Gönderen Konu: MERCEK FAR XENON İŞBİRLİĞİ  (Okunma sayısı 20038 defa)

Lawyer

MERCEK FAR XENON İŞBİRLİĞİ
« : Eylül 11, 2008, 02:22:46 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar;

Xenon farın daha iyi bir görüş sağlaması için farların da orjinal halinin değiştirilerek mercek far konulması gerektiği bilgisini edindim. (Bu bir bilgi kirliiliğimi bilmiyorum ama). Bu bilgi doğru mu? Doğruysa çok büyük fark yaratır mı? Bilgi verirseniz sevinirim.
syg

BGR_SI

Ynt: MERCEK FAR XENON İŞBİRLİĞİ
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2008, 02:54:08 ÖS »
çok fakediyor gündüz gibi yapıyor :) ama önündekininde gözlerini mahfediyor senin için iyi ama diğer trafiktekiler için aynı şeyi söyleyemicem

Lawyer

« Yanıtla #2 : Eylül 11, 2008, 06:15:56 ÖS »
xenondan mı bahsediyorsunuz yoksa mercek farın etkisinden mi?
syg

vtec power

« Yanıtla #3 : Eylül 11, 2008, 07:15:44 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar;

Xenon farın daha iyi bir görüş sağlaması için farların da orjinal halinin değiştirilerek mercek far konulması gerektiği bilgisini edindim. (Bu bir bilgi kirliiliğimi bilmiyorum ama). Bu bilgi doğru mu? Doğruysa çok büyük fark yaratır mı? Bilgi verirseniz sevinirim.
syg
Merceksiz fara xenon takılması halinde ışık dağılır, önüzündeki ve karsınızdan gelen aracları cok rahatsız eder.Dolayısıyla ışıgın dağılmaması için xenonun mercekli fara takılması en sağlıklısıdır.

Zaten yurtdısında merceksiz fara xenon takılması yasaklanmıştır.

Aracın farına mercek monte ettirmenin yaklaşık 120 ytl lik bir masrafı var.En iyi aydınlatma sağlayan mercek tipi d2s mercek tir.Yada angel farda alabilirsin ama mercekleri kalitesiz oldugundan görüş kalitesizliği yaşayabilirsin(bu her marka angel için gecerli değil).

Umarım kafanda bir fikir oluşmuştur.

Lawyer

« Yanıtla #4 : Eylül 12, 2008, 08:05:30 ÖÖ »
Çok açıklayıcı bir bilgi oldu. İlginiz için teşekkür ederim.
syg

OzzWoLF

« Yanıtla #5 : Eylül 12, 2008, 09:13:23 ÖÖ »
aslında olacak gibi bişe bende duydum.
Yinede otoban vs kırsal alanlarda giderken cok işe yarar.Sehirde ise kısaları yakarsın

ramco 06

« Yanıtla #6 : Eylül 12, 2008, 09:50:41 ÖÖ »
mesela junyan markanın mercek kalıtesi cok kotu  >%Sakin

BGR_SI

« Yanıtla #7 : Eylül 12, 2008, 09:53:12 ÖÖ »

Aynen katılıyorum, pişmanım taktırdığıma

ramco 06

« Yanıtla #8 : Eylül 12, 2008, 09:55:03 ÖÖ »

ben hemen sattım kurtuldum eagle eyes aldım memnunum ama megan mercegı bulursam takıcam yinede

BGR_SI

« Yanıtla #9 : Eylül 12, 2008, 09:56:47 ÖÖ »
me

ben hemen sattım kurtuldum eagle eyes aldım memnunum ama megan mercegı bulursam takıcam yinede

merceğini değiştirebiliyormuyuz

ramco 06

« Yanıtla #10 : Eylül 12, 2008, 09:59:01 ÖÖ »

me

merceğini değiştirebiliyormuyuz
tabikide değişiyor ama megan merceğini tavsiye ederım sıddetle,asırı derece kalıteli cıftını 50 ye fılan bulmak lazım ama

-cenk-

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Eylül 15, 2008, 10:50:14 ÖS »
arkadaşlar junyan  tam bir leş ancak jdm farları var şeffaf düz cam çok kalite bi ışık veriyo ancak ona xenon merceksiz nasıl olr bilmiorum tavsiye ederim. syg

ramco 06

« Yanıtla #12 : Eylül 16, 2008, 08:11:19 ÖS »

arkadaşlar junyan  tam bir leş ancak jdm farları var şeffaf düz cam çok kalite bi ışık veriyo ancak ona xenon merceksiz nasıl olr bilmiorum tavsiye ederim. syg
xenon pek tat vermez merceklı farlar cok sık duruyor jdm sahın gıbı ısıtır

VTI

« Yanıtla #13 : Eylül 19, 2008, 01:21:14 ÖÖ »
bende sonar marka angel var arkadaşlar 3metre olsun 4metre gosterıyor xenonlarla önümü göremiyorum cok rahatsız ettı uzun yola cıkıcaktım orjınallerını taktım ve gostermedıgı ıcın angellerı takamıyorum.yukarıda arkadasımızın bahsettıgı gıbı meganların merceklerını takıyorlarmıs eskı merceklerın yerıne gostermesı ıcın...sordum bır kac kısıye sonarlarda far ayarıda yapılmıyormus dedıler.bılgısı olan varmı?

ramco 06

« Yanıtla #14 : Eylül 20, 2008, 08:09:18 ÖS »

bende sonar marka angel var arkadaşlar 3metre olsun 4metre gosterıyor xenonlarla önümü göremiyorum cok rahatsız ettı uzun yola cıkıcaktım orjınallerını taktım ve gostermedıgı ıcın angellerı takamıyorum.yukarıda arkadasımızın bahsettıgı gıbı meganların merceklerını takıyorlarmıs eskı merceklerın yerıne gostermesı ıcın...sordum bır kac kısıye sonarlarda far ayarıda yapılmıyormus dedıler.bılgısı olan varmı?
kardes hıc ugrasmayın benım basımdan cok gectı bu olaylar yanı mercek ısıtmıyor ayarla olacak ıs deil

-cenk-

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Eylül 21, 2008, 09:39:19 ÖS »
buna bir bakın bence kötü duran bir tasarım değil ve eg kasanın en çok yakışanıdır bana kalırsa

http://www.sahibinden.com/jdm_civic_farWQQaXQQ10382976WQQpXQQdisplayitem&keyword=jdm

farukfaruk

« Yanıtla #16 : Eylül 21, 2008, 09:52:37 ÖS »

bendede sonar var far ayarı vidası var ama kısa farların ayar vidası ön şasenin altında kaldı ulaşmak mümkün değil tamponu indirip farı çıkarıp rastgele ayar yapıp takıp denemek lazım, kendi standar ayarındayken takıldı bir şikayetim yok fazla yüksek değil ama araba yüklü olursa arkası basınca ön kalkarsa bu sefer yukarıyı gösterecek. monza 6000 K H1 taktım o kadar kötü değil istanbul şehir içi iyi kötü olduğu hakkında yorum yapmam yanlış olur tam manasıyla denemek için henüz karanlık bir yola çıkmadım.

VTI

« Yanıtla #17 : Eylül 22, 2008, 12:43:15 ÖÖ »
bakıcaz elektırıkcı buldum bitane tanıdık yaprım dıyor daha once yapmıs ayar bakıcaz...paylaşırım durumu sizlerle ztn.

vtec power

« Yanıtla #18 : Eylül 22, 2008, 07:59:48 ÖÖ »
Angelların çoğunun görüş kalitesizliği yaşatması; merceklerinin kalitesizliğidir, far ayarına takılmayın..

ramco 06

« Yanıtla #19 : Eylül 22, 2008, 08:34:21 ÖÖ »

Angelların çoğunun görüş kalitesizliği yaşatması; merceklerinin kalitesizliğidir, far ayarına takılmayın..
aynen

CoreMax

« Yanıtla #20 : Ekim 13, 2008, 04:03:23 ÖS »
Gerçek kalitede bir xenon performansını hiç bir zaman angel farla yada orijinal reflektörlü farınıza xenon kit takarak elde edemezsiniz... Halihazırdaki angel eye farlarda elipsoidal projektör (mercek) mevcuttur, ancak bu projektörler halojen ampullere göre dizayn edildiklerinden ışık dağılımları arzu edilen seviyede olamaz, bu tip farlara xenon kit takmanın normal reflektörlü fara direk olarak kit monte etmekten farkı kesilme çizgisinin projektörün içindeki siperlikten dolayı, normal reflektörlü fara nazaran daha düzgün olmasıdır, dolayısı ile karşıdan gelen sürücülerin gözlerinin daha az kamaşmasıdır. Işık dağılımında ise beklenen homojen dağılım elde edilemeyecektir. Orijinalinde xenon olmayan araçlar için en başarılı uygulama ise eğer temin edilebiliyorsa OEM Xenon Far alınması, eğer mümkün değilse orijinal reflektörlü farınıza D2S, D3S yada D4S xenon projektörlerden birini monte ettirip, çıkma orijinal D2S ampuller ve balastlarını temin etmek yada sıfır D2S xenon kit alarak monte ettirmek olacaktır. Çünkü projektörler ve önlerindeki merceklerde dizayn aşamasında kullanılacak ampul tipinin geometrisine ve optiğine göre dizayn edilmektedirler.. Ayrıca angel eye farlardaki merceklerin optik kaliteside malumunuz olacağı gibi düşük olacağından kit kullanılsa dahi verdiği ışık çıktısı arzu edilen düzeyde olamamaktadır..
« Son Düzenleme: Ekim 13, 2008, 04:05:06 ÖS Gönderen: CoreMax »

ramco 06

« Yanıtla #21 : Ekim 13, 2008, 06:06:22 ÖS »
valla megane II lerın merceklerı bızım angellerde son derece verımlı test edılmıstır  >=ok

murattek

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Kasım 10, 2008, 09:50:57 ÖÖ »
hazır konu acilmis burdan devam edeyim:
bende 2005 model civic ls var ve  gece görusunden memnun degilim . -olmam gerekir mi acaba-
bu yazıya kadar piyasada satılan mercek farlardan -modacarda 04-06 modeller icin satılıyor-
alıp ustune de xenon almayı planlıyordum -hangi xenondan alıcam kısmına da gelmedim henuz-
bu yazılardan sonra bana ne tavsiye edersiniz , civic icin oem xenon far bulma sansim nedir ankarada
kaliteli bir xenon aydinlatmaya nasil kavusabilirim, nasil bir yol izlemeliyim

ramco 06

« Yanıtla #23 : Kasım 10, 2008, 10:45:08 ÖÖ »

hazır konu acilmis burdan devam edeyim:
bende 2005 model civic ls var ve  gece görusunden memnun degilim . -olmam gerekir mi acaba-
bu yazıya kadar piyasada satılan mercek farlardan -modacarda 04-06 modeller icin satılıyor-
alıp ustune de xenon almayı planlıyordum -hangi xenondan alıcam kısmına da gelmedim henuz-
bu yazılardan sonra bana ne tavsiye edersiniz , civic icin oem xenon far bulma sansim nedir ankarada
kaliteli bir xenon aydinlatmaya nasil kavusabilirim, nasil bir yol izlemeliyim

senın ıcın tek marka var zaten tek halkalı

CeNii

« Yanıtla #24 : Aralık 11, 2009, 12:24:06 ÖÖ »
pekala arkadaslar kısacası meganeII mercek alınacak nerden alabılırız ve nasıl monte edebılırız.....?

2000 ies junyan angel far xenon 8000k H1

bilgisi olan?