Gönderen Konu: karter koruma  (Okunma sayısı 6556 defa)

xberkayx

karter koruma
« : Ocak 05, 2010, 10:39:44 ÖS »
arkadaşlar merhaba
aracım 94 civic, bilindiği gibi bu araçlar yere yakın ve zaman zaman istemeyerekte olsa aracın altını sürttüğümüz oluyor. Acaba sonradan karter korumalığı takılabiliyor mu? Maliyeti ne kadar olabilir? Asıl merak ettiğim Uno'larda bile bu muhafaza varken Honda buna neden gerek duymamış, ilginç...

rad-R

Ynt: karter koruma
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2010, 10:44:53 ÖS »
çünki honda traktör değilki. unoyu istediğin yere vur. uno işte. <nohapy
şaka bir yana ben orjinalinde karter koruması sac olan bir araç görmedim ancak sonradan takılabilir. sende öyle yapabilirsin bir demirci ustasına gidip muhafaza yaptırırsın. gerçi o kadar yaylı düşük honda var kolay kolay karteri vuranıda görmedim. senin aracında o kadar yere yakın bir model değil hani.

yalçınn

« Yanıtla #2 : Ocak 05, 2010, 10:47:58 ÖS »
arkadaşlar merhaba
aracım 94 civic, bilindiği gibi bu araçlar yere yakın ve zaman zaman istemeyerekte olsa aracın altını sürttüğümüz oluyor. Acaba sonradan karter korumalığı takılabiliyor mu? Maliyeti ne kadar olabilir? Asıl merak ettiğim Uno'larda bile bu muhafaza varken Honda buna neden gerek duymamış, ilginç...

bence haklısın yere diğer arabalara göre yakın ama uno dahil hiçbir arabada orjinal olmaz bu muhafaza sonradan takılır benim ies imde vardı ama 94 kasalarda nasıl bilmiyorum...

kadrigunes

« Yanıtla #3 : Ocak 06, 2010, 10:12:42 ÖÖ »
aracın motorunun  altını muafaza ile kapatırsanız içeri gelen motor sesi artar ayrıca zırıltı sesi gelmeye başlar

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #4 : Ocak 06, 2010, 11:01:05 ÖÖ »
Aracın ön aksamında muhafaza olması çok iyi bişey.Ses vs de yapmıyor bize gelen araçlarda.Bize hiç böyle bir şikayet gelmedi.Muhafaza takmanı öneririm.Ama Honda'lar da muhafaza yeri mevcutmudur bilmiyorum.Mevcutsa çok iyi,takmanızı öneriyorum.Karteri vurma riskiniz azalır.

cahitarsal

« Yanıtla #5 : Ocak 09, 2010, 08:44:30 ÖS »
bırde soyle bırseyler war kaza anında yaptırdıgınız karter koruma motorun onden vurmalarda asagıya dgr gerı gıtmesını engeller dırek kucagınıza alırsınız

bende 50mm yay wardı vtec2 dusundum 100 150 lıra cıavarında ama bunu sorudgum arkaslarım soyledıklerı cok dgr geldı kazalı arabalara baktım motor hep altta dırek asagıya ınmıs