Gönderen Konu: CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM  (Okunma sayısı 13055 defa)

2010civic

J
« Yanıtla #25 : Aralık 22, 2010, 10:09:17 ÖÖ »
Arkadaslar araclarinizi kurularken mikrofiber bezlerden sasmayin. Kurulama ve cila islemi esnasinda oval hareketlerden kacinin. Mumkun oldugunca dikey sekillerde hareketler yapin. Araciniza isik veya gunes altinda bakin kilcak ciziklerin dairesel sekilde olduklarini goreceksiniz.

2010civic

J
« Yanıtla #26 : Aralık 22, 2010, 10:24:44 ÖÖ »
Skodaturkey adresinde dehset bilgilere ulasabilirsin. Benim ve sizin gibi amator vatandaslarin makina veya el emekleriyle yaptigi uygulamalari resimli anlatimlarla gorebilirsiniz.orayi incelediginizde ben hic bisey bilmiyomusum diyeceksiniz. Her islemin ayri cilasi ayri pedi ayri bezi var.verdigim adresi biraz kurcalayin yeter

mc pherson

Ynt: CİLA VE DIŞ GÖRÜNÜM
« Yanıtla #27 : Aralık 26, 2010, 05:04:34 ÖS »
Skodaturkey adresinde dehset bilgilere ulasabilirsin. Benim ve sizin gibi amator vatandaslarin makina veya el emekleriyle yaptigi uygulamalari resimli anlatimlarla gorebilirsiniz.orayi incelediginizde ben hic bisey bilmiyomusum diyeceksiniz. Her islemin ayri cilasi ayri pedi ayri bezi var.verdigim adresi biraz kurcalayin yeter

Katılıyorum,araç markası önemli değil araç temizleme ve detay işlerine meraklı herkesi bekleriz...

CAGLAR28

« Yanıtla #28 : Aralık 26, 2010, 05:10:13 ÖS »
yaz kış farketmez bende mutlaka bikaç gün gecikmeli olsa da iyi havayı bulurum soğuk önemli değil yağmasın yeter kışlarıo :) cilalı şampuanla yıkarım durulayıp kurularım her ay cilamı atarım sonax güçlü cila denilen kutu olandan atıyorum çok cila denedim bu fiyatına göre en iyisi.her ay atıyorum yılda üç dört kez alıyorum bu ciladn 14lira..

Saro

« Yanıtla #29 : Aralık 27, 2010, 09:33:58 ÖÖ »
@Pashatorunu

Her Pastanın Aşındırma Özelliği vardır,Aracın durmuna göre ürün kullanılıır sadece pasta da değil makinaın padide önemlidir aşırı kötü araca ancak keçe ile girersin  sizin araç yapılırken ya yanlış ürün kullanıldı yada yapan usta pek işi bilmiyordu hondaların boyası incedir fazla abanmaya gelmez yanlış ürün ile yanlış dokunuşlar yapılmış düşüncesindeyim senelerdir benim başıma gelmedi böyle birşey

@Can güder, Yeşilköyde Garaj Bora var meguiars olarak bir dene derim yıkamaları gerçekten güzel :)

Özellikle siyah araç sahipleri Poorboys Black Hole Glaze ÜZerine collinite 915 veya nxt de olabilir atın bakalım bir daha sonax vs elinize alcakmısınız her yıkamadan sonrada meguiars nxt uygulayın direk çöpe atarsınızı sonaxları :D meguiars ürünleri 1 ocak itibari ile düşücek ozaman güzel olucak herkes rahat rahat alıp kullanabilecek

luke skywalker

« Yanıtla #30 : Aralık 30, 2010, 02:05:10 ÖS »
yaz kış farketmez bende mutlaka bikaç gün gecikmeli olsa da iyi havayı bulurum soğuk önemli değil yağmasın yeter kışlarıo :) cilalı şampuanla yıkarım durulayıp kurularım her ay cilamı atarım sonax güçlü cila denilen kutu olandan atıyorum çok cila denedim bu fiyatına göre en iyisi.her ay atıyorum yılda üç dört kez alıyorum bu ciladn 14lira..

Sonax cilalar bence de fiyatı ve gramaj ile birlikte sonuç olarak en yüksek fayda-değer veren üründür.
Megarius falan çok israf aslında bir kaç çeşit ürününü almak yerine evimin yakıt parasını veririm daha iyi.

canguder

« Yanıtla #31 : Mayıs 18, 2011, 10:21:46 ÖS »
konuyu hortlatıyoruz :) dün meguiars nxt şampuan ve nxt wax aldım. yarın 3 saatimi ayırıp yapacağım sonucu yazarım buraya :) turtle wax atmıştım yeşil kutuda krem gibi olanlardan hiç beğenmedim. meguiars ciladan umutluyum.

luke skywalker

« Yanıtla #32 : Mayıs 19, 2011, 12:31:40 ÖÖ »
konuyu hortlatıyoruz :) dün meguiars nxt şampuan ve nxt wax aldım. yarın 3 saatimi ayırıp yapacağım sonucu yazarım buraya :) turtle wax atmıştım yeşil kutuda krem gibi olanlardan hiç beğenmedim. meguiars ciladan umutluyum.
bekliyorum cila sonucunu.

canguder

« Yanıtla #33 : Mayıs 19, 2011, 12:53:59 ÖS »
2.5 saat uğraşın sonucunda işlemi bitirdim. bez üzerinde durmuyor kayıp gidiyor çok canlı oldu rengi. hava güneşli olsaydı dahada belli olurdu diye düşünüyorum. resimlerini çekip paylaşırım en yakın zamanda. memnun kaldım parasının hakkını verdi. 500 ml cila 44 lira , 1900 ml şampuan 20 lira toplamda 64 liraya aldım. cila 4-5 kere daha atsam gider. meguiars kullanıcıların söylediği gibi gerçekten çok kaliteli. şampuan ve cilanın kokusu aynı.

luke skywalker

« Yanıtla #34 : Mayıs 19, 2011, 04:48:43 ÖS »
2.5 saat uğraşın sonucunda işlemi bitirdim. bez üzerinde durmuyor kayıp gidiyor çok canlı oldu rengi. hava güneşli olsaydı dahada belli olurdu diye düşünüyorum. resimlerini çekip paylaşırım en yakın zamanda. memnun kaldım parasının hakkını verdi. 500 ml cila 44 lira , 1900 ml şampuan 20 lira toplamda 64 liraya aldım. cila 4-5 kere daha atsam gider. meguiars kullanıcıların söylediği gibi gerçekten çok kaliteli. şampuan ve cilanın kokusu aynı.
Teşekkürler.

selim1974

« Yanıtla #35 : Temmuz 20, 2011, 10:42:05 ÖÖ »
sonax nano pro beyaz kalemli olandan aldım, eskisine göre bariz fark oldu, bu arada bence araç cilalamak için en iyi yer alışveriş merkezlerinin kapalı otoparkları, hem serin oluyor, hemde toz toprak olmuyor, cila sonrası birkaç saat psikolojik olarak aracı kapalı otoparkta bekletiyorum :)

canguder

« Yanıtla #36 : Temmuz 20, 2011, 10:46:53 ÖÖ »
meguiars cila ayda 1 kez atıyorum her hafta sonu şampuanı ile yıkıyorum , 2011 model boya koruması yapılmış golf ile yan yana koyduk benim araç 98 model olmasına rağmen daha canlı duruyor.