Gönderen Konu: honda sı a neler yapabılırız?  (Okunma sayısı 5171 defa)

honda_mert

honda sı a neler yapabılırız?
« : Kasım 02, 2009, 07:23:44 ÖS »
merhaba arkadaşlar uzun zamandır zaman bulamadıgımdan ıntte gıremedem sıtedende uzak kaldım ama sımdı hem arabayı babamdan almam hemde zamanımın musaıt olmasından yararlanıp daha çok onlıne olmayı umuorum...

farewell

Ynt: honda sı a neler yapabılırız?
« Yanıtla #1 : Kasım 02, 2009, 07:25:44 ÖS »
si neler yapabilirizdeil şunu yapçam nasıl yapmalıyım die sorarsan daha rahat net cvplar  alalbilirsiniz

honda_mert

« Yanıtla #2 : Kasım 02, 2009, 07:38:03 ÖS »
ya yanlıs yolladım tamamı söle olcaktı=))merhaba arkadaşlar uzun zamandır zaman bulamadıgımdan ıntte gıremedem sıtedende uzak kaldım ama sımdı hem arabayı babamdan almam=) hemde zamanımın musaıt olmasından yararlanıp daha çok onlıne olmayı umuorum...   evet arkadaşlar bende orjinal bi sı var 94 model sedan beyaz dıstan gayet temız gorunuşüde iii ondan çok dokunmak istemiyorum dışına ama motoru biraz yükmemek istiorum aklıma eksantrik,chip,eksoz,nos bide filtre geliyo zaten başkada bişey kalmadı sanırım=)) ama stock arabanın bunu kaldırmıyacagının farkındayım başka neler yapmak gerekir (piston,gömlek falan filan)bide ne kadara çıkarki ble yüklesek arkadaşlar?

farewell

« Yanıtla #3 : Kasım 03, 2009, 04:18:16 ÖS »
nos std pistonarı kavurur egzantirik şıkıştırma oranı yüksek pistonla kullanırsan işe yarar tabii yay şapka yatak flnda lazım yani bu dediklerin hiç uyumlu sorunsuz performans alabilcegin ekipmanlar deil tawsiyem filitrei kiti headers ara borular iyi bir susturucu stage2 deb set  emme monifoltunuda sürekli temiz tut yazılım yaptım crx 3-4dişlisi takman hem masrafsız sorunsuz aşırı besleme olmadan bu motordan alabiligegin en fazla 30 hp oda yaptın masrafa degmez

zedrix

« Yanıtla #4 : Kasım 03, 2009, 04:28:31 ÖS »
yanlış anlama kardesım ama sadece derecelı ekzantrık fıyatını bır aastır gır ebay a bak bakalım
chıp daha makul bır seçim
en guzelı headers duz boru son susturucu
nos zaten hıkaye
yanlış anlama bende sedan si sahıbıyım bu yazdıkların oyle malıyetlı seylerkı gıderım vtec alrım daha ıyı

bence ıdeal olanı headers ve fitre kiti
bırazdaha yurusun dersen crx sanzıman atarsın...

dreamhouse

• ** MM Yazı-Yorum **
« Yanıtla #5 : Kasım 03, 2009, 04:31:10 ÖS »
crx şanzıman yakıtı nasıl etkılıyor peki ?

farewell

« Yanıtla #6 : Kasım 03, 2009, 04:46:53 ÖS »
bnm aracımı siteden bi abiden almıştım (poşetçay) hepsi üstündeydi bilemicem yakıt farkını
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2009, 04:49:27 ÖS Gönderen: farewell »

zedrix

« Yanıtla #7 : Kasım 03, 2009, 05:04:22 ÖS »
yakıt fark etmez...

honda_mert

« Yanıtla #8 : Kasım 03, 2009, 07:47:02 ÖS »
30 hp mı  >ag oww...ya masraflı oldugunu biliyorumda eger söyle bi 200 hp ye çıksa süper bişey olur die düşünmüştüm kıyardım masrafa yani....chip,eksoz yapsak ne kadar fark ederki yürürü en fazla 1-2 hp :ağlaa...peki bunlara ellemeden direk turbolasak arabayı o dahamı iiii olurki?

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Kasım 03, 2009, 07:59:05 ÖS »
egzos sistemi chip filitre kiti ile 15 hp rahat alabilirsiniz varsa bi si paranız daha yatırın turboya

dreamhouse

• ** MM Yazı-Yorum **
« Yanıtla #10 : Kasım 03, 2009, 08:01:42 ÖS »
egzos sistemi chip filitre kiti ile 15 hp rahat alabilirsiniz varsa bi si paranız daha yatırın turboya

bu yakıta nasıl yansır ?

honda_mert

« Yanıtla #11 : Kasım 03, 2009, 08:05:02 ÖS »
eksoz ve filıtreden max 3-4 hp alınıo dıe bılıorum chıp bu kadar etkiliyomu ya?oooo 15 hp supermiş walla...

dreamhouse

• ** MM Yazı-Yorum **
« Yanıtla #12 : Kasım 03, 2009, 08:07:09 ÖS »
chip ile %10 %20 civarında bir artış sağlanıyor diye bılıyorum.. %10 olsa 130 beygırlık Sİ de 13 beygir artırır tek başına chip.. bide egzos ve filtre yuvarlak 15hp rahat artar

honda_mert

« Yanıtla #13 : Kasım 03, 2009, 08:10:36 ÖS »
o zaman bize bu chip işlerinden anlayan biri yardım ederse cok sevinirim ya...şimdi hazır bi chip mi alıcam yoksa direk yazılımımı değiştiricez?bide bizde 2 chip girişi var bildigim kadarıyla istedigimizde orjinal istedigimizde chiple gidebiliomuyuz?

dreamhouse

• ** MM Yazı-Yorum **
« Yanıtla #14 : Kasım 03, 2009, 08:12:02 ÖS »
o zaman bize bu chip işlerinden anlayan biri yardım ederse cok sevinirim ya...şimdi hazır bi chip mi alıcam yoksa direk yazılımımı değiştiricez?bide bizde 2 chip girişi var bildigim kadarıyla istedigimizde orjinal istedigimizde chiple gidebiliomuyuz?

valla pek bılmıyorum ama ıstedıgınde orjınalle ıstedıgınde chıple gıdemezsın sanırım..mantık olarak mumkun degıl gıbı.. tabı benım kı bı varsayım bu işten anlayanlar daha net cevap verir

zedrix

« Yanıtla #15 : Kasım 03, 2009, 08:43:38 ÖS »
ESKI MOTO CHIPLE YUKLENINCE ALMA SONRA ELINE 200 HP UTOPİK BIR RAKAM ANCA TURBOYLA OLUR Sİ PARASI GIDER ONADA..

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Kasım 09, 2009, 12:05:19 ÖÖ »
chiple olucak iş deil
türkçesi kafan istedigi kadar çalışsın vucüt güçsüzse bi  işe yaramaz

zedrix

« Yanıtla #17 : Kasım 09, 2009, 12:10:03 ÖÖ »
hp olarak egsoz chıp fıltre ıle alacagın beygır gozune az gelebılır ama araban cıgerlenıyor cıddı cıddı ara hızlanmalar ve alt devırlerde
hareketın artıyor..

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Kasım 09, 2009, 12:12:41 ÖÖ »
hp hızlandırır tork katılım kazandırır

zedrix

« Yanıtla #19 : Kasım 09, 2009, 12:16:50 ÖÖ »
yuru be posetım ben bastada dedım sankı undergraund ıynadık hadı mod yapalım seklı oluyor ınsanlarda ısın ıcen gırmeyınce anlasılmıyor malesef burası tr oyle hersey lego gıbı ucuzada bulunmuyor keske ımkan olsada bızde bındırsek derecelılerı nosları turboları chıplerı ;)

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Kasım 09, 2009, 12:29:54 ÖÖ »
hepsine binmeyi deil birisine binmeyi tercih et ilk parça topla sonra yap zewkin pahalısı ucuzu olmaz

alican_07

« Yanıtla #21 : Kasım 09, 2009, 05:58:22 ÖS »
chip bence en uygun hp gücünün alınacağı seçim dereceli desen zaten dünya para chip ve headers(tabii son susturucuya kadar düz boru) ile hem uygun hem güzel bi güç artışı olur.hem de motoru fazla yormaz.