Gönderen Konu: katalizör iptali hakkında  (Okunma sayısı 5019 defa)

serkansobe

katalizör iptali hakkında
« : Mart 16, 2009, 09:32:33 ÖS »
merhaba arkadaşlar,
2000 1.6ies kullanmaktayım ve nisan başında katalizörü iptal edip 50mm çapında paslanmaz çelik boru+otto son susturucuyla arabamı beslemeyi düşünüyorum bununla ilgili bazı sorularım olacaktı.
1-paslanmaz boru kullanılmalımı ayrıca 50mm uygunmudur.
2-otto son susturucu yeterli olurmu.
3-katı iptal ettirdiğim yere nasıl bir susturucu takmalıyımki aracım çok bağırmasın ve performans düşüşü olmasın.
4-benim arabada varmı bilmiyorum ama arıza lamba yanmasının önüne nasıl geçebilirim.
bu konularda bilgisi olan arkadaşlarım varsa bana yardımcı olabilirmi??

Mahir TÜRKMEN

Ynt: katalizör iptali hakkında
« Yanıtla #1 : Mart 16, 2009, 11:17:56 ÖS »
Otto susturucu yeterli olacaktır bence

kat iptali yerine tüp ( 2 adet koysan) baya keser gibi geliyor.

Arıza ışığı bizim araclarda yok ben yaptıgımda bende lamba falan yanmadı .

34N1005

« Yanıtla #2 : Mart 16, 2009, 11:21:04 ÖS »
bende bugün yaptırdım 2003 vtec II de hiç bir sorun olmadı araba uçuyor adeta kanatları açıcam yakında :) tavsiye ederim vakit kaybetmeden yaptır :)

serkansobe

« Yanıtla #3 : Mart 17, 2009, 12:09:01 ÖÖ »

bu tüp olayı nasıl bişey oluyo nereden temin edebilirim gerçi sen bursadasın ama

sicilyalim

« Yanıtla #4 : Mart 17, 2009, 12:12:59 ÖÖ »
4-benim arabada varmı bilmiyorum ama arıza lamba yanmasının önüne nasıl geçebilirim.
Arıza ışığı var mı yok mu bilmem de; olanlar için (misal focus) buji büyüklüğünde bi aparat var onu takıyorlar (vidalıyorlar) lamba sönüyor...

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #5 : Mart 17, 2009, 01:42:03 ÖÖ »

bu tüp olayı nasıl bişey oluyo nereden temin edebilirim gerçi sen bursadasın ama
cogu egzoscuda olan birsey onu yerine oda boru seklinde birşey.. veya dediğin gibi bir orta susturucuyu kullanmaya devam ediceksin.

serkansobe

« Yanıtla #6 : Mart 17, 2009, 07:57:26 ÖÖ »
anladım abicim.
peki 51mm paslanmaz boru kullanılmalımı ayrıca kullanırsam bunda kaynak problemi olucak, paslanmaz bir metal normal demire kaynamaz çünkü nasıl bir montauj yapabilirim bilmiyorum :(

RaMsEs

« Yanıtla #7 : Mart 17, 2009, 08:14:25 ÖÖ »
Zaten sac gerçek paslanmaz sac değil.Galvaniz sac.Bir de boru öncesi headers çıkışına gaza yüklendiğin zaman flanşda oluşacak kasıntıyı alması için ek yerine elyaftan sıkı lifli bir aparat takılıyo ondan da taktır derim ben..Kısmetse bende yaptıracam nisan başında..Hatta yaptırır ve memnun kalırsan bana bi özel mesaj atarsın dostum..Uygunsa aynı yerde yaptırırım..

serkansobe

« Yanıtla #8 : Mart 17, 2009, 08:51:50 ÖS »
Zaten sac gerçek paslanmaz sac değil.Galvaniz sac.Bir de boru öncesi headers çıkışına gaza yüklendiğin zaman flanşda oluşacak kasıntıyı alması için ek yerine elyaftan sıkı lifli bir aparat takılıyo ondan da taktır derim ben..Kısmetse bende yaptıracam nisan başında..Hatta yaptırır ve memnun kalırsan bana bi özel mesaj atarsın dostum..Uygunsa aynı yerde yaptırırım..
tamam abi anlaştık bu olayı iyice bi araştırayım ben sende bilgi sahibi olursan eğer benimle paylaşırsan sevinirim

RaMsEs

« Yanıtla #9 : Mart 18, 2009, 07:08:15 ÖÖ »
tamam abi anlaştık bu olayı iyice bi araştırayım ben sende bilgi sahibi olursan eğer benimle paylaşırsan sevinirim
>=ok

serkansobe

« Yanıtla #10 : Mart 22, 2009, 11:26:54 ÖS »
kat iptal edilmiştir çok memnunum tavsiye ederim.

muratcantona

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mart 22, 2009, 11:29:03 ÖS »

hayırlı olsun kokusu cok kotu oluyor :S benım aracımında ıptal yok bole bı koku :S

serkansobe

« Yanıtla #12 : Mart 22, 2009, 11:35:12 ÖS »

hayırlı olsun kokusu cok kotu oluyor :S benım aracımında ıptal yok bole bı koku :S
valla bende koku moku hiçbirşey yok

bguzelsoy

« Yanıtla #13 : Mart 24, 2009, 05:06:29 ÖS »
Ecu su oynanmamis yeni yazilim yuklenmemis aracin Kat. iptali hic birseye yaramaz.. !

serkansobe

« Yanıtla #14 : Mart 24, 2009, 05:59:09 ÖS »
Ecu su oynanmamis yeni yazilim yuklenmemis aracin Kat. iptali hic birseye yaramaz.. !
evet haklısın. aracı rahatlatması bile yeterli

merburvehan

« Yanıtla #15 : Mart 25, 2009, 07:21:14 ÖÖ »
Bi dene bakalım...