Gönderen Konu: Mat siyah kapLama komple .)  (Okunma sayısı 16586 defa)

anlksm

Mat siyah kapLama komple .)
« : Nisan 08, 2010, 04:47:38 ÖS »
arkadaşlar arabamı komple mat siyah kaplatmak istiyorum gerçekten çok hoş bir görüntüsü oluyor .. Ama merak ettiğim bazı noktalar var bu kaplama ne kadar süre dayanıyor,maliyeti ne kadardır , sökülmesi sonrası boyada bi hasar bırakır mı vs .. yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler ... Duyduğuma göre maslakta bi yer varmış ama orası için fiyatları çok kazık diyorlar :S

http://img62.imageshack.us/i/img34411.jpg/
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2010, 04:51:12 ÖS Gönderen: anlksm »

559461

Ynt: Mat siyah kapLama komple .)
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2010, 10:22:50 ÖS »
fiyatı ankarada 1000-1300 arasıymış, istanbulda en kötü 1000den başlıyolar.. arkadaşımın 1 senedir var herhangi bir sorun yaşamadı.. boyada hasar bırakmıyomuş.

silvervtec2

« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2010, 06:34:52 ÖS »
kalıteli folyo ile uzun zamöan kullanabılırsın ben tavanı yatırdım arkadaşım yaptı 7 sene lık folyo ıle

34GB4525

« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2010, 06:53:30 ÖS »
kalıteli folyo ile uzun zamöan kullanabılırsın ben tavanı yatırdım arkadaşım yaptı 7 sene lık folyo ıle
Muhtemelen ruhsata işli değildir trafikte sorun yaratır ama..

silvervtec2

« Yanıtla #4 : Mayıs 12, 2010, 10:00:51 ÖS »
Muhtemelen ruhsata işli değildir trafikte sorun yaratır ama..
yok ruhsata işli degil sorun olmadı 1 aydır ama sorun olsada oracıkta soker 1 saat sonra yeniden yaptırabilirim

silvervtec2

« Yanıtla #5 : Mayıs 12, 2010, 10:02:16 ÖS »
ruhsata işletmek gerekirmi onuda soruşturmak lazım çok yaygınlaştı çünkü + 3 numara siyah filmle kullanıyorum aracın belden yukarısı sımsıyah

kacaman

« Yanıtla #6 : Mayıs 13, 2010, 12:01:44 ÖÖ »
folyo araç ile aynı renk ise işletmeye gerek kalıyormu ki

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #7 : Mayıs 13, 2010, 09:19:14 ÖÖ »
Arkadaşlar 1 hafta içinde hazırlıklarını başlayıpta bitirmeye çalıştığımız dükkanımız faliyete geçecektir..Florya Beşyol Sanayi Sitesinde dukkan açıyoruz bilgi almak isteyenler ve yapılmış uygulamaları görmek isteyen arkadaşlar 1 hafta 10 gün içinde açılcak olan dükkanımıza gelip bilgi edinebilirler..
Ruhsata işleme ve işletme işlerini 300tl karşılığında yapıyorlar bu konuda yardımcı oluyoruz..

emd

« Yanıtla #8 : Mayıs 13, 2010, 09:51:05 ÖÖ »
Kaplama işi izmirde 1000 istanbulda 1500 e kaplıyorlar komple ve 10 yıl garanti veriyorlar izmirdekini pek tavsiye etmiyorlar en iyisi istanbulmuş uygulama yapılmış audi ve porshe gördüm farkedilir bir kalite farkı var hasar alan parça olursa tekrar kaplıyorlar takılması da sökülmeside çok kolay ısıtıp uygulanıyo istenildiği zaman çıkarıp pasta cila ile araç eski halini alıyor ruhsata işlemek zorunlu maddi durumu iyi olan arkadaşlara tavsiye ederim

themcrp

« Yanıtla #9 : Temmuz 07, 2010, 08:53:39 ÖS »
öncelıkle aracına göre fiyatı belirleniyor.Cam filmi için gittigim bir abimizde bu tür işleri yaptıgını gördüm.o7 civic var bende sordum kaça malolur komple kaplaması 2000lira dedi. Malzeme kalitesine diyecek birşey yok zaten 3M' in malzemelerını kullanıyor.Bizzat gördüm. Karbon kaplama vs. eger ciddi yaptırmak ıstıyorsanız fiyatı düşürebilirim biraz daha(kesin) bana ulaşırsanız pm ile gerekli yardımı yapabilirim

Ayrıca ruhsata işleme konusunda şöyle bir durum var. Aracınız siyah ise siyah kaplama yaptıgınızda ruhsata işlemeye gerek yok ama siyah bir araca beyaz kaplama yaparsanız bunu işletmeniz gerekiyor.

ertunc_93modelci

« Yanıtla #10 : Temmuz 08, 2010, 08:02:25 ÖÖ »
beyler sadece tavan ve on kaputu kaplatsak malıyetı ne olur bılen var mı acaba

themcrp

« Yanıtla #11 : Temmuz 08, 2010, 05:53:52 ÖS »
aracın komple kaplamasına 2000lira dersek tavanla kaput aracın %10luk kısmı desek 200-300 arası birşeye malolur herhalde.

SuBTeRaNo

« Yanıtla #12 : Temmuz 08, 2010, 06:44:15 ÖS »
ben de kendı arabama yaptırmayı dusundum mat sıyah kaplamayı.ama sonradan wazgectım... nıe dersen mat sıyah kır ı ve tozu cok bellı edıyor. temız olması ıcın sureklı yıkamak ıstıyceksın... sık sık yıkamaya kaplama ne kadar dayanabılır onuda dusundum.burda 1000 tl ye trafık ve ruhsat ıslerını de halledıyorlar... 2000 tlye komple sokulup renk bıle degıstırebılırsın.bu fıyat a nasıl bır ıscılık olur dıyosanız. kaplamyı yapacak ustam ın ustune bu ısı ıyı yapan gormedım daha.yaptıgı arabaları da ınceledım orjınal rengıymıs gıbı duruyor... kapıları acmazsan tabı :):)

byboza

« Yanıtla #13 : Mart 24, 2011, 10:39:08 ÖS »
mrb arkadaslar aracınızı götürün sönmez arac kaplamaya web siteside var bunların sonmezarackaplama diye antalyada yerleri aracınıza göre 500 600 700 fiyatları asagısı olur yukarısı olmaz 4 yıl garanti veriyorlar uygulamalara kullandıgı malzemeye hollanda malı folyo kullanıyorlar garantisi var orayı tavisiye ederim bende peugout 307 vardı gümüş gri komple kırmızı yaptırdım boya gibi oldu 8 ay oldu yaptıralı en ufak bir problem yok aracta