Gönderen Konu: makyajsız civic tampon çıtaları iptali  (Okunma sayısı 6805 defa)

ocuuun

makyajsız civic tampon çıtaları iptali
« : Ekim 24, 2010, 07:54:08 ÖS »
bu konu açıldımı bilmiyorum araştırdım ama fazla bir bilgi bulamadım açıldıysa da şimdiden özür diliyorum.ben 99 makyajsız kasa aracımın tampon çıtalarını iptal ettirmek istiyorum fakat sanayiide birçok usta ile görüştüm macunla doldurunca çatlayabilecegini,fiberinde aynı şekilde çatlama yapacagını söylediler bende yaptırmadım boyattım çıtalarımı ama yinede iptal ettirmek istiyorum plastik eritme gibi bir işlem olursa çatlama olmayacagını düşünüyorum.sizin düşünceleriniz nedir?

basaro

Ynt: makyajsız civic tampon çıtaları iptali
« Yanıtla #1 : Ekim 25, 2010, 07:13:35 ÖS »
dostum bende de 98 makyajsız kasa var. eğer gerçekten bu tampon bantlarından kurtulmak istiyosan makyajsız kasa tamponu alıp takacaksın. ben ümraniye sanayinin tamamını gezdim hatta bostancı sanayide de tanıdıklarıma sordum. tampona yapılan çıta iptali asla ve asla orjinali gibi olmuyor. kime sorarsan sor tecrübeyle sabittir. gerçek esnaf olanlarda baştan uyarıyorlar diyorlarki yaparım orjinalinin aynısı olur. ister macunla ister fiberle istersende plastik ekleme yoluyla yapılan işlemlerin hepsinde tamponun hafif esnemesi sonucu ekleme yapılan yerde çatlamalar oluyor. en baştada dediğim gibi makyajlı kasa tamponu alıp takacaksın kardeş... zaten yaptırdıktan sonra çatlayacağından tamir ve işlem masraflarını topladığında aynı paraya geldiğinide görürsün. iyi forumlar...

ocuuun

« Yanıtla #2 : Ekim 25, 2010, 08:33:57 ÖS »
tamamda ön tampon makyajlı kasa uymuyorki far ve ızgara bölümünü kesip altına makyajsız tamponu ekliyorlar bende o şekilde bir işlem istemiyorum daha zahmetli çünkü makyajlı kasa tamponu alınacak kendi tamponum kesilecek vs vs.

serkansobe

« Yanıtla #3 : Ekim 25, 2010, 09:39:35 ÖS »
her iki işlemide yapan hondalar gördüm ne çatlama vardı nede boya dökülmesi

basaro

« Yanıtla #4 : Ekim 26, 2010, 12:11:06 ÖS »
dostum yinede sen bilirsin. ben 1,5 - 2 ay araştırıp bu işi yapanlardan sana yukarıda aktardığım şeyleri öğrendim. denemesi bedava sobe_vti hiçbişey olduğunu görmedim demiş... ama esnaflar öyle demiyor... >%6rol neyse konuyu saptırmadan tekrar söyleyim. bırak böyle kalsın kardeş... zaten bu arabalar böylede güzel...

serkansobe

« Yanıtla #5 : Ekim 26, 2010, 04:11:55 ÖS »
sen esnafları araştırarak öğrenmişsin bense birebir görerek yaşayarak konuşuyorum aksini idda ettiğim birşeyde yok arkadaşa yardımcı olabilmek için deneyimlerimi aktardım karar kendisinin

Nomad

« Yanıtla #6 : Ekim 26, 2010, 04:35:10 ÖS »
Söz konusu tampon olunca.. park halinde önde arkadaki park eden denyolar dokundurdugunda oluşan esnemede ilk catlayacak o macun olur.. garaj arabasıysa sorun yok..

ocuuun

« Yanıtla #7 : Kasım 06, 2010, 10:09:38 ÖS »
teşekkür ederim bilgiler için zaten bende 2 tane ön tampon var bir tanesi ekli bitanesi de orjinal ekli olan tamponumu kobay olarak kullanıp fiber ile doldurtacağım çatlarsa artık çıtalı orjinal tamponu takarım yapıcak birşey yok :)

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #8 : Kasım 07, 2010, 09:37:17 ÖS »
teşekkür ederim bilgiler için zaten bende 2 tane ön tampon var bir tanesi ekli bitanesi de orjinal ekli olan tamponumu kobay olarak kullanıp fiber ile doldurtacağım çatlarsa artık çıtalı orjinal tamponu takarım yapıcak birşey yok :)

qüzeL çözüm :D :D

06murat

« Yanıtla #9 : Temmuz 17, 2011, 04:00:26 ÖS »
bende de 99 makyajsız civic var bende ön çıta iptali ettirmek istiyorum arkadaşlar

logıcthıs

« Yanıtla #10 : Temmuz 17, 2011, 10:03:18 ÖS »
bence çıtalı daha güzel iptal ettirmek niye

06y2659

« Yanıtla #11 : Ağustos 27, 2011, 01:05:05 ÖS »
kardeş bencede iptal ettirme bendede makyajsız kasa civic var bende çok araştırdım arkadaşların söledigi gibi çatlamalar oluomuş benim şimdiki düşüncem tampon çıtalarına karbon kaplama yaptırmak...

BraTo

« Yanıtla #12 : Ağustos 27, 2011, 03:06:32 ÖS »
kardeş bencede iptal ettirme bendede makyajsız kasa civic var bende çok araştırdım arkadaşların söledigi gibi çatlamalar oluomuş benim şimdiki düşüncem tampon çıtalarına karbon kaplama yaptırmak...

Arkadaşa yaptık karbon kaplama süper oldu. Tavsiye ederim.

wordsman

« Yanıtla #13 : Eylül 01, 2011, 11:40:55 ÖS »
bırak kalsın, bence çıtalı hali daha güzel

gknvt4

« Yanıtla #14 : Eylül 04, 2011, 11:32:19 ÖÖ »
MACUN DOLDURURSAN ÇATLAR PLASTIK KAYNAK YAPTRCAKSIN 3O TL VER YAPARLAR