Gönderen Konu: Honda CİVİC KIRMIZI ANAHTAR ???  (Okunma sayısı 20480 defa)

Aneas

Honda CİVİC KIRMIZI ANAHTAR ???
« : Nisan 30, 2011, 10:40:26 ÖÖ »
Arkaşlar ikinci el bir honda aldım Bana satan arkadaş bu anahtarı gösterdi daha orj ambalajında acılmamıs kutusunda duruyor. Bu kırmızı anahtar motoru acar gibilerinden bir şey söyledi ama tam anlayamadım bu kırmızı anahtar ne işe yarar ?

SekoLive

Ynt: Honda CİVİC KIRMIZI ANAHTAR ???
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2011, 10:47:49 ÖÖ »
takipdeyiz konuyu

Yamazaki

« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2011, 10:55:02 ÖÖ »
Arkaşlar ikinci el bir honda aldım Bana satan arkadaş bu anahtarı gösterdi daha orj ambalajında acılmamıs kutusunda duruyor. Bu kırmızı anahtar motoru acar gibilerinden bir şey söyledi ama tam anlayamadım bu kırmızı anahtar ne işe yarar ?

benim bildiğim immobilayzır (yanlış yazmış olabilirim) anahtarı direksiyon kilitlenince lazım oluyo sanırım

Aneas

« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2011, 11:23:21 ÖÖ »
Bugün Arabayla ilk hafta sonumuz olacak birazdan bir güzel yıkıycam belkide yıkatırım :) Sonra resimlerini çekicem burda anahtarın resminide paylaşırım sizler bende takipteyim konuyu

civic2011

« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2011, 11:35:27 ÖÖ »
aracı aldıgınız kişiyle yada servisin biriyle irtibata geçseniz daha kolay çözebilirsiniz diye düşünüyorum bende merak ettim kırmızı anahtar neymiş ne işe yarıyormuş bizde öyle birşey yokta bende takipteyim

orchun

« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2011, 11:43:00 ÖÖ »
98 kasalarda vardı kırmızı anahtar , 2 anahtarın yanında ekstra kırmızı anahtar veriyorlardı ... yalnız o anahtar arabayı calıstırmıyor .. bilginize

Aneas

« Yanıtla #6 : Nisan 30, 2011, 04:32:55 ÖS »
İşte ne işe yarıyor :)

Yamazaki

« Yanıtla #7 : Mayıs 01, 2011, 12:30:55 ÖS »
söylediğim gibi immobilayzır

Aneas

« Yanıtla #8 : Mayıs 02, 2011, 07:24:33 ÖS »
Arkadaşlar kırmızı anahtar sadece kapı kilitlerini açmaya yarar. Kontağa çalıştırmaya çalıştığınızda çalıştırmaz bunun yanı sıra diğer anahtarlarıda bloke eder. Üstad sen en iyisi en yakın honda servisine başvur ama kırmızı anahtar en azından kapılarını açması gerekir...

Başka bir dorumdan alıntıdır.

hard_die

« Yanıtla #9 : Mayıs 02, 2011, 07:52:02 ÖS »
Bildiğim kadarıyla o anahtar VALE anahtarı diye geçiyor. Misal bi restoranta falan gittiğinizde kendi anahtarınızı değil onu veriyorsunuz valeye. O da sadece kapıları açıyor ve arabayı alıştırıyor. Bagaj , kaput vb. yerleri açmıyor şahsi eşyaların gizliliği için falan. Gerçi resmini bi görmek lazım.
« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2011, 07:52:57 ÖS Gönderen: hard_die »

hard_die

enginnn

« Yanıtla #11 : Temmuz 14, 2011, 06:11:25 ÖS »
slm ustadllar arkadaşlar vale nahtarı felan demiş ama aynı anahtar bendede var kutusu açılmamış benim honda servisinden duydugum kadarıyla o anahtarı kullanınca  diger anahtarları kullanamıyosun kontak iptal oluyomus  elindeki anahtarları kayıp edince ondan kalıp felan alınıyormus galiba

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #12 : Temmuz 14, 2011, 08:41:08 ÖS »
slm ustadllar arkadaşlar vale nahtarı felan demiş ama aynı anahtar bendede var kutusu açılmamış benim honda servisinden duydugum kadarıyla o anahtarı kullanınca  diger anahtarları kullanamıyosun kontak iptal oluyomus  elindeki anahtarları kayıp edince ondan kalıp felan alınıyormus galiba
aynen arkdasın dedığı gıbı.Anahtarınız kaybolmadıgı surece o anahtarı kontağa sokma sakın

chevasil

« Yanıtla #13 : Temmuz 14, 2011, 09:51:05 ÖS »
üstadım kırmızı anahtarı kontaga takayım deme immobılaser iptal olur elındekı ıger anahtarlar o anahtarı dıgerlerı kaybolunca onunla tanıtıyorlar yenı yapılacak anahtarı. bendede var kutusunda duruyor.

ekuzdere

« Yanıtla #14 : Temmuz 15, 2011, 12:49:08 ÖS »
bi önceki aracım 98 civic'di.. hatırladığım kadarıyla kapıları açıyor, ancak arabayı çalıştırmıyordu o kırmızı anahtar.. yanlış hatırlıyor olabilirim..

63civic2011

« Yanıtla #15 : Temmuz 15, 2011, 09:41:46 ÖS »
Efsane oldu bu kırmızı, gizemli anahtar  :dil

bywarm

« Yanıtla #16 : Kasım 24, 2011, 09:45:47 ÖS »
bu konu çok olmuş tartışalı aman diyeyim o kırmızı anahtarla araç çalıştırayım demeyin o anahtarı kullanırsanız immobilizer i sıfırlarsınız ve diğer anahtarlar kullanılamaz ve aşağı yukarı 500 dolara +KDV olmak üzere cebinizden para vermek zorunda kalırsınız immobilizer sıfırlandığından dolayı yeni immobilizer takımı ve anahtarlar almak zorunda kalırsınız nereden mi biliyorum der gibisiniz aracımı aldığımda araç sahibi kırmızı anahtarı vermemişti bende servise bunun ne işe yaradığını ve kırmızı anahtarın bana maliyeti kaça çıkacak diye sordum ozaman anlatıldı oradan biliyorum