Gönderen Konu: Kick down hakkında bilgi,  (Okunma sayısı 1957 defa)

münzevi

• Co-Admin
Kick down hakkında bilgi,
« : Ocak 26, 2012, 02:28:47 ÖS »
       S.a arkadaşlar,

Aracım 94 civic el ot., bildiğiniz gibi dip gaz yapınca kick down devreye giriyor. Merak ettiğim husus 4. viteste seyir ederken kick down'un tam olarak ne iş yaptığı. Yanılmıyorsam aracım 100 civarında 4'e atıyor. Mesela 120-130 gibi (3500 devir) 4. vites aralığının ortalarında seyrederken gazı köklesek kick down yine 3. vitese düşürerek mi devir artırır, yoksa 4. viteste deviri mi artırır, 4. viteste artırıyorsa bunu nasıl yapar?

Grafink

Ynt: Kick down hakkında bilgi,
« Yanıtla #1 : Ocak 26, 2012, 02:50:26 ÖS »
vites düşürerek devir arttırır. nerde yaparsan yap, her zaman vites düşürerek devir arttırır. bu da ani hızlanmanın yanısıra tekrar 4.ü vitese yüksek devirde girmek demek olduğu için siz gaz kesene kadar, araç Honda ne verdiyse kullanır ve aynı oranda da yakıt sömürmektedir.

faw13

« Yanıtla #2 : Ocak 27, 2012, 01:54:38 ÖÖ »
94 civic nasıl çalışıyor bilmiyorum ama 2011 sedan da bazen dip gaz yapsan da vites küçültmüyor (zaten 3000 lerdeyse) tamamen durumla alakalı, yokuş aşağı giderken mesela tork dengleyici devredeyken gaza basınca 2 belki 3 vites küçültüyor yapıştırıyor koltuğa, düz yolda bazen küçültmeyip yığılarak küfür ettiriyor adama :D karışık iş, ama kick down zaten vites küçülttürmek için gazı metale köklemektir :)

murtilaf

« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2012, 11:19:31 ÖÖ »
94 civic nasıl çalışıyor bilmiyorum ama 2011 sedan da bazen dip gaz yapsan da vites küçültmüyor (zaten 3000 lerdeyse) tamamen durumla alakalı, yokuş aşağı giderken mesela tork dengleyici devredeyken gaza basınca 2 belki 3 vites küçültüyor yapıştırıyor koltuğa, düz yolda bazen küçültmeyip yığılarak küfür ettiriyor adama :D karışık iş, ama kick down zaten vites küçülttürmek için gazı metale köklemektir :)
Aynen yaa yığıldığında deli oluyorum