ucuz yay olursa kalıyor.eıbach ta da sıkıntı yaşamazsın.lastiklerden de sıkıntı olmaz dişleri iyi olsun yeter...

Hay Allah razı olsun.Üstad hazır yeri gelmişken yeni konu aömadan birşey sorsam.5mm eibach yay hortum takmak gerekirmi.Biraz araştırdım.Ses falan yapıyor diyorlada kardeşim buda eibach yay öyle bir sıkıntı olsa zaten paket içinde hortumda gelir diye düşünüyorum.Yani ucuz yaylarda bu sıkıntı yaşanırda eibach dada bu sıkıntı varmıdır

cagatay54

« Yanıtla #9 : Nisan 21, 2014, 12:59:25 ÖS »
ne demek kardeşim yardımcı olabildiysem mutlu olurum.ben voglandlara takmıştım ne olur ne olmaz diye.hortum zaten 2-3 lira tanesi.alt tarafından geçirirsen olur ama geçirmezsende farketmez çünkü bir süre sonra zaten orda yırtılıyor :) sıcak soğuktan çatlıyo işlevini kaybediyor.ama yine de taktırırrsan iyi olur.

angaramos

« Yanıtla #10 : Nisan 21, 2014, 01:07:53 ÖS »
ne demek kardeşim yardımcı olabildiysem mutlu olurum.ben voglandlara takmıştım ne olur ne olmaz diye.hortum zaten 2-3 lira tanesi.alt tarafından geçirirsen olur ama geçirmezsende farketmez çünkü bir süre sonra zaten orda yırtılıyor :) sıcak soğuktan çatlıyo işlevini kaybediyor.ama yine de taktırırrsan iyi olur.

Parasından değilde, bence gerekli olsa zaten eibach dünya çapında bir marka kutu içerisinde hortumunada veriridi diye düşünüyorum.
Birde hortum yüzünden yay taktığımız arabanın yüksek durma ihtimalinden bahsediyorlar.

cagatay54

« Yanıtla #11 : Nisan 21, 2014, 01:15:34 ÖS »
valla olmaz diye bişey yok spor yay ne olursa olsun yapabilir.benim şu an vogland lar yapıyor.ondan da olmayabilir.amortisör bilyalarından da olabilir emin değilim ama..alt tablada 3 boğum yay üst üste oturuyor belki ondan bende ses yapıyor olabilir bu eıbach ta da aynı olacak.araç yüksek durmaz eıbach araç indirişi güzel .hortum bahçe hortumu değil ki incecik bi malzeme :) eıbach neden vermiyor diyosn hem adamlar dünya çapında diyosun hem hortumunu da versin diyosun :))

angaramos

« Yanıtla #12 : Nisan 21, 2014, 01:18:36 ÖS »
valla olmaz diye bişey yok spor yay ne olursa olsun yapabilir.benim şu an vogland lar yapıyor.ondan da olmayabilir.amortisör bilyalarından da olabilir emin değilim ama..alt tablada 3 boğum yay üst üste oturuyor belki ondan bende ses yapıyor olabilir bu eıbach ta da aynı olacak.araç yüksek durmaz eıbach araç indirişi güzel .hortum bahçe hortumu değil ki incecik bi malzeme :) eıbach neden vermiyor diyosn hem adamlar dünya çapında diyosun hem hortumunu da versin diyosun :))

Ha işte bende onu diyorum zaten gerek duysalar kendileri takıp göndermezmi ürünlerinin ses yaptığı şikayeti onların satışını etkilemezmi

cagatay54

« Yanıtla #13 : Nisan 21, 2014, 01:46:50 ÖS »
valla onu ben bilemem müşteri hizmetleri filan varsa arayın distribitörü filan.sen ne olur ne olmaz tak istersen.ben eıbach kullanmadım ses yapar mı bilmiyorum.ne desem yalan olur.dediğim gibi sen yine de geçir hortumlarını zamanla zaten yırtılacak çıkacaklar ordan o zaman anlarsın.o zamana kadar yapmasa daha iyi değil mi :)

angaramos

« Yanıtla #14 : Nisan 21, 2014, 01:57:22 ÖS »
valla onu ben bilemem müşteri hizmetleri filan varsa arayın distribitörü filan.sen ne olur ne olmaz tak istersen.ben eıbach kullanmadım ses yapar mı bilmiyorum.ne desem yalan olur.dediğim gibi sen yine de geçir hortumlarını zamanla zaten yırtılacak çıkacaklar ordan o zaman anlarsın.o zamana kadar yapmasa daha iyi değil mi :)

en iyisi takmak diyosun yani eyvallah sağolsaın

cagatay54

« Yanıtla #15 : Nisan 21, 2014, 02:35:43 ÖS »
sıkıntı  yapmaz takma bu kadar :)

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #16 : Nisan 21, 2014, 02:55:37 ÖS »

başka bir sıkıntı vardır kardeşim ben 2.kere aynı arabamla girdim ikisinde de film vardı kaç kere çevirmeye girdim hiçbir sıkıntı yaşamadım.bir başka sıkıntı vardır.filmin cezasını keser bir hafta içinde söküp trafikte göstermen gerekir.bağlama diye filmden bişey yok.egsoz vardır bişey vardır ondan bağlar...

Biz sıkıntıyı cevirmede yaşadık memur sorguladı ve men dedi neden deiğimizde ise muayeneden filimli geçmişsin denedi...bir diğer arkaşta araş satışında bu durumla karşılastı satış veremedi nedeni ise muayeneden filmli geçmesiymiş bende anlam veremedim ama malesef şahit oldm böyle bir duruma...

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #17 : Nisan 21, 2014, 02:56:53 ÖS »
sıkıntı  yapmaz takma bu kadar :)

en iyisi takmak diyosun yani eyvallah sağolsaın

benimkilerde boru yoktu ses'te yoktu...

cagatay54

« Yanıtla #18 : Nisan 21, 2014, 03:15:44 ÖS »
ben ilk defa duyuyorum böyle bir şey.trafikten cam filmli diye men edebilmesi için muaynede ağır ksur olarak kalması gerekir.kafaları iyiydi galiba gerçekten ilk defa duyuyorum.bende muayneden sonra kaç kere girdim çevirmelere sıkıntı yaşamadım zifiri karanlık film olmasına rağmen.ben bile göremiyorum yani dışarıyı düşün :)

erdem_038

• Erdem Özkurt
« Yanıtla #19 : Nisan 22, 2014, 03:51:43 ÖS »
Muayenede jant lastik yay sıkıntı olmaz kardeşim sadece fren testi için bindirdikleri yerde değmesin göze çarpmasın onun harici cam filmi jant lastik sıkıntı yapmaz ben komple en ön cam dahil 4 numara filmle geçtim kat iptali arkadada eksozum vardı headers düz boru falan şans işi birazda :)

erdem_038

• Erdem Özkurt
« Yanıtla #20 : Nisan 22, 2014, 03:56:58 ÖS »
aynı zamanda bazı bilgi kirliliği oluşmuş gördüğüm kadarıyla ceza yazılmadan çevirme yapılmadan ihtar verilmeden men verilemez filmden falan.adı üzerinde hafif kusur ne demek yani trafiğe çıkmaya engel teşkil etmeyen öle şeyler saçmalık o zaman trafikten men olmayan araç kalmaz piyasada öle bişe görmedim de duymadım da yaşamadım da

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #21 : Nisan 22, 2014, 04:01:58 ÖS »
aynı zamanda bazı bilgi kirliliği oluşmuş gördüğüm kadarıyla ceza yazılmadan çevirme yapılmadan ihtar verilmeden men verilemez filmden falan.adı üzerinde hafif kusur ne demek yani trafiğe çıkmaya engel teşkil etmeyen öle şeyler saçmalık o zaman trafikten men olmayan araç kalmaz piyasada öle bişe görmedim de duymadım da yaşamadım da

erdem kardeşim bilgi kirliliği olarak anlama ben yanlarındayken arkaşların başına gelen olaydan bahsediyorum...kulaktan dolma duyduğumuzu konuşmuyoruz!!!

erdem_038

• Erdem Özkurt
« Yanıtla #22 : Nisan 22, 2014, 04:03:21 ÖS »
bilgi kirliliği derken kulaktan dolma bilgiler var kardeşim piyasada onu kastettim yanlış anlaşıldıysa affola

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #23 : Nisan 22, 2014, 04:07:58 ÖS »
bilgi kirliliği derken kulaktan dolma bilgiler var kardeşim piyasada onu kastettim yanlış anlaşıldıysa affola

yok estafurullak fakat ben 6 sefer araç bağlattığım için filmden hatim ettim artık :)fakat bu muayeneden dolayı benim başıma gelmedi hiç ama şahit oldum...

erdem_038

• Erdem Özkurt
« Yanıtla #24 : Nisan 22, 2014, 04:10:26 ÖS »
Bende cok ceza yedim men aldım ama böylesini ilk defa duydum muayeneden cıktım çevirmeye girdim cezamı yedim men kağıdını aldım :) muayene kagıdında filmden hafif kusurla geçtim diosun yazamazsın diosun tüvtürk bizden ayrı bi kurum diyor demekki birleşmiş haberimiz yok :)