Gönderen Konu: Ayağımı gazdan çekince motordan bir uğultu geliyor lütfen yardım  (Okunma sayısı 5666 defa)

arifsevinc

merhaba arkadaşlar,

araç => civic hb 2007 model 1.8 manuel vites 120.000km

1000 km önce bakıma girdim şanzıman yağı da değişti. son zamanlarda uğultu sesi duymaya başladım. yani nasıl tarif ederim bilmiyorum ama pır pır pır diye bir ses. özellikle ayağımı gazdan çekince 3000ile 2000devir arası belirgin. motorun sesi değişmeye başladı henüz abartılı değil. Sanayide honda ustası bir arkadaş vardı. baya bi bilgisi olduğunu düşünüyorum. sesi duyunca ilk sorduğu soru şanzıman yağını değiştirdin mi oldu. evet dedim. yağı eksik koymuşlar veya farklı bi marka ya da otomatik şanzıman koymuşlardır dedi. "yağ yetkili servisten alındı. 2lt". şanzımanın içindeki Bilyalar bozulmuş ses ordan dedi toplam işçilik dahil 500tl dedi. teşhis doğrumudur? fiyat uygun mudur? tamirin başka bi yolu var mı? lütfen yardım. teşekkür ederim.

vtec.samet

• Samet ŞİMŞEK
Ynt: Ayağımı gazdan çekince motordan bir uğultu geliyor lütfen yardım
« Yanıtla #1 : Nisan 26, 2013, 11:53:39 ÖS »
vtec 2 de aynısı bizde oldu. gazı bırakınca ğırr diye ses geliyordu. sanayide bayabi yere gösterdik enson şanzuman gurup bilyesi bozduğunu söylediler gerçekdende oydu. iki bilye bozulmuş.. o bilye ankaradan spariş edildi. 125 lira olması lazımdı (birtanesi). usta parasıda var. yani 500 lirayı hemen hemen buluyor..