Gönderen Konu: Motor yenileme Acil yardım  (Okunma sayısı 2150 defa)

dede9009

Motor yenileme Acil yardım
« : Şubat 23, 2010, 06:18:08 ÖS »
Arkadaşlar merhaba. 98 Civic 1.6 ies otomatik aracımın motoruyla ilgili sıkıntım mevcut. Tarsusta yaşamaktayım ve adana da bi çok sefer sıkıntı çözülsün diye masraf yaptım fakat her geçen gün sorun artmış bi şekilde tekrarlandı. Sorun aracın sürekli conta patlatması. Bu aracı komple yenilemek istiyorum. Yani rektefiyeye sokmak istiyorum. Bilgili olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. ayrıca motor yenilemesinde değişen parçaların hepsini bilen warmı?? Teşekkürler....

kingpeace

Ynt: Motor yenileme Acil yardım
« Yanıtla #1 : Şubat 24, 2010, 11:35:32 ÖÖ »
çok parça değişiyor ama olayın boyutuyla alakalı yani bazen segman kurtarabilrken bazen gömlek atıp pistonalrıdsa değiştirsen yine yapioyoz arızayı
benim sana tavsiyem çok iyi bilinen bi parçacıya git motor al komple
ben dede vardı öle bi problem eski aracımda rektefe dedim 1750 felan buluyo
motor değişimini araştırdım eski motoru alırsam 1500 lira dedi noterden satışınıalıyorsun felan yani iş legal bi yoldan yapilıyor
sonra bunu ustana yada servise monte ettiriyorsun iş bvitiyor
bir ikinci tavsiyem aracını düşük fiyatta olsa sat git yeni bi honda al 99 2000 arası hiç değilse orijinal durur
içinde rahat eder

bladerk

« Yanıtla #2 : Şubat 27, 2010, 01:18:29 ÖÖ »
sürekli conta yiyosa belliki kapak yüzeyi düzelmiştir ama yine conta gittiyse bu sefer bi kaç ihtimal üzerinde durmanız gerekir kapak açıldığında

1 blok yüzeyi düz mü kontrol edilmeli sadece kapak yüzeyi değil blok yüzeyi de yamukluk varsa düzlenmeli
eğer düzgün ise
2 conta seçimi doğru yapılmalı eğer euro civic contası falan takılırsa conta perçin noktaları ezlimeyerek kompresyon kaçağına sebep verecektir eğer conta düzgünse eminsek
3 termostat ve devirdaim hattı kontrol edilmelidir eğer su devirdaim yapamazsa ya da termostat açmazsa yine su sadece gömlek kenarlarında kalacak yüksek ısıyla kapağı eğecektir
bu sıralamayla sorunu aramanızı öneririm geçmiş olsun

yalçınn

« Yanıtla #3 : Şubat 27, 2010, 10:12:19 ÖÖ »
dede9009 çok uzakta değilsin bu tarafa gelirsen sağlam bi Honda ustmız var istediğin her konuda yardımcı oluruz sana...
BU arada Konya da yız....

dede9009

« Yanıtla #4 : Şubat 28, 2010, 03:48:38 ÖS »
Arkadaşlar bugun arabayı çalıştırmak için biraz uraştım. yağ su hepsi birbirine karşımış. Gaza bastıgımda araba bi kaç dk sonra devrini yukseltip hızlanıo nasıl bir işse.. Yeni motor için bi araştırma yapıcam olmazsa artık iyi bi usta bulucam. Öğrenci oldugum için uzak şehirlere götürmek bana pahalıya patlar. Düzgün bi şekilde yaptırcaz artık. Yardım ve bilgileriniz için teşekkür ederim.

sakleylek

« Yanıtla #5 : Şubat 28, 2010, 09:59:34 ÖS »
Geçmiş olsun. Aracının yağ ve su karıştıysa imkanın varsa aracı motor rektefiyesini mutlaka yaptır. Gömlekleri, segmanları, devir daimi,termostadı, trigeri, bujileri, buji kablolarını, tüm yatakları yenileriyle değiştir. Aracın ECU ve enjektör kontrolünü yaptır. Aracının en kısa zamanda emrine amade olması dileğiyle...