Gönderen Konu: honda civic LS manuel klima otomatiğe çevrilmiştir  (Okunma sayısı 3001 defa)

hondalove

• muhammet
honda civic LS manuel klima otomatiğe çevrilmiştir
« : Temmuz 05, 2013, 06:19:03 ÖS »
    2001-2006 civiclerde klima kontrolü  elektronik kontrollü(hava yönü-sıcaklık ayarı-fan hızı) olduğu için otomatik klimaya çevirmek zor değildir. gereken malzemeler:1 adet otomatik klima kontrol ünitesi, iç sıcaklık sensörü hortumu ve sirkülasyonu için kalorifer kutusuna takılan plastik parçası, güneş sensörü ,dış sıcaklık sensörü.
     en çok uğraştıran iç sıcaklık sensörünün montajı oldu.kafayı pedalların oraya sokup,yatarak kalorifer kazanını delip iç ortamdan hava çeken parçayı takmak oldu.
     sonuç olarak 10 numara oldu, çok güsel çalışıyor.fan en yüksekte çalışmaya başlıyor ,set edilen sıcaklığa yaklaştıkça yavaşlıyor.bir de klima kontrol beyninden ecu ya tek kablo çektim, beyin ordan motor sıcaklığını okuyor(ect sensor).soğuk havalarda ısıtmaya alıp auto yapıldığında motor ısınana kadar içeriye hava vermiyor.motor ısınınca fan hızlı çalışıyor. istenilen sıcaklığa geldiğinde yavaşlıyor.

honda2002

Ynt: honda civic LS manuel klima otomatiğe çevrilmiştir
« Yanıtla #1 : Temmuz 05, 2013, 07:31:33 ÖS »
Iyi is cikartmissiniz :)

hondalove

• muhammet
« Yanıtla #2 : Temmuz 05, 2013, 07:49:55 ÖS »
teşekkürler

ultrakif

« Yanıtla #3 : Temmuz 05, 2013, 08:13:38 ÖS »
resimler var mı

hondalove

• muhammet
« Yanıtla #4 : Temmuz 05, 2013, 08:56:34 ÖS »
resim yükleyemedim maalesef

teachers71

« Yanıtla #5 : Temmuz 06, 2013, 12:22:13 ÖS »
otomatik klima manuel klimadan kasıt nedir. otomatik klima derece ayarlı klima değilmi. belli dereceye sabitliyorsunuz kendi kendine açıp kapatıyor ve içerdeki sıcaklığı sabit tutuyor. böyleyse ben vtec2 lerde zaten otomatik diye biliyorum. ki bendeki 2005vtec2 de böyle. otomatik olmayan vtec2 lermi var yoksa otomatik klimadan başka birşeymi kasdediyorsunuz tam anlayamadım. saygılar.