Gönderen Konu: rover ı vtec e mi çevirmişlerr?  (Okunma sayısı 4670 defa)

silence

rover ı vtec e mi çevirmişlerr?
« : Ocak 09, 2010, 12:04:57 ÖS »
http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/4d0418e9b8fe9d68b8efcc3b4dcd5ab0dacb733af8494ad4dbc4a69e6f9dd42ff9b6cedd16a74a476b62dadfb15a221fb68670b44a766c3315040

slm arkadaslar lınkte bı sensor uygulamasıyla motor vtec acıo sanırsam bunun gercekten yapılabılrılıgı warmı yoksa rover a ozgu bırsey mı?

Time-R

• Ziyaretçi
Ynt: rover ı vtec e mi çevirmişlerr?
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2010, 12:12:43 ÖS »
Hayir vtec acmiyor, sanirim sensor soketi ciktigindan arac ust devir ceviremiyormus 5500'den fazla devir donmuyormus, o sensor soketini takinca motor ust devir cevirmis bunu gosteriyolar ust devir kilit problemini kaldirmislar yani

minimal_freak

« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2010, 12:14:37 ÖS »
5500 de kesici devreye giriyo, vtec açma gibi bi olay göremedim ben

silence

« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2010, 12:19:12 ÖS »
hmm pekı tesekkur ederım :D ogrenmeye calısıorumm bıras acemıyım bu konularda :D
pekı bısı sorucam nette gezerken mg zr 160 dıe bır modelle karsılastım we arac 1.8 vvc motor 160 bg dıe gecıo bılgınız warmı bu konu da acaba nedir nasıldır ?

minimal_freak

« Yanıtla #4 : Ocak 09, 2010, 12:28:10 ÖS »
benim bildiğim MG Rover F modeli yani MG F var, bunlar doch yani üstten çift egzantrikli ve 145 hp motorlara sahip, daha detaylı bilgi verebilecek arkadaşlar mutlaka vardır, görüntü olarak fena değil ama sonucta Rover işte, Türkiye'de sıkıntılı olan bir marka, 2000-2001 model temiz ve cabrio modelleri 14-15 bin arası satılıyor

silence

« Yanıtla #5 : Ocak 09, 2010, 12:32:09 ÖS »
dedıgın modelı bılıorum oda cok gusell ama bnm dedıgım hb bı model we doch 1.8 160 bg mıs ole okudum hatta demın bı lınk buldum hemen paylasaım

http://www.sahibinden.com/fiyati_dusurdum_acil_mg_zr_160-26WQQaXQQ13936518WQQpXQQdisplayitem

minimal_freak

« Yanıtla #6 : Ocak 09, 2010, 12:47:31 ÖS »
almayı mı planlıyosun, yoksa motor hakkında bilgi mi, eğer almayı planlıyorsan ben tavsiye etmem, borusan rover'ın Türkiye mimessilliğini 2005 yılında bıraktı ve su anda askıda kaldı bu marka, parca ve servıs sıkıntısı var, ama eğer motor hakkında bir bilgi istiyorsan VVC yani Variable Valve Control sistemiyle çalışmakta, değişken zamanlı sübap kont. sist. yani vtec'le aynı prensip ;)

silence

« Yanıtla #7 : Ocak 09, 2010, 12:53:40 ÖS »
hmm tmm tesekkur ederım ya almak uzun wadede suanda alamam ama zaten ıstedıgım arac honda da gordummerak ettım bı soraım dedım :d
 masallah aracınız cook gusell yakıt we 2 kısılık sorunu olmasa tek ıstedıgım araba del sol ama ogrencıyım ıste :D

minimal_freak

« Yanıtla #8 : Ocak 09, 2010, 01:01:04 ÖS »
çok teşekkürler, evet bu benzin fiyatlarıyla çalıştığım halde benide çok zorluyor, eğer 2 kişilik sıkıntın yoksa kesinlikle tavsiye ederim, biçok markanın biçok modelini kullandım ve hala şirket araçlarını kullanmaktayım, ama en zevk alarak kullandığım otomobil kesinlikle delsol, umarım en yakın zamanda dilediğin araca kavusursun, Honda kesinlikle çok iyi seçim, doğru tercih yapmıssın >=ok

silence

« Yanıtla #9 : Ocak 09, 2010, 01:07:31 ÖS »
tesekkurler ıns dedııgnz gıb bı kavussam baska bısı ıstemıorumm :D ama ıste yakıt dusunduruo vtec acmadan kullansam dıorum ama arabayada yazık devır cevırmek ruhunda war :D max 2500-3000 devırdekı vıtes degısmlerıyle ne kadar yakarım.denızlıde yasıorum trafık  yogun degıl zaten?

minimal_freak

« Yanıtla #10 : Ocak 09, 2010, 01:24:42 ÖS »
son fıyatlarla sakin kullanımla en az 0.23-0.27 arası, buda cok sakın kullanım ve doğru zamanda vites değişimi ile, ama şöyle birşey var, saçma sapan vtec açmak yani şehir içinde sürekli vtec üstü gezmek bana kalırsa cok sacma, hep yakıt sarfıyatı hemde motor ömrü için (evet honda motorları çok dayanıklı ama bilinçsiz kullanırsan diğer markalardan bir farkı kalmaz). Zaten şehiriçinde vtec üstü gezicek kadar mesafen olmayabilir ;)  tehlike arzeder bu, ama mutlaka sakin sakin dolaşırken kaşınan birileri yanışıcaktır ve sen ona şaka yapıcaksındır yoksa tadı çıkmaz bu makinaların :)

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 09, 2010, 01:59:15 ÖS »
son fıyatlarla sakin kullanımla en az 0.23-0.27 arası, buda cok sakın kullanım ve doğru zamanda vites değişimi ile, ama şöyle birşey var, saçma sapan vtec açmak yani şehir içinde sürekli vtec üstü gezmek bana kalırsa cok sacma, hep yakıt sarfıyatı hemde motor ömrü için (evet honda motorları çok dayanıklı ama bilinçsiz kullanırsan diğer markalardan bir farkı kalmaz). Zaten şehiriçinde vtec üstü gezicek kadar mesafen olmayabilir ;)  tehlike arzeder bu, ama mutlaka sakin sakin dolaşırken kaşınan birileri yanışıcaktır ve sen ona şaka yapıcaksındır yoksa tadı çıkmaz bu makinaların :)

Aynen FZG sakalar hani :)

silence

« Yanıtla #12 : Ocak 09, 2010, 02:02:09 ÖS »
orası ole tabe ama eger dedıgınz gıbı olursa rakamlar bnm ıcın sorun olmaz yane cok sewındım sımdı yaa:D gezer tozarsam zorlar belkı bıras o kadar da olsun :D pekı hep cam fıtıllerı sorun dıolar ya onu halletnız mı yane tr de sayılı bu araclar ve bu da benı dusunduren seylerden bırı getırttenler war ama 1-2 bın den bahsedıolar :S

minimal_freak

« Yanıtla #13 : Ocak 09, 2010, 03:07:14 ÖS »

Aynen FZG sakalar hani :)
aynen :D
eğer samet'in ki gibi diri bir si yakalarsan bence hiç düşünme, çok sıkı makinalar si'lar, vtec açmasada honda'nın 136'lık doch motoru çoğu otomobile şaka yapıyor ;)

benim cam fitillerimde çok şükür bi sorunum yok şimdilik, aldığım dostum çok iyi bakmış bu oğlana ve şimdilik sızıntı sorunu yaşamıyorum, eğer parça ihtiyacı olursa da konuşulanlar gibi sıkıntı yok aslında, e-bay'den sipariş edilirse biraz tuzlu oluyor, o da parçanın değil gümrüğün pahalı olması, ben o sorunu çözmek üzereyim, siparişi japonya'ya vericem ve sadece parça parasına halledicem, kargo-gümrük v.s. uğraşmıycam, zaten çok sık parça ihtiyacın olmuyor, Honda'lar sanayiye pek götürmez seni, sağlam ve kemikli otomobillerdir, uğraşmayı seviyorsan Del Sol sıkıntı yaratmaz asla

Fitiller için komple kit aldığın zaman zaten bir daha ihtiyaç duymayacağın için sorun olmaz bence

silence

« Yanıtla #14 : Ocak 09, 2010, 07:48:23 ÖS »
hmm anladım ozman paramı bırıktırıp temız bı del sol bulmak kalıyor gerıye :D izmir de bı tane wardı ama satılmıs sanırsam o da beyazdı.temız de gozukuo du ama kısmet ıste ınsanların benı beklıcek halı yok ya :D