Gönderen Konu: makyajsiz fd6 far fıskiyesi olurmu?  (Okunma sayısı 7777 defa)

davyjones24

makyajsiz fd6 far fıskiyesi olurmu?
« : Kasım 25, 2012, 12:51:23 ÖS »
Arkadaslar makyajsiz kasa fd6 ya makyajlidaki gibi far fiskiyesi düsunuyorum..far yukseklik ayarida oldugu icin elegance da xenon far ve fiskiye montaji guzel olur dusuncesindeyim..sizce oluru varmi 2. El yafa yedek parca bulunurmu..muayeneden geçermi....fikirlerinizi bekliyorum....saygilar

davyjones24

Ynt: makyajsiz fd6 far fıskiyesi olurmu?
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2012, 05:37:40 ÖS »
Yokmu öneri fikir

fth34

« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2012, 05:53:17 ÖS »
aracım makyajsız kasa fakat ben onu makyajlı kasaya çevirdim,makyajlı kasada farlar d2r girişli orjinal xenonlu farlar fakat aracın içerisinde far yükseklik ayarı olduğu için muayenede çaktılar bu orjinal değil dediler ardından camlara su tuttular tampondan far fiskiyesi çıkmayınca iyice kıllanıp muayeneden geçirmediler.Sonuç olara fiskiye işini çözersen banada haber ver xenonu söktüreceğime fiskiye taktırayım :)

davyjones24

« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2012, 06:36:37 ÖS »
Ewet benim dedigim cok mantikli...arastirmak lazim

darkless

« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2012, 08:21:23 ÖS »
gece ucusuna bakın bı yapanlar var ama baya malıyetlı bı ıslem

cagatay54

« Yanıtla #5 : Kasım 29, 2012, 06:22:17 ÖÖ »
bende düşünüorum bunu ciddi olarak.fıskıyesi robotu su kabı içeride far yıkama tuşu olması lazım.fazla maliyetli bişey değil tahminim.robotları 200 tl den satılıyor.içeriki tuş kaç para bilmiyorum.suyu da cam suyu kabından alırsak sıkıntı çıkmaz gibime geliyo.çalıştığımız bir çıkmacı var kartalda gel yardımcı olurum dedi ama bir türlü vakit bulupta gidemedim.olmaz diye bişey yok sonuçta bu işlem elektronik değil otomatik değil.manuel olarak tuşa basıcaz ve far yıkaması yapacak.basit bir sistem.nasıl eskiden şahinlere filan yapılıyodu fan açma için manuel bir cikle aynısı bu da ne farkı var ki...

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #6 : Kasım 29, 2012, 07:34:14 ÖÖ »
bende düşünüorum bunu ciddi olarak.fıskıyesi robotu su kabı içeride far yıkama tuşu olması lazım.fazla maliyetli bişey değil tahminim.robotları 200 tl den satılıyor.içeriki tuş kaç para bilmiyorum.suyu da cam suyu kabından alırsak sıkıntı çıkmaz gibime geliyo.çalıştığımız bir çıkmacı var kartalda gel yardımcı olurum dedi ama bir türlü vakit bulupta gidemedim.olmaz diye bişey yok sonuçta bu işlem elektronik değil otomatik değil.manuel olarak tuşa basıcaz ve far yıkaması yapacak.basit bir sistem.nasıl eskiden şahinlere filan yapılıyodu fan açma için manuel bir cikle aynısı bu da ne farkı var ki...

+ 5500 , çok haklısın olmaz diye bişey yok , hatta  şahin yada tempranın far yıkama sistemi bile montajlanır sonuçta aynı işi yapıyor

faw13

« Yanıtla #7 : Kasım 29, 2012, 10:32:19 ÖÖ »
olmaz diye birşey yok, ama 2 fıskiye alarak da iş bitmiyor, onun yönetimi normalde araç beyni tarafından yapılıyor, farları yaktıktan sonraki sadece ilk cam suyu basışınızda fıskiyeler otomatik çalışır, sonrasında çalışmaz mesela, 2-3000 gibi fiyatlara çıkabilir dip toplamda o iş, cam suyu pompoası falan da değişmesi lazım, eski pompa o kadar yükü taşıyamayacağı için aynı anda basmaya kalkarsa ya 2 tarafa da çok az bir su verir ya da aşırı yükten pompayı yakarsınız, yani aracı makyajlısıyla değiştirmek daha ucuz olabilir, öyle diyeyim :)

cagatay54

« Yanıtla #8 : Kasım 29, 2012, 12:44:28 ÖS »
dediğiniz gibi bir maliyet çıkmaz ki.tabiki orjinali gibi olurm u denemeden görülmez bilemeyiz.fıskiye ve robotlar bu işe yarıyor zaten.ayrı bir su kabı var bu sistemde.kabın üzerinde zaten pompası var.toplam maliyeti 1000 lirayı geçmez ki montajla.cam yıkama gibi düşnün.kolu çekince istediğiniz kadar suyu cama attırailiyosunuz bu sistemle de düğmeye basınca püskürtme yapılacak.farkı yok ki.arkadaşın dediği gibi tempralara tipolara bile yapılabilirken bu manuel sistem bu araca neden yapılamazsın ve bu kadar yüksek bir fiyat çıksın ki.fd6 nın çıkma parçaları çok fazla.kaputu orjinal olarak aldım kesitrdim RR kaput yaptırdım.orjinal kaputa 150 tl verdim.düşünün yani.

faw13

« Yanıtla #9 : Kasım 29, 2012, 01:10:53 ÖS »
dediğiniz gibi bir maliyet çıkmaz ki.tabiki orjinali gibi olurm u denemeden görülmez bilemeyiz.fıskiye ve robotlar bu işe yarıyor zaten.ayrı bir su kabı var bu sistemde.kabın üzerinde zaten pompası var.toplam maliyeti 1000 lirayı geçmez ki montajla.cam yıkama gibi düşnün.kolu çekince istediğiniz kadar suyu cama attırailiyosunuz bu sistemle de düğmeye basınca püskürtme yapılacak.farkı yok ki.arkadaşın dediği gibi tempralara tipolara bile yapılabilirken bu manuel sistem bu araca neden yapılamazsın ve bu kadar yüksek bir fiyat çıksın ki.fd6 nın çıkma parçaları çok fazla.kaputu orjinal olarak aldım kesitrdim RR kaput yaptırdım.orjinal kaputa 150 tl verdim.düşünün yani.

tam mekanik olsa dediğiniz doğru ama orjinal parçalar veriyi araç beyninden almak üzere tasarlanmıştır muhtemelen, ondan dolayı çok maliyetli olacaktır, tofaşla, temprayla kıyaslanacak bir durum değil bence, araç aynı dönemin aracı değil, dersiniz ki arkadaşım 250 TL'ye 2008 corollasına yaptı, evet o bir kıyaslama unsuru olur, bir de xenon sonuçta yasak ve TÜV'e bizim araçlardan hergün onlarcası gidiyor, biliyorlar hangi araçta ne var ne yok, kural basit, fabrika çıkışlı xenon değilse muayeneden kalır. ki orjinal 4300kelvin lik ampülü 6000/8000 le değiştirmek de yasak aslında, zaten sonucu da felaket oluyor karşıdan gelenler açısından.

bu arada onun için ayrıca bir su tankı yok, normal cam suyu haznesinden alıyor

ben yapılmaz demedim, sadece çıkaracağı maliyete araç değiştirmek daha mantıklı olur dedim :) sonuçta o sistemin de farı temizlediği falan yok öyle göstermelik bir su püskürtüyor, 1-2 dakika görüş iyice düşüyor, sonra da öncesinde neyse o

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2012, 03:28:14 ÖS »
müsait olsam vede parçaları temin edebileceğim bi yerde olsam bu iş 100-200 tl arası hallolur ama bence bu sistem varsa şayet cam silecekleride olması lazım kesinlikle yoksa arkadaşın dediği gibi görteriş

cagatay54

« Yanıtla #11 : Kasım 29, 2012, 03:29:31 ÖS »
ya ben muayneden geçmek için xenon sistemin böyle bişey yapalım demedim ki.yapsak bile xenon muayenede kalır.otomatik far yüksekliğini yapması lazım aracın.benim aracımda farlar mercekli xenon.karşıdan gelenlerin gözünü kesinlikle almıyor.şekil olsun rahat batıyor ya bu sistemi takayım istiyorum.bakın olayı siz biraz kafanızda büyütüyorsunuz.dediğim ekipmanları çıkmacıya sorduğumda ayrı su kabı filan dedi.bunun su haznesini su kabından alabilriim o motordan alabilirim.bağlantı sadece o sisteme ve içeride bir düğmeye bağıl olacak.beyinle filan alakası yok.sanıyomusunuz beyinde kayıtli değil bu sistem.ama sistem şöyle işliyor en basit anlamıyla hani eskiden şahinlerde fan olayı sıkıntıydı.hala da sıkıntı da hangi şahine doğana bakarsanız manuel fan açma düğmesi bulunur.bu da aynı sistem.beyinle alakası yok yni düğmeye basacaksınız su atacak.nasıl kolu çekince camlara su attığı gibi.onunda beyinle alakası yok bununda.çünkü dijital bir işlem değil mekanik var.
sizin dediğiniz nasıl olurdu.örneğin cam fıskiye tertibatı atıyorum 2 kademe su basıncı verse.içerden kolu kendinize 3 saniye çekerseniz az basınç 3 saniyeden fazla bir süre çekerseniz çok basınç verseydi bu beyinle ilgili bir özellik diyebilirdik ama sadece su kabından su alıpta far fıskiyelerine atması basit bir sistemdir.alacağımız fıskiye motoruna ve robotlarına elektrik verdiğimiz zaman bunu da düğmeyle içerden birleştirdiğimiz zaman düzenek tamamlanır.siz ne akdar basarsanız tuşa o kadar süreyle su atacaktır..

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #12 : Kasım 29, 2012, 03:42:05 ÖS »
evet haklısın , al bi tipo tempra yada şahin doğan far yıkama sistemi tak gitsin aklımada yattı yapsammı acaba _?

faw13

« Yanıtla #13 : Kasım 29, 2012, 03:46:17 ÖS »
abicim bunların öyle bir çalışma mantığı yok ki, normalde çalışması şu şekilde (bütün orjinal xenonlu araçlar için, civic'ten mercedesine)

farlar kapalı, su basarın camlara, far fıskiyeleri çalışmaz
farlar açıldı su basarsın camlara, far fıskiyeleri de çalışır
farlar açıldı, önceden cama su basıldı, tekrar bastınız farlara su basmaz
far kapalı far yıkama düğmesine bastınız, farlara su basmaz
farlar açık farlara su bastınız, farlara su basar
farlar açık farlara su bastınız, sonra ilk kez camlara su bastınız farlara su basar

bu fabrikasyon yapı

sizin dediğiniz gibi, sadece tuşa basayım su bassın derseniz, tabii ki olur, muhtemelen su pompası, yeni bir cam suyu tankı, hortumlar, bir far yıkama düğmesi ve fıskiyeler (robot diyorsunuz da elektrikli değil o parçalar, su basıncı gelince açılıp basınç çekilince kapanıyorlar) bunları temin ederseniz basacaktır suyu düğmeye bastığınızda ama onu yapana kadar gene nerden baksanız 500-600 lira tutacak bu iş, çok daha mantıklı yatırımlar yapılır araca, güzel jant alınır, geri park kamerası takılır, bluetooth araç kiti takılır (2din olmadığını varsayıyorum) liste uzun

ha illa zevkim diyorsanız tabii ki sizin bileceğiniz iş, sadece bana anlamsız geldi çünkü farları temizlediği falan yok, hatta temiz farı kirletiyor çoğu zaman, su farların üzerinde kuruyunca leke bırakıyor :)

davyjones24

« Yanıtla #14 : Aralık 27, 2012, 08:02:14 ÖS »
varmı bu işi yaptıran..benim soracak zamanım bile olmadı

mertkan677

« Yanıtla #15 : Aralık 27, 2012, 09:55:11 ÖS »
Benim araç 2010 makyajlı elegance far yıkama orj xenon mevcut ancak far yıkamanın bi tanesi çalışmıyor motoru arızalı. Sadece sol taraf çıkıyor sağ taraf çıkmıyor acaba muayineden geçer mi sorun yaparlar mı ?

davyjones24

« Yanıtla #16 : Aralık 28, 2012, 07:27:46 ÖS »
muayenede sorun çıkabilir..ben sağ sol 2011 cıvıc far fırkıye takımını çıkma 500 e buldum ama ne bilim çok geldi bana fiyat...birde montajı var...

skolyus

• MUSTAFA SAĞLIK
« Yanıtla #17 : Aralık 28, 2012, 07:46:37 ÖS »
bence o kadar öenmli olan bi sistem değil

darkless

« Yanıtla #18 : Aralık 30, 2012, 11:45:29 ÖS »
far fiskiyesi olur fakat malıyetlı bı sıstem bırde far yukseklık ayarı manuel bızım aracta xenon ıcın otomatık yukseklık ayarı gerekıyo . bende mevcut bıxenon muayne zamanı h4 sarı halojen ampul takıyorum ampulun kenarları kesık mercege oturması  ıcın muayneden de gectım 1 ay olmadı sımdı yıne d1s lerı taktım yanı bosuna far yıkama otomatık egım sevıyesı ayarı falan ugrasmayım bence malıyet 500 tl gıbı  tutuyor bıde bı xenon mercek montajı 500 tl d1s xenon kıt cıkma 300 tl bunları dıkkate alarak bu ıse gırın derım