Gönderen Konu: KAPUT FİLMİ. YARDIM  (Okunma sayısı 3778 defa)

omer1044

KAPUT FİLMİ. YARDIM
« : Ocak 26, 2014, 05:17:05 ÖS »
ARKADAŞLAR ARABALARIMIZIN BOYASI ÇOK İNCE ÖN KAPUTUMDAKİ TAŞ İZLERİ GÜN GEÇTİKÇE ÇOĞALMAKTA. KAPUT FİLMİ ÇEKTİRSEM Mİ DİYE DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM. YAPTIRAN ARKADAŞLAR MEMNUNLAR MI VE NEREYE YAPTIRDILAR BİLGİ VERİRLERSE SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TŞKLER.

veli coşkun

Ynt: KAPUT FİLMİ. YARDIM
« Yanıtla #1 : Ocak 26, 2014, 06:43:29 ÖS »
Ben onceki aracim olan puntoma kaput filmi cektirmistim hicbirsikintisini gormedim 100-150 tlye yapiliyor fakat cikartmak istediginizde kaputu boyatmak gerekebilir bilginize

mehmet1971

« Yanıtla #2 : Şubat 02, 2014, 12:28:41 ÖS »
3m de yaptır...

Dogukangull

« Yanıtla #3 : Şubat 03, 2014, 06:18:07 ÖÖ »
Yok abi ya hondadan once bende opel astra g vardi kaput carbon tavan piano black folyo kapladim kaputu ben soktum tavanıda abimler dukkanda soktu kaplattigim ilk gunku gibiydi boya ama kaliteli bir folyo kaplatin ve sokuceniz zaman dikkatli ve su ile birlikte sokun sonra bir cila boya eskisi gibi ;)

umut42

• Umut Barış Solaker
« Yanıtla #4 : Şubat 14, 2014, 02:16:50 ÖS »
Başkan karbon kaplama yaptır dikkat et ama 3m olsun sokerken hic iz birakmaz yarin yaptiricam bende hatta kendin bile yapabilirsin

sertanemek

« Yanıtla #5 : Şubat 18, 2014, 09:18:44 ÖS »
Ben onceki aracim olan puntoma kaput filmi cektirmistim hicbirsikintisini gormedim 100-150 tlye yapiliyor fakat cikartmak istediginizde kaputu boyatmak gerekebilir bilginize
kalitesiz bir film ise dediğiniz kesinlik ile doğru ancak 3m in o işler için ömür boyu garantili filmleri var vea plastidip yapılabilir istediği zaman sökebilir aslada boyaya zarar vermez karbon vea folyo türü malzemelere altında yapışkan bırakır yapışkanı araç boyası orjinal ise selülozik tiner ile temizlene bilir tabi herşeyin fazlası zarardır  kaput koruma filmleri var şeffaf yorgan gibi malzeme kalın onlardan çektirmenizi öneririm

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #6 : Mart 09, 2014, 09:28:54 ÖS »
bende düşünüyorum.

alperd

• alperd
« Yanıtla #7 : Mart 10, 2014, 09:03:02 ÖÖ »
Çekilen kısım çekilmeyen kısıma göre daha iyi durumda olduğu için söküldüğünde izi belli olmuyor mu? (yani filmin kusuru değil koruma özelliği yüzünden korunan/korunmayan yüzey renk farkı olmuyor mu?)

kty94kty

« Yanıtla #8 : Mart 14, 2014, 12:32:56 ÖS »
Şöyle söyliyim, ben zamanın autowax da yaptırmıştım şeffaf. Yaklaşık 6-7 sene kullandım sonra çatlamalar başlayınca servise çıkarttırıyım dedim öyle bi iz yapmışki, çıkartmışlarmı çıkartmamışlarmı belli değil. Şunu söyliyim abartmıyorum arabamdan soğumamak için kaputa bakmıyorum

levo

« Yanıtla #9 : Mart 14, 2014, 01:09:39 ÖS »
bende bu aralar düşünmüyor değilim aracımın bakımı yaptırdığım yer komple kaputu kaplatırsanız iz yapmaz aksi halde iz olacaktır dedi fiyatada en kaliteli olanına 150 tl çekti iz yapmayacağının garantisinide verdi bakalım ne zamana nasip olacak...

teachers71

« Yanıtla #10 : Mart 20, 2014, 11:18:28 ÖS »
Şöyle söyliyim, ben zamanın autowax da yaptırmıştım şeffaf. Yaklaşık 6-7 sene kullandım sonra çatlamalar başlayınca servise çıkarttırıyım dedim öyle bi iz yapmışki, çıkartmışlarmı çıkartmamışlarmı belli değil. Şunu söyliyim abartmıyorum arabamdan soğumamak için kaputa bakmıyorum
Ne markaydı yaptırdığınız film. Yada markası varmıydı diye sormak lazım. Ben ziebarttan yaptırdım. Yarım kaput 200tl.tam kaput 400ler civarındaydı. Kesinlikle çıkınca iz kalmayacağına garanti verdiler. Tabi onu 5 yıl sonra göreceğiz. Ama yılların firması. 5 yıl sonra sıkıntı olursa kapı belli, dükkan belli.muhatap belli. Benim yapıcaklarımda belli :)
« Son Düzenleme: Mart 20, 2014, 11:19:23 ÖS Gönderen: teachers71 »

hussoloji

« Yanıtla #11 : Mart 22, 2014, 10:33:40 ÖS »
Ben de aynı sorun var. Ziebart düşünüyorum ama ustadan ustaya fark olur mu acaba? Diyarbakır'dayım. Autoking ile ziebart arasında kaldım ancak usta farkı olacaksa başka bir yerde yaptırmam daha mı doğru olur?

teachers71

« Yanıtla #12 : Mart 23, 2014, 02:48:27 ÖS »
Usta farkı olacağını sanmam. Öyle aman aman işçilik isteyen birşey gibi gelmedi bana. Usta farkı belki kabarcık kalması şeklinde farkeder ama iz kalması kalmaması tamamen filmin kalitesi ile ilgilidir.