Gönderen Konu: Jazz silencerli egsoz  (Okunma sayısı 2959 defa)

kty94kty

Jazz silencerli egsoz
« : Nisan 30, 2013, 05:06:15 ÖS »
İyi günler, aracım 2004 jazz. Aracıma açık hava filtresi aldım taktım arıza ışığı yaktı sonra söktüm. Ses için takmıştım tabi hevesim kursağımda kaldı. Şimdi aklıma hem görüntü itibariyle güzel olduğu için ve ses verdiği için silencerli egsoz geldi. Acaba taktırabilirmiyim. Marka önemlimi önemliyse hangi marka ? Araçta sorun çıkartırmı ? Lütfen yardımcı olurmusunuz ?

By_emre

Ynt: Jazz silencerli egsoz
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2013, 06:05:31 ÖS »
Arıza ışığı yanmasının sebebi sensörü takmamışsınızdır. Filtrede yer yoksa siz yer açıp sensörü takıcaksınız etrafınıda bantla sarıcaksınız ki hava felan kaçmasın sökmüşsünüz geçti artık satmadıysanız filtreyi tekrar takın derim - Aksarayda Royal wolf marka egzozlar var 50-130 tl aralığında alırsanız istediğiniz sesi alırsınız tok ses verir silencer taktığınızda ses gider  Benim aracımda şuan  Egzoz ve filtre var çok güzel sesi rahatsız etmiyor çok güzel sesi.
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2013, 06:05:57 ÖS Gönderen: By_emre »

piscocuk

« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2013, 06:51:44 ÖS »
silencerlı eksoz alacaksanız orta kararda otto iyidir.hatta carbon alın ağırlıkta yapmasın 170 180 tl civarındadır

kty94kty

« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2013, 07:10:35 ÖS »
O zaman sensörden anladığım, elektrikle çalışmıyor. Hava akımıyla çalışıyor. Hava filtresine takılı olmadığı zaman hava girmiyor sensöre. Bu yüzden arıza ışığı yakıyor doğrumu ? Ayrıca mümkünse link verirmisiniz. Çünkü internetten alışveriş yapıyorum yani egsozda internetten alıcam.

By_emre

« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2013, 08:35:31 ÖS »
Benim aracım vtec 2 hava akımıyla çalışıyor sensörü kitin üstünden delik açıp taktım arkasındada elektrik çıkışı var soketide ona geçirdim ve bitti :) 

Resimde arka kısma bakarsan siyah bantlı kısım var tam ordan delik açıp sensörü taktım etrafından bantladım arkasınada elektrik soketini taktım

kty94kty

« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2013, 08:57:51 ÖS »
Teşekkür ederim, fakat silencerli egsozda dönersek internetten alıcam araca bir zarar verirmi ? Yani silencer takılı olduğu zaman çap küçülüyor aracın gazı dışarı atmasında bir sorun olurmu ?

By_emre

« Yanıtla #6 : Nisan 30, 2013, 11:42:36 ÖS »
Teşekkür ederim, fakat silencerli egsozda dönersek internetten alıcam araca bir zarar verirmi ? Yani silencer takılı olduğu zaman çap küçülüyor aracın gazı dışarı atmasında bir sorun olurmu ?

Yok bir sıkıntı olmaz ben bazen takıyorum silenceri