Gönderen Konu: HONDA VTEC 2 ES KASA NIN 45 AMPER AKÜ BULUNMASIYLA İLGİLİ YARDIM!!!  (Okunma sayısı 3054 defa)

lazx53

HONDA VTEC 2 ES KASA NIN 45 AMPER AKÜ BULUNMASIYLA İLGİLİ YARDIM!!! <783^

Slm mrb arkadaşlar 2005 model vtec 2 var bnde aracın aküsü 45 amper orjinalinde biliyosunuz,ben pro ses sistemi nedeniyle arka bagaja ikinci akü kurturmam gerekecek ! yanlız ikinci aküyü kurdurursam sarj dinamosu 120 amper i kaldıramaz diyolar değişmesi gerekiyomuş ? bötle bişiy var mı ? yada 45 amperlik akü yerine 100 amper akü koydursam olur mu ? bilgisi fikri olan varsa lütfen yardımcı olursa sevinirim tşk .

PREDATOR06

Ynt: HONDA VTEC 2 ES KASA NIN 45 AMPER AKÜ BULUNMASIYLA İLGİLİ YARDIM!!!
« Yanıtla #1 : Haziran 05, 2014, 01:14:52 ÖÖ »
45 amperlik akuyle ayni ebatta 60 amperlik akuler var onlardan alabilirsin ancak senin sistemi kaldirmaz muhtemelen. Sarj dinamosunun kaldirmamasi gibi birseyi ilkkez duydum. Dinamo cikarabildigi kadar sarj cikarir zaten. 120 amperi kaldirmasi icin 120 amper sarj uretmesi gerekmiyor. 2. Aküyü bagaja amfinin yanina koyabilirsin bende düşünmüştüm bir donem ama yer iskal etmesin diye koymadim. Arac akulerin ikisinide sıkıntı yasamadan sarj edecektir.

erdem_038

• Erdem Özkurt
« Yanıtla #2 : Haziran 05, 2014, 02:57:44 ÖS »
aküyü 60 lık arkadada kapasitör kullanırsanız sorun oalcağını sanmıyorum ben 2 stereo bir mono toplamda 3 amfi + kapasitör kullanıyorum yaz kış sorunsuz

lazx53

« Yanıtla #3 : Haziran 05, 2014, 11:48:14 ÖS »
öncelikle erdem_38 ve predator06 arkadaşlar ilginize tşk ederim bnm yer yada paradan kaçma durumum yok çünkü gerektiginde 1000 ile 1700 rms arası pro bir tesisat kurucam ykında inş toparlıyorum ,demem o ki sarj dinamo olayı fasa fiso mu ,yani arkaya ikinci aküyü alsam kuru jel sulu vs orjinal arabadaki sarj dinamom kaldırır mı endişem bu ? yoksa dediginiz gbi 60 amper akü ve kapasitör kaldırmam 4 frad var ama inanmıyorum kaldırcagını ,yer sorunum yok ama sarj dinamo endişem var :( :ağlaa :ağlaa :ağlaa

erdem_038

• Erdem Özkurt
« Yanıtla #4 : Haziran 06, 2014, 07:25:52 ÖÖ »
ben kendi adıma fikir verecek olursam dinamodan sorun olacağını sanmıyorum

lazx53

« Yanıtla #5 : Haziran 06, 2014, 05:12:36 ÖS »
kardeş benim araştırmalarımda öle diyoda bakalım :D orjinal akü yeri çok küçük kesinlikle bagaja ikinci bir akü düşünüyorum şuan araştırmalarım bu yönde sagol :D

PREDATOR06

« Yanıtla #6 : Haziran 07, 2014, 01:30:58 ÖÖ »
Orjinal sarj dinamosundan daha iyi bir dinamo var midir bilemiyorum. Istersen amfinin besleme kablosu araciligiyla bagaja 72 amperlik bi aku koy. Surekli olarak cok yuksek seste dinlemedigin surece sıkıntı olmaz. Bende tek akü var 60amperlik ses sitemim senin planladigina gore daha basit 300watt rms wooferim var 2 amfi var biriside hoparlorlere bagli. Bunun yaninda bazen farlari ve sisleri yakiyorum ikiside xenon birde lpg girince isin icine hepsi birden acikken sömürüyorlar aküyü zaten aracin cekisi bile dusuyor bu sekildeyken. En temizi 2. Aküyü takmak yani. Koy bagaja saglam olsun.