Gönderen Konu: LPG li araca performans filtre ??  (Okunma sayısı 7670 defa)

serindurus

LPG li araca performans filtre ??
« : Aralık 12, 2009, 04:11:29 ÖS »
Arkadaşlar merhaba CİVİC 1.6 İES aracımı yenı aldım atıker sıralı sıstem taktırdım aracıma bellı bır devırden sonra tok ses veren performans fıltre takmak ıstıyorum acaba bır sakıncası varmıdır ...

ultrakif

Ynt: LPG li araca performans filtre ??
« Yanıtla #1 : Aralık 12, 2009, 04:46:31 ÖS »
Arkadaşım ben bu konuyu araştırdım lpg ustası ; benzin çok hava ister fakat lpg de ise tam tersi bi durum var dedi lpg de hava yı az ister araç dedi istersen taktır etrafını bantlarız dedi :) oda ne kadar iyi olur bilemiyecem ama sımotoların hava girişlerinin kapatılıarak bişeyler olabilir belki..
« Son Düzenleme: Aralık 12, 2009, 04:48:05 ÖS Gönderen: ultrakif »

serindurus

« Yanıtla #2 : Aralık 12, 2009, 06:31:23 ÖS »
Arkadaşım ben bu konuyu araştırdım lpg ustası ; benzin çok hava ister fakat lpg de ise tam tersi bi durum var dedi lpg de hava yı az ister araç dedi istersen taktır etrafını bantlarız dedi :) oda ne kadar iyi olur bilemiyecem ama sımotoların hava girişlerinin kapatılıarak bişeyler olabilir belki..

tesekkur ederım arkadasım... bu konuda tecrubesı olan arkadaslardan bılgı ve yardım ıstıyorum ...

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 12, 2009, 06:31:51 ÖS »
Forumdaki arkadasimiz BERKİİİ aldi pipercross cold air intake kit ve lpg'sinin ayari bozuldu. Kendiside konuyu gorunce yazacaktir zaten.

Akocan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 12, 2009, 06:36:18 ÖS »
Hyundai Aracım var sıralı sistem Lovato marka tüp taktırdım 10.000 km önce üstünde kaliteli olmayan bi hava flitresi var. Hiç bir problem yaratmadı ses açısından da ayar açısından da. Hatta bi deneme videosu çekmiştim

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1213775225489

serindurus

« Yanıtla #5 : Aralık 12, 2009, 07:06:33 ÖS »
Forumdaki arkadasimiz BERKİİİ aldi pipercross cold air intake kit ve lpg'sinin ayari bozuldu. Kendiside konuyu gorunce yazacaktir zaten.

lpg ayarı tekrar duzeltıldımı acaba sonuc ta ayarlanabılen bişey mı bu .. tesekkurler..

serindurus

« Yanıtla #6 : Aralık 12, 2009, 07:09:36 ÖS »
Hyundai Aracım var sıralı sistem Lovato marka tüp taktırdım 10.000 km önce üstünde kaliteli olmayan bi hava flitresi var. Hiç bir problem yaratmadı ses açısından da ayar açısından da. Hatta bi deneme videosu çekmiştim

tesekkurler vıdeo için bence sesı guzel .. aracına once fıltreyımı takmıştın yoksa lpg yımı takmıstın....
bunu sorma sebebım .. ben lpg yı taktırdım sımdı gıdıp bı fıltre alsam  lpg ayarı yaptırmam gerekecekmı cevab için tesekkurler...

E39

• eskisehirspor.com
« Yanıtla #7 : Aralık 12, 2009, 08:11:23 ÖS »
Hyundai ne güzel ötüyor öyle :)

ultrakif

« Yanıtla #8 : Aralık 12, 2009, 08:18:38 ÖS »
ötüyo mu :)

E39

• eskisehirspor.com
« Yanıtla #9 : Aralık 12, 2009, 08:31:11 ÖS »
Ötmüyomu :)

Akocan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Aralık 12, 2009, 09:50:33 ÖS »

tesekkurler vıdeo için bence sesı guzel .. aracına once fıltreyımı takmıştın yoksa lpg yımı takmıstın....
bunu sorma sebebım .. ben lpg yı taktırdım sımdı gıdıp bı fıltre alsam  lpg ayarı yaptırmam gerekecekmı cevab için tesekkurler...

Tüpten sonra taktırdım yalan söylemeyeyim de hiç bir ayar bozukluğu olmadı. En son ayar için gittiğimde değerlerin makul değişimler olduğu söylendi. :)

ultrakif

« Yanıtla #11 : Aralık 12, 2009, 10:08:43 ÖS »
Ötmüyomu :)
  hadi senin için ötsün bari

34GB4525

« Yanıtla #12 : Aralık 12, 2009, 10:14:55 ÖS »
http://www.facebook.com/group.php?gid=327890620202&ref=ts#/video/video.php?v=218189293632&ref=mf

1.4 ies LPG + Hava filtre kiti var. Yağmurdan biraz ses az geliyor ama ben gayet memnunum hele ki kesiciye girince sese doyamıyosun ;)

myworld

« Yanıtla #13 : Aralık 12, 2009, 10:17:01 ÖS »
bende 1.4 is var lpgden öncede performans filtre kullanıodum taktırdıktan sonrada hiç çıkarmadım hiç bi performans düşüklüğü yaşamadım >=ok

34GB4525

« Yanıtla #14 : Aralık 12, 2009, 10:20:46 ÖS »
bende 1.4 is var lpgden öncede performans filtre kullanıodum taktırdıktan sonrada hiç çıkarmadım hiç bi performans düşüklüğü yaşamadım >=ok
Aynen bende öyle yaptım ;)

serindurus

« Yanıtla #15 : Aralık 12, 2009, 10:28:25 ÖS »
1.6 ies e tok ses veren ve malıyetı düşük hangi fıltreyı onerırsınız.. tesekkurler..

Akocan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Aralık 12, 2009, 11:15:00 ÖS »
1.6 ies e tok ses veren ve malıyetı düşük hangi fıltreyı onerırsınız.. tesekkurler..

Ben çok marka fetişi değilim yani aslında çok fazla bir farkı olduğunu sanmıyorum. Ortalama bir şeyle de idare edilebilir benim kanımca.

serindurus

« Yanıtla #17 : Aralık 13, 2009, 07:52:52 ÖS »
guncel...

AL-BAYRAK

« Yanıtla #18 : Aralık 13, 2009, 10:19:37 ÖS »
 konuyu geç gördüm kusura  bakmayın bizzat denedim time R dediği gibi ayar tam bozulmadı da performans değişmesi oldu yukarıda arkadaş bahsetmiş lpg çok havayı sevmiyor araç ilk kalkışta gaza yüklendiğinde ki bu gaz 5-6 bin devirden bahsediyorum gitmiyor... sonradan acılıyor dolayısıyla drag olayı sıfır oluyor benim gibi getz e bile  gecilirsin( kusura bakmayın arkadaşlar hava filtresinin böyle yapacağını acı teçrübeyle öğrendim). ama aynı şeyi benzinde yapmıyor tam tersi araç çıldırıyor..

sonuç: filtre+ lpg= yemiyor..

AL-BAYRAK

« Yanıtla #19 : Aralık 13, 2009, 10:20:24 ÖS »
 bu arada aracıma öncelpg takıldı sonra hava filtresi piper cross

ykavcioglu

« Yanıtla #20 : Aralık 13, 2009, 10:23:40 ÖS »
http://www.facebook.com/group.php?gid=327890620202&ref=ts#/video/video.php?v=218189293632&ref=mf

1.4 ies LPG + Hava filtre kiti var. Yağmurdan biraz ses az geliyor ama ben gayet memnunum hele ki kesiciye girince sese doyamıyosun ;)
senin araba tüplümü murat_?

serindurus

« Yanıtla #21 : Aralık 14, 2009, 06:19:59 ÖS »
konuyu geç gördüm kusura  bakmayın bizzat denedim time R dediği gibi ayar tam bozulmadı da performans değişmesi oldu yukarıda arkadaş bahsetmiş lpg çok havayı sevmiyor araç ilk kalkışta gaza yüklendiğinde ki bu gaz 5-6 bin devirden bahsediyorum gitmiyor... sonradan acılıyor dolayısıyla drag olayı sıfır oluyor benim gibi getz e bile  gecilirsin( kusura bakmayın arkadaşlar hava filtresinin böyle yapacağını acı teçrübeyle öğrendim). ama aynı şeyi benzinde yapmıyor tam tersi araç çıldırıyor..

tesekkur ederım bılgı ıçın aydınlatıcı oldu gercekten... olayı yasamış bırınden bılgı almış olduk ...
ses için sonsusturucu olayına gırışmeye karar verdım ... ne onerırsınız ...??? tesekkurler..

34GB4525

« Yanıtla #22 : Aralık 14, 2009, 07:01:35 ÖS »
senin araba tüplümü murat_?

Evet

ses için sonsusturucu olayına gırışmeye karar verdım ... ne onerırsınız ...Huh? tesekkurler..

İyi yaptında polis cevirdinmi dizlerin titrer artık kabin küt küt artar uğraşılmaz polislerle bi bağladımmı 300-400 tl ne gerk var yap filtreni aslanlar gibi gez ;)

aviator35

« Yanıtla #23 : Aralık 15, 2009, 12:06:44 ÖÖ »
simota cai, son susturucu var, lpg de var, gidiş aynı seste aynı, top speed aynı araç 2005 civic, ara hızlanma konusunda ise elime kronometre alıp ölçmedim ama arkadaşın clio sport'u ayırdım, gayet memnunum, şu an vize işlemleri devam ediyor, devamında 4-2-1 dc header komple aşağıya kadar uzanan tipten, kat iptali, komple düz boru olacak, tüpümle de dengim her türlü araçla kalkarım:)

AL-BAYRAK

« Yanıtla #24 : Aralık 15, 2009, 04:23:13 ÖS »
 SON SUSTURUCU DA ÖNERMİYORUM LPG Lİ ARAÇ İÇİN..   benim araçta vardı söktüm yakıtı çok fazla artırıyor 250 şehir içi yakan araç 210 a düştü orjinal egzos ile  şu an senin orjinal ise ne kadar yakıyorsun km de? şehiriçi     bu arada benim araç otomatik 

tesekkur ederım bılgı ıçın aydınlatıcı oldu gercekten... olayı yasamış bırınden bılgı almış olduk ...
ses için sonsusturucu olayına gırışmeye karar verdım ... ne onerırsınız ...??? tesekkurler..