Gönderen Konu: Honda Civic 1998 2000 Arası Hb Hakkında BİLGİ VERİRMİSİNİZ  (Okunma sayısı 1834 defa)

serkanselmi

Merhaba AbiLerim Ben Serkan Uzun Süredir Honda Civic Hastalığım Var 16 Yaşındayım Gerçi :)
Ben Araştırdım 1998 2000 Model HbLer Çok FarkLı TürLerde var Ek4 Ek9 FeLan Fakat HangiLeri Modifiyeye Daha El VerişLidir? Yada Bütün Modellerini Bilen Varmı
İes Nedir Ne ÖzeLLiği Vardır Tam Bir Bilgim Yokta.
Az Filmli CamLar Bile Olsa Ceza Yermiyiz?
Eksoz Aracın Performansına Etki Edermi ?
Arabayı 13 14 bin TL ye Alsam 10 15 bine Ufaktan Modifiye (Jant,Kanat,Ses Sistemi) Ve Performans Arttırmasını Yapabilrmiyim (Vites Kutusu,Aracı 200 Beygir Civarına Getirebilirmiyim. Tahminen )

İlgilenen Herkeze Çok Teşekkür Ediyorum Şimdiden

İyi GünLer İyi ForumLar :)
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2012, 01:02:04 ÖS Gönderen: serkanselmi »

klc-ozhn

Ynt: Honda Civic 1998 2000 Arası Hb Hakkında BİLGİ VERİRMİSİNİZ
« Yanıtla #1 : Temmuz 13, 2012, 08:47:48 ÖÖ »
Senin türkiyede alabilcegin hb civicler ek kasa diye geçer. Hb kasalarda yani 1.4 motorlarda sadece 1.4 İS vardır. Sedan kasalarda 1.6 olanda İES diye geçer. Hb kasaların 1.6 sıda VTİ VTEC diye geçer. Bunlar güvenlik paketlisi ve boş olanlarıda var tabi. Yani çift hava yastıgı. Abs klima vs. Cam filmi ile konu forumda cok fazla var araştırma yaparak konuşmaları görebilirsin. Ben egzos taktım performansda ne artış ne azalış oldu dynoda. Ama kat iptali ile saglam bir son susturucu düz boru headers takarsan. Egzos sisteminde belli miktarda performans alırsın. 13 14 bine alcagın araba büyük ihtimal boş paketi olur yani hava yastıgı olmayan abs si olmayan. 4 5 bin tl ye arabayı cok güzel modifiye edebilirsin.dış görünüş olarak+ses sistemi felan. Ama sen aracı 200 bg cıkarma hayalini bi unut :) 1.4 motor aracı 200 bg yapmak için epey bi para harcaman gerekir ve cok zor diyebilirim.

kleberson51

Ynt: Honda Civic 1998 2000 Arası Hb Hakkında BİLGİ VERİRMİSİNİZ
« Yanıtla #2 : Temmuz 13, 2012, 10:57:36 ÖÖ »
1.4 is i en fazla 120 bg yaparsın yüklü makina istiyorsan 1.6 VTi bineceksin tabi bileğinin sağlam olması lazım :)))