Gönderen Konu: Kaput kaplama mı? / Boya mı?  (Okunma sayısı 2821 defa)

Ghostman

Kaput kaplama mı? / Boya mı?
« : Şubat 11, 2011, 02:04:32 ÖS »
Selamlar,
2001 lacivert civic aracımın kaput boyasında yaşından dolayı bir takım çizikler boya dökülmeleri meydana geldi. Bazı yerlerini macunlattım. şimdi bu kaputa full boyamı yapsam kaplamamı yapsam. Mat siyah kaplama yaptırım diyorum. aracım orjinal kazasız bi araç kaputu boyatırsam satarken insanlar hep kuşkuyla yaklaşılıyor. önden kazasımı var fln diye. siz olsanız ne yapardınız. ve kaplama için temiz işçiliği olan ve fiyatıda uçuk olmayan bildiğiniz yerler varmı?

okn84

Ynt: Kaput kaplama mı? / Boya mı?
« Yanıtla #1 : Şubat 11, 2011, 02:23:01 ÖS »
mat sıyahdegılde 3d gorunumlu karbon yapabılırsın daha guzel olur bence

Ghostman

« Yanıtla #2 : Şubat 11, 2011, 03:19:20 ÖS »
lacivert renkte karbon iyi dururmu acaba, beyaz kırmızı yada siyah bi araç olsaydı karbon gözüm kapalı yapardım ama, yinede bi bakalım karbonada güzel durursa onu yaparız.

okn84

« Yanıtla #3 : Şubat 11, 2011, 04:06:09 ÖS »
sıyah karbon her renkle uyum saglar sorun yasamazsın sıyah folyodan daha guzel durucagına emınım

fearless.32

« Yanıtla #4 : Mart 20, 2011, 02:42:42 ÖS »
Valla usta konuyu yeni gördüm forumda gezerken. Aracı kaplattın mı boyattın mı bilmem ama sana şunu söyliyim:
İstanbul'a 1 haftalığına bi gezimiz olmuştu. Orada bu kaplama işini yapan bi yere gittik. 99 model ies için 1600 para istediler (mat siyah). ruhsata da 300 tl gidiyormuş. yani toplam 1900-2000 tl de
Bu paraya arabayı boyatırsan daha iyi olur bence. Çünkü kaplanan aracın hasarlı olup olmadığı da pek anlaşılmıyormuş. O yüzden boyatmak en iyisi diye düşünüyorum ben.

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mart 25, 2011, 03:03:11 ÖS »
Valla usta konuyu yeni gördüm forumda gezerken. Aracı kaplattın mı boyattın mı bilmem ama sana şunu söyliyim:
İstanbul'a 1 haftalığına bi gezimiz olmuştu. Orada bu kaplama işini yapan bi yere gittik. 99 model ies için 1600 para istediler (mat siyah). ruhsata da 300 tl gidiyormuş. yani toplam 1900-2000 tl de
Bu paraya arabayı boyatırsan daha iyi olur bence. Çünkü kaplanan aracın hasarlı olup olmadığı da pek anlaşılmıyormuş. O yüzden boyatmak en iyisi diye düşünüyorum ben.

dediğin rakamlara komple kaplıyorlar hocam :)