Gönderen Konu: Karlık Düzeltme  (Okunma sayısı 3075 defa)

BlueKing3

Karlık Düzeltme
« : Kasım 06, 2011, 05:27:35 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. 2000 Honda Civic sahibiyim. Araca Ankara karlıkçı halilde ön ve arkaya karlık taktırdım. Ama emanet gibi duruyor. Yani ek yapılan kısımlar çok belli. Orayı macunla kapatıp,zımparalattırmak gibi bir yöntem var mı? Ne kadar sağlam olur? Yani istediğim tamponları bütünmüş gibi göstereceğim,ek olduğu belli olmasın. Şimdiden herkese teşekkür ederim,herkesin bayramını tebrik ederim...

spoon.civic

Ynt: Karlık Düzeltme
« Yanıtla #1 : Kasım 06, 2011, 05:46:21 ÖS »
seninde dediğin gbi macun zımpara boyada bir yöntem ama o işlemden sonra acaba ufak sürtmelerde ek yerlernden çatlama yaparmı...

GÖKHAN066

« Yanıtla #2 : Kasım 07, 2011, 04:59:19 ÖS »
benim aracımdada eklemeler mevcut bende senin gibi komple tamponla bir gözükmesi için macun çektirip boyatmak istedim ama bi yere en ufak şekilde dokundugum zaman tüm macun çekilmiş yerlerin çatlayacagını yani komple tamponun yeniden boyanması gerektigini söylediler oyüzden dokunmadım ben ama yinede karar senin..

goldbergbrk

« Yanıtla #3 : Kasım 07, 2011, 07:01:32 ÖS »
ek yerine plastik kaynak yapılcak komple birleştircek kaynakcı onu sonra zımpara sonra boya mis gibi. macun çatlar macuna girme

SuTuAz

« Yanıtla #4 : Kasım 08, 2011, 12:20:15 ÖS »
zamanla çatlamalar söz konusu olacaktır.macun yerine plastik tamiri yapanlara gidip arayı komple plastikle dolgu yapıp boyatmak daha güzel olacaktır diye düşünüyorum.

BlueKing3

« Yanıtla #5 : Kasım 08, 2011, 05:20:16 ÖS »
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür eder hayırlı bayramlar dilerim...  Karlığın ek yerlerini düzeltmek için dediğiniz plastik kaynağı kimler yapar , aksesuarcılar mı,yoksa sanayiye mi götürmem lazım? Ankara'da var mı bildiğiniz yer? Karlıkçı Halil yapar mı acaba? Bir de ben aracımın kadranını değiştirmek istiyorum. Bulabildiğim kadranlar ;
==> http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-96-2000-arasi-civic-gostergeler-54521852/detay/
==> http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/1787/Honda-Civic-96-01-Indiglo-Gosterge-Kadran

bunlar. Eğer almak istersem bunları nerede taktırabilirim. Modifiye konusunda acemi sayılırım,yardım edersen çok sevinirim. Tekrardan iyi bayramlar dilerim...

SuTuAz

« Yanıtla #6 : Kasım 09, 2011, 07:14:36 ÖÖ »
ben istanbulda çalışırken bostancı sanayide ikitellide plastikçiler vardı.kartal sanayidede görmüştüm .ankarayı bilmiyorum ama mutlaka vardır.