Gönderen Konu: Manuelden Otomatiğe..  (Okunma sayısı 3259 defa)

Berkay1912

Manuelden Otomatiğe..
« : Eylül 22, 2013, 03:47:58 ÖS »
Öncelikle herkeze selamlar ve kolay gelsin formunuzda yeniyim...

Benim sorum şu; 2010da geçirdiğim elektirik kazası nedeniyle engelliyim ve küçüklüümden beri araba tutkum var. Bu ocak ayında opel astra 2001 elegance aldırdım babamı zar zor ikna edip gayet memnundum ama sanırım viraja çok hızlı girmişim alsancak dönüşü 4 5 takla attım ve araç perte çıktı. Hiparaktif bi yapım olduu için babam araba almayı kabul etmyodu zar zor ikna ettirip aldırdığım 80binde değişensiz boyasız bebek gibi arabayı pert ettim ve babam bidaha araba almayı düşünmüyor :D bende kendim bi araç alıcam ama otomatik olması şart ve düşündüüm model 1.6si 93 94 model 3 kapı. ama otomatikleri yok hep sedanların var. 3kapılısını alıp otomatiğe çevirebilirmiyim çevirirsem nekadara patlar ve bi sorun yaratırmı. ve sedan yada 3 kapılısını alırken nelere dikkat etmeliyim. İnternette hondaları ve diğer arabaları araştırırken tamam dedim benim ruh ikizi arabam HONDA :)) >=ok Şimdiden teşekkürler....

sercanim

• SeRCaN
Ynt: Manuelden Otomatiğe..
« Yanıtla #1 : Eylül 22, 2013, 05:25:39 ÖS »
geçmiş olsun nasıl oldu elektrik kazası konuyla alakası yok ama özel değilse söyler misin

Berkay1912

« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2013, 05:49:24 ÖS »
Kendi iş yerimizde babam bankaya gitti bende kamyondan malları indiriyodum yemek molası oldu kadınlar yemei hazırlarken bende bi sigara içeyim demişim babam bankadan gelirken göreyim diede sundurmaya çıkmışım gizli iççem die, ordanda yüksek gerilim hattı geçiyormuş 15 ile 40 bin volt arası bi elektirik yedim 3 ay yoğun bakım komple felçtim falan filan yavaş yavaş geçer dediler ayaklarda hafif hareketler başladı ama bi kaç yıl daha fizik tedavi felan uğraşıcam o yüzden kafa dağıtmak içinde böle bi araç düşünüyorum :))

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Eylül 22, 2013, 09:38:30 ÖS »
çok geçmiş olsun,rabbim önce sağlık versin gerisinide gönlüne göre versin.

By_emre

« Yanıtla #4 : Eylül 22, 2013, 09:58:16 ÖS »
çok geçmiş olsun, fizik tedaviyi ihmal etmeyin derim

Berkay1912

« Yanıtla #5 : Eylül 22, 2013, 09:58:50 ÖS »
Çok sağolun teşekkürler, kimsenin bi fikri yokmu yaa :)

esser

« Yanıtla #6 : Eylül 23, 2013, 09:03:57 ÖÖ »
ilk önce geçmiş olsun kardeşim baya maliyetli olur arabayı alıp satma gibi niyetin yoksa niye olmasın ugraşacam dersen sanayide tanıdık varsa bi danış maliyetini uydurabiliyorlarmı diye en iyi ben anlarım seni 3 kere kanseri yendim en iyisi arabayla ugraşmaktır baktıkça insanın içine huzur geliyo sıkıntılarını alıyo..

alperd

• alperd
« Yanıtla #7 : Eylül 23, 2013, 09:06:56 ÖÖ »
Selam.
3 kapılısını almasan bizi uğraştırmasan :P

Berkay1912

« Yanıtla #8 : Eylül 23, 2013, 09:06:54 ÖS »
Sizede geçmiş olsun eser bey, aynen araba gerçekten çok rahatlatıyor. arabayı satmayı düşünmem komple soyucam arabayı motor falan indiiriciem yükleyip toplıycam aklımda bu var bütçe olarakta yüksek düşünüyorum zaten ama benim korktuğum sonuçta otomatikte bir sürü olay var tam gaz yaprken tepkimeleri vitesi ne zaman atçaını düşük devirde gidince ona göre vites atıyo falan biraz korktum o yüzden danışayım dedim. ata sanayide tanıdıım çok ama millet parayı görünce ilerde benm başım ağrırmı ağrımazmı onu düşünmez insan oğlu sonuçta.. Ve alper yorumuna çok güldüm :D bu gidişle sedan alıcam gibi geliyor zaten kasası ağır diye istemyodum ama mecbur yapçaz bişeyler artık :))

mali

« Yanıtla #9 : Ekim 22, 2013, 11:06:05 ÖÖ »
sedanlarda si otomatik var değilmi
sedan olmazmı
ustalık fiyatı insafa kalmış bişey
tanıdık değilse artık kalem neye dönerse

olmazsa hb ek kasa otomatik olmazmı
hatta sunrooflu olanları var vti gibi görünüyor ayırt etmek zor
bence bir üst kasa EK kasayı düşün
sanayide yapacağın masrafıda üstüne kayorsan aynı hesaba gelir ;)