Gönderen Konu: turbo ve muayene  (Okunma sayısı 3366 defa)

PREDATOR06

turbo ve muayene
« : Ocak 08, 2014, 08:32:03 ÖS »
Evet arkadaslar. 1.6 iesimizin motorunu rektefe ettirdik. Silindirimiz revizyonlandi. Piston çapımız genişledi. Kat iptali duz boru debriyaji falan filan derken yapacak cok fazla sey kalmadı. Suan arac yuksek model 1.6 vteclerin icinden geçiyor. Ama iyi biliyoruzki bu isin bir sonu yok. Turbo isini kafaya taktim uzun süredir düşünüyorum. Bu isle ugrasan birkac usta ile görüştüm. Muayene olayı hakkında hala ne olacağını anlayamadim. Birisi teknik aksamda degisiklik olur gecmez. Digeri intercooler disardan görünmezse geçer. Diğerine geciren geciriyor dedi :) nedir bu muayene isinin çözümü. Muayeneye giderken sokmeye kalksak cok mu sıkıntılı bu meret :) simdiden Teşekkürler...

Antoni54

Ynt: turbo ve muayene
« Yanıtla #1 : Ocak 08, 2014, 08:38:01 ÖS »
Kim Diyor Geçmez :D Motor Numarası Gözüksün Muayeneye Giderken Katalizatörü Orjinal Egsozu Tak Spor Yayları Sök Çatır Çatır Geçer :D

DENON

« Yanıtla #2 : Ocak 08, 2014, 09:11:06 ÖS »
Benim vtec2 turboyken ben gectim (normal prosedur ile)

PREDATOR06

« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2014, 02:41:19 ÖÖ »
Peki turbo işlemi hakkında biraz bilgi alayım istiyorum. Yaza dogru bu islemi yaptıracam. Ama benim teknik bilgim sınırlı cok fazla bir guc beklentim yok. Yani bana 50bg civarinda bir güç katsa bile yeterli. Bunun icin uygun bir turboyu nerden bulabilirim. Bir arkadasim bana hundai starex turbosu taktığını söyledi boyle birsey mumkun mu :) mumkunse biz ne turbosu takacaz. Ustaya tak kafana göre diye teslim olmak istemiyorum.

DENON

« Yanıtla #4 : Ocak 09, 2014, 06:15:18 ÖS »
Garette gt28 ile sorunsuz 50hp alabilirsiniz 2500-3000 rpm arasi  basinc gelmeye baslar 0.5 bar da sikintisiz kullanirsiniz

PREDATOR06

« Yanıtla #5 : Ocak 09, 2014, 10:11:48 ÖS »
Bu sabah turbocu sedat denen adamı aradim kendisi sadece turbo satiyor garret t5 turbodan bahsetti 500tl fiyat verdi. Ama bana sorarsan yaptirma pisman olursun aracının sağlığı bozulur gibi seyler soyledi sizcede boyle bir sıkınti olur mu ? Ayrica bu verdiğiniz turbo modeline ek olarak ne gibi parcalara ihtiyacim olacak liste halinde verebilirseniz ben piyasadan almaya başlayacagim ustaya sadece Montaj kalacak parca işini ustanin insafina bırakmak istemiyorum. Ve uzun ömürlülukte benim icin onemli bu araba yilda ortalama 30-35bin km yol yapiyor.

PREDATOR06

« Yanıtla #6 : Ocak 09, 2014, 10:26:51 ÖS »
Ek olarak bu turbo montajinda motorun içinde herhangi bir islem gerekecek mi ? Ben yag pompasi kol yataklari ana yataklari piston segman takımıni subaplari falan 2bin km once degistirdim. Turbo için pistonları çukur pistonla degistirmek falan gerekiyor mu tekrardan ? Ben duzen aldirmisken tekrar motora girmek istemiyorum.