Gönderen Konu: Mercekli far  (Okunma sayısı 4497 defa)

kty94kty

Mercekli far
« : Mayıs 03, 2013, 03:00:19 ÖS »
İyi günler, aracım 2004 Honda Jazz, aracıma zenon taktırmak istiyorum fakat okuduğum kadarıyla mercekli daha sağlıklı olacakmış, araştırmalarım sonucu 2 ürüne eriştim sizce hangisini almalıyım.
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/bixenon-far-mercegi-far-modifiyesi-h4-83920648
Bu ürün sadece mercek, far sökülüp bu takılacak
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-honda-jazz-mercekli-far-81929369/detay
Bu ise direkt mercekli far
Sizce hangisini almalıyım lütfen yardımcı olun
Teşekkürler

YUNUS MERİÇ

Ynt: Mercekli far
« Yanıtla #1 : Mayıs 03, 2013, 03:14:31 ÖS »
mercekli far daha sağlıklı olacaktır(cin malları hariç) fakat bence hiç gerek yok tak normal bir xenon okadar masraf yapmamış olursun..

kty94kty

« Yanıtla #2 : Mayıs 03, 2013, 05:06:02 ÖS »
Ee merceksiz taktığım zaman hem muayeneden geçemeyeceğim, hem de karşıdan gelen insanları rahatsız edicem. Ben böyle olmasını istemem. Bu iki üründen birini almak istiyorum, fakat hangisi kullanışlı olur acaba sadece mercek alsam onumu taksam yoksa direkt darımı alsam ?

BHAAL

« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2013, 05:22:41 ÖS »
ampul olsun xenon dolsun mantığıyla yapıp hiç diğer sürücülerden küfür yemeyin, nihayetinde yasak olmasının sebebi müthiş rahatsızlık yaratması. illa yaptıracağım diyorsanız otomatik far ayarlı ve mercekli bir xenon kiti bulun, yaptığınıza değsin. beyaz bir ışık en nihayetinde unutmayın, başkalarını rahatsız etmeye değmez. ikinci ilandaki daha uygun görünüyor bu itibarla.

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #4 : Mayıs 03, 2013, 05:59:37 ÖS »
ilandaki mercekli farı taksanız da muayeneden geçemezsiniz.
*otomatik far yükseklik ayarı jazzlarda yok,
*far yıkama tertibatı da jazzlarda yok,

kty94kty

« Yanıtla #5 : Mayıs 03, 2013, 06:23:10 ÖS »
ilandaki mercekli farı taksanız da muayeneden geçemezsiniz.
*otomatik far yükseklik ayarı jazzlarda yok,
*far yıkama tertibatı da jazzlarda yok,
Peki muayeneden geçmem için napabilirim 2. ilandakini alsam, yardımcı olurmusunuz ? Otomatik far ayarı onu biliyorumda. Komple o şekilde otomatik far ayarı mercekli fln kitler varmı ?
Çünkü takmak istiyorum

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #6 : Mayıs 03, 2013, 07:01:10 ÖS »
maliyet önemli değilse imkansız değil yapılabilir.
ilandaki mercekli farın yanı sıra far ayarını oto. yapması için yük algılayıcı sensörler, tesisat çekilmesi, far yıkama ünitesi ilave edilmesi yeterli.
ayrıca ilandaki hazır fardan daha düşük maliyetli kendi farınız üzerinde işlem yaptırabilirsiniz.
bir önceki aracım jazz ls'de kendi farını açtırıp mercek taktırmıştım, ekstra olarak follow me home modülü (kontak kapatıp kapılar kilitlendiğinde 30 sn. farların açık kalması) parça+işçilik 300 liraya mal olmuştu (xenon kit hariç), günlük kullanım için ideal hem karşıdan göz almıyor, muayene öncesi xenon ampülü söküp H4 halojen takarsınız uğraştırıcı bir iş değil, zaten 2 senede bir muayene çok sıkıntı olmaz sök tak yapmasıda

By_emre

« Yanıtla #7 : Mayıs 03, 2013, 07:06:32 ÖS »
Muayeneden geçtikten sonra xenönleri takarsın bir dahaki muayedenede söküp orjinallerle girersin :)

kty94kty

« Yanıtla #8 : Mayıs 03, 2013, 09:41:12 ÖS »
Öyle olabilir ama söktü tak nasıl yapılıyor o konuda hiç bilgim yok o yüzden sıkıntıdayım :)