Gönderen Konu: Honda cıvıc tampon eki tamiri  (Okunma sayısı 4031 defa)

Eren53

Honda cıvıc tampon eki tamiri
« : Şubat 15, 2014, 05:44:49 ÖS »
minibüs kliması için aldıgımız fiber ve malzemeler artınca arkadasın tampon ekini de yapayım dedim

bu kırık olan tamponumuz.ameliyat için sökmeye başlıyoruz

minibüsün tamirattan kalan fiberlerle tamponumuzu tamire başlıyoruz.arkadan ve önden fiberle dolduruyoruz

fiber kuruduktan sonra kalın zımpara ile zımparasını yapıp macun çekiyoruz.

macunda iyice kuruduktan sonra kalından inceye doğru zımparamızı yapıyoruz

en son su zımparası yapıyoruz astara hazırlıyoruz

astarı atmadan önce tampona biraz dökülen fiber ilaçları vardı onlar gözüme takıldı.tiner çıkartmayınca ince zımparayla onlara giriştim hazır elim değmişken komple tamponu ince zımparayla zımparaladım  ondan sonra eke astarı attım.astarı attıktan sonra astarı da su zımparası ile hafifce zımparalıyoruz

ilk kat boyayı atıp biraz bekliyoruz.tüpe bastırdığım boya ile

ikinci katı da atıp kurumasını bekliyoruz

en son verniğimizi atıyoruz ve iyice kurumaya bırakıyoruz.ben verniği iki kat attım.sprey çok dolu gelince gerekli gördüğüm yerlere de 3. katı vurdum

daha sonra sis farlarımızı da takıp montajımızı yapıyoruz.ek biraz fotoda yamuk çıkmış ama görünüşte yamukluk yok :D yaparken sadece biraz simetrik yapmayı unutmuşum :D taktıktan sonra fark ettik  artık tekrar kırılırsa onuda hallederiz yavaş yavaş tecrübe ediniyoruz

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: Honda cıvıc tampon eki tamiri
« Yanıtla #1 : Şubat 15, 2014, 06:12:26 ÖS »

Emeğinize sağlık.. gayet güzel olmuş..

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #2 : Şubat 15, 2014, 07:18:40 ÖS »
eliinize sağlık. 2-3 hafta sonra boy iyice kuruduktan sonra 2000 zımpara ile hafif zımpara yapıp pasta cila yaparsanız boya çok daha güzel görünecektir

sertanemek

« Yanıtla #3 : Şubat 18, 2014, 09:12:04 ÖS »
gayet güzel olmuş

Eren53

« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2014, 12:53:28 ÖÖ »
eliinize sağlık. 2-3 hafta sonra boy iyice kuruduktan sonra 2000 zımpara ile hafif zımpara yapıp pasta cila yaparsanız boya çok daha güzel görünecektir
tavsiyeniz için teşekkürler ama malesef 2 haftaya kalmadan arkadaş tamponu komple kırdığı için gerek kalmadı :)

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2014, 08:41:38 ÖÖ »
nazardır o nazar :)