Gönderen Konu: Modifiyede Birkaç Fikir & Öneri Lütfen...  (Okunma sayısı 5595 defa)

sukufe07

Modifiyede Birkaç Fikir & Öneri Lütfen...
« : Eylül 26, 2010, 09:09:11 ÖÖ »
Arkadaşlar 2005 Civic LS var elimde.Birkac modifikasyon işine girilcek.İşte Çelik janttır,Lastikdir,Xenon,Cam filmi gibi.
Bunlarla ilgili biraz bilgi topladım ama işe kalkışmadan sizlerede sormak istedim yazdıklarım uygunmudur (model,marka,ebat vs...) veya şu olsa daha uygun diyebileceğiniz parçalar varsa yine marka,model,boyut seklinde değerli bilgilerinizi bekliyorum...

Jant + Lastik = Çok büyük istemiyorum arkaya yeri geldiginde 4 kişi çok rahat oturcak yani çamurluğa sıfır yanaşmıyacak ince yanak falan olmıyacak yani :) + yakıtta bana farklılık yarattırmıyacak?

Xenon = Öncelikle Farlar H4 Sisler H11 diyolar LS modelleri için bu dorumudur?
İkincisi ustam Kelvin 6000k (Gün Işığı) önerdi.Ama ben ısrarla M-tech 6000K diyorum?

Cam Film = LLumar marka filmleri önerdiler?

sogulcan

Ynt: Modifiyede Birkaç Fikir & Öneri Lütfen...
« Yanıtla #1 : Eylül 28, 2010, 10:46:32 ÖÖ »
görüntü iyi olsun diyosan 205/50/17 lastik ebatlarını öneririm.ben kullanıyorum kesinlikle sürtme falan olmuyor.arka koltuklar yolcu ile bagaj da bavullarla dolu haldeyken 1000 km yaptım.kesinlikle sürtmedi ben de ilk aldığımda sürtermi acab demiştim ama sürtmüyor kesinlikle.görüntü harika fotoğraflarıma bakabilirsin.Konfor olarak da 50 yanak olduğu için sıkıntı yaratmıyor.Daha önce 45 yanak kullnamıştım ozaman konfor biraz gidiyo.onun için 50 yanağı tavsiye ederim.Yakıt olarak da pek farketmiyor bende.Çok az yani.O da değer zaten.

sogulcan

« Yanıtla #2 : Eylül 28, 2010, 10:48:09 ÖÖ »
bu arada sisleri xenon yerine led de yapabilirsin daha güzel oluyor.

Adem YILMAZ

« Yanıtla #3 : Eylül 28, 2010, 10:53:39 ÖÖ »
Modifiye denince aklıma atmosferik araç geliyor en basiti (headers,kat iptali, son susturucu, lityum pujıler, bujı kablosu, çelik piston kolu, açık hava filtresi vs.)
Dış modifiye işinde pek bilgim yoktur ancak Lumar cam filmini Bostancı'da bir arkadaşım yaptırmıştı fena degil,
Lastik konusunda 205 45 17 uygun olacagını biliyorum (kullananlar memnun)
xenon farları angel halkalı atom merceksiz hiç çözüm olmadıgını biliyorum (ben takmıştım söktüm) markada m-tech iyidir. evet h4 ve h11 'dir..
Şimdiden kolay gelsin..

sukufe07

« Yanıtla #4 : Eylül 29, 2010, 03:12:02 ÖS »

Sislerin yerini tutuyomu peki aydınlatma konusunda ???

Adem iç modifiyeye pek sıcak bakmıyorum ısın acıgı orjinellik daıma ıyıdır oyuzden dısda kabaca bikac seyler yeterli yani ;)
degerli bilgilerin icin tesekkur edıyorum...
Diger arkadaslarında goruslerını beklıyorum...Saygılar....

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 30, 2010, 02:05:28 ÖS »
hem şekil olsun diyorsun hem yakıt yakmasın diyorsun..bir yerden fedakarlık yapacaksın bence:D

205/50/15 tak ozaman jantları.ofsetlisi güsel olabilir.

maisiyah

« Yanıtla #6 : Ekim 01, 2010, 02:29:51 ÖS »
valla arkadaşlar ben 205 40 17 kullanıyorum bayağı sarsıyor ve 45 daha sağlıklı olur  hem daha iyi doldurur boşluğu hem de daha iyi süspanse olur araç. fakat burada takacağın jant modeli çok önemli nedendir bilmiyorum ama hondacılarda bi siyaha bürünme hevesi var bence tamamen siyah janttan uzak dur. benim araç gümüş gri jantlar metalik, gövde rengine çok uyuyor ayrıca kırmızı şerit var kenarlarında yandan baktığında kırmızı stoplarla ve kaliperleri de kırmızıya boyadığım için onlarla da uyumlu oluyor böylece görüntü tamamlanıyor.

sogulcan

« Yanıtla #7 : Ekim 02, 2010, 10:15:23 ÖS »

Sislerin yerini tutuyomu peki aydınlatma konusunda ???

aydınlatma konusunda orjinalin yerini tabiki de tutmaz.sadece görüntü için demiştim ben.

Adem iç modifiyeye pek sıcak bakmıyorum ısın acıgı orjinellik daıma ıyıdır oyuzden dısda kabaca bikac seyler yeterli yani ;)
degerli bilgilerin icin tesekkur edıyorum...
Diger arkadaslarında goruslerını beklıyorum...Saygılar....

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #8 : Ekim 03, 2010, 06:08:55 ÖÖ »
şahsi fikrim cam fiLmLerine birşey diyemem ama vtec 2 ye bence modifiye  oLarak Lazım oLanLar

-15"  yada 16" jant
-3.5 Luk yay
-cam fiLm
-xenon

isteqe göre
 farLar ve stopLarda deqişebiLir ama orj daha qüzeL oLur
eqer yay alacaksanız 15" jantı  i oneririm
şahsi fikrim bu...

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #9 : Ekim 03, 2010, 08:33:07 ÖÖ »
Aracın ES kasanın boşu olan LS dimi? ES7 ile aynı kasada olan mı? Eğer öyleyse ben sana önerilerimi yazayım.

Ön lip,Karartılmış sis veya JDM sis,siyah panjur,kırmızı H logo,karartılmış jdm far,''15 yada ''16 Spoon,yay+coilover+bagaj üstü çıta,ledli veya daha farklı bir stop,m3 style'da yan aynalar vs vs... Daha bir çok şey yazılır.

Aracın rengi neydi..? Ona göre daha detaylı ve uyumlu şeyler yazabiliriz..?

sukufe07

« Yanıtla #10 : Ekim 03, 2010, 08:52:14 ÖÖ »
hehehe :) LS + Siyah kaba olarak sunroof yoksa iste ;)
on tarafla kesınlıkle oynama yapılmıyacak sadece dıs kasa olarak
konuda yazdıgım sorular oncelıklıdır ama dıger tavsıyelerınıde yazarsan sevınırım tabi (kasayla ilgili) ;)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #11 : Ekim 03, 2010, 09:24:40 ÖÖ »
hehehe :) LS + Siyah kaba olarak sunroof yoksa iste ;)
on tarafla kesınlıkle oynama yapılmıyacak sadece dıs kasa olarak
konuda yazdıgım sorular oncelıklıdır ama dıger tavsıyelerınıde yazarsan sevınırım tabi (kasayla ilgili) ;)

Aracın bu değil mi işte LS kasa..?

Buna göre bişeyler yazdım ben.Yalnız başladın mı devamı gelir bu işin öyle umud ediyorum. :) ;)

sukufe07

« Yanıtla #12 : Ekim 03, 2010, 10:03:56 ÖÖ »
evet bundan ama bende dıyorumki ustune eklentıler yapıldı mesela etekler var sisler var falan fılan iste ;)
Neyse aracı cozuldugune gore onerilerini alabılır artık galıba :)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #13 : Ekim 03, 2010, 01:14:29 ÖS »
evet bundan ama bende dıyorumki ustune eklentıler yapıldı mesela etekler var sisler var falan fılan iste ;)
Neyse aracı cozuldugune gore onerilerini alabılır artık galıba :)

Hımm

sukufe07

« Yanıtla #14 : Ekim 16, 2010, 10:23:59 ÖÖ »
Hmmmm eee aras sonuc :)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #15 : Ekim 16, 2010, 03:11:14 ÖS »
Hmmmm eee aras sonuc :)

Bagaj üstü çıta,tavan ve kaput siyah kaplama,led stop.

sukufe07

« Yanıtla #16 : Ekim 16, 2010, 03:14:40 ÖS »
Firewall ihtiyac degılde arastırıyorum guzel zevkıme ve keseme uygun bıseyler bulursam neden olmasın tabi varsa elınde bakabılırım ;)

ok ok ben anlatamadım herhalde sordugum seyı eyw aras saol yınede fıkrın ıcın :D

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #17 : Ekim 17, 2010, 12:37:37 ÖÖ »
Firewall ihtiyac degılde arastırıyorum guzel zevkıme ve keseme uygun bıseyler bulursam neden olmasın tabi varsa elınde bakabılırım ;)

ok ok ben anlatamadım herhalde sordugum seyı eyw aras saol yınede fıkrın ıcın :D

Valla bende sorduqun şeyi anlayamadım açıkçası,enteresan bir durum..

sukufe07

« Yanıtla #18 : Ekim 20, 2010, 02:52:27 ÖS »
konunun basında ve ıcerıgınde sorular seklınde sordum aras kardesım onlar hakkında bılgı ıstıyorum ben artı bı bılgı ıstemıyorum yanı yay kanat cıta vs. hicbisey ok umarım sımdı anlatmısımdır :)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #19 : Ekim 20, 2010, 09:02:23 ÖS »
konunun basında ve ıcerıgınde sorular seklınde sordum aras kardesım onlar hakkında bılgı ıstıyorum ben artı bı bılgı ıstemıyorum yanı yay kanat cıta vs. hicbisey ok umarım sımdı anlatmısımdır :)

Okey ;)