Gönderen Konu: Honda civic 1.6 ies Turbo...  (Okunma sayısı 57077 defa)

vtecburhan

Ynt: Honda civic 1.6 ies Turbo...
« Yanıtla #25 : Kasım 16, 2009, 09:24:23 ÖÖ »
evet arkadaslar merhaba bu 1.6 ıes ın tum parcalarını ben kendım aldım getırttık bu işten anlamayan bı ınsan degılız bugune kadar b20 de yaptım 1.9 stokır de yaptım kımseye bol kesedn falan salladıgımızda yok
evet sı le drag yaptık 3 kalkıs yaptık her kalkısındada aracı ben kullandım sı ye 0-400 de ılk kalkısım da 2 boy 2. kalkısımda yıne 2 boy 3. kalkısımda sofor degıstırdıler 1.5 boy onde gırdım
daha sonra konyanın mehur turbo sahınıyle denedık tek kalkıs yaptım 1 boy onde gırdım daha sonra aracımız avans vurdu  katılımı bıraktık
ve o katılımtan sonra sı nın sahıbı aracı ızmıre 12 mılyara sattı komple jdm kırmızı vtı jantlı sı 42 alz plakalıdır vıdeo dıceksınız vıdeoyu karsı taraftan cektıler ama bız ıstedıgımde cekılmedı denıldı elden bısey gelmez

ısteyenlere sı nın sahibinin telefon numarasını yazayım arayın sorun 0538 528 57 17 ısmı osmandır

ha bu arada eger d motor kullanıcılarıda belkı tanırlar aracı erkut kardesım topladı ankarada onada sora bılırsınız saygı bızden :D

civelek

« Yanıtla #26 : Kasım 16, 2009, 10:35:19 ÖÖ »
valla maasallah hocam üst kapak ve pistonlarda ne işlem yapıldı ne kullanıldı bilgi verirsen sevinirim

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Kasım 16, 2009, 11:42:07 ÖÖ »
turbo arabaya kısa oranlı crx şanzımanı sadece 5 uzun telli hidrolik deil bu mantık dışı

vtecburhan

« Yanıtla #28 : Kasım 16, 2009, 12:04:39 ÖS »
turbo arabaya kısa oranlı crx şanzımanı sadece 5 uzun telli hidrolik deil bu mantık dışı

bahsedilen arac zaten atmosferik turbo degıl

vtecburhan

« Yanıtla #29 : Kasım 16, 2009, 12:12:17 ÖS »
valla maasallah hocam üst kapak ve pistonlarda ne işlem yapıldı ne kullanıldı bilgi verirsen sevinirim

ust kapak komple işlendi pistonların capını buyultum sıkıştırmasını artırtık conta orakta ınce conta kullanıldı ama dedıgım gıbı avans sorunumuz oluyor sıkıştırmanın yuksek oldugu ıcın onuda uzerınde calısıyoruz ıns yakın zamnda cozecez

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Kasım 16, 2009, 12:32:39 ÖS »
piston boyunu ufalttınız mı

vtecburhan

« Yanıtla #31 : Kasım 16, 2009, 01:31:45 ÖS »
piston boyunu ufalttınız mı

boy olarak hemen hemen aynı ama bıldıgınız gıbı 1.6 ıes lerın pıstonlarında tepe yok dumduz dur bızım taktıgımız tepeli piston ve sıkıştırmalı

bı ara resımlerını atayım pıstonları motor toplanırken resım cekmıstım bı ara

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Kasım 16, 2009, 01:43:56 ÖS »
ne parçalar kullandınız markaları oranları bilemdim için net bişey söleyemem

vtecburhan

« Yanıtla #33 : Kasım 16, 2009, 02:47:36 ÖS »
yakın zamanda guzel vıdeolar paylaşırız ıns

sakhee

« Yanıtla #34 : Kasım 16, 2009, 02:58:49 ÖS »
bu anlattıklarınızı resimlerle de desteklerseniz güzel olur, pek çok insanın faydalanacağına eminim. sorulardan ve yazılanlardan hem soranların hem cevaplayanların konuya gayet hakim olduğu görülüyor. takip etmek bile güzel emin olun.

civelek

« Yanıtla #35 : Kasım 16, 2009, 04:04:51 ÖS »
bu anlattıklarınızı resimlerle de desteklerseniz güzel olur, pek çok insanın faydalanacağına eminim. sorulardan ve yazılanlardan hem soranların hem cevaplayanların konuya gayet hakim olduğu görülüyor. takip etmek bile güzel emin olun.
kesinlikle merakla bekliyoruz. kesin sonuca gidilen uygulama hele atmosferik olarak süper bencede

vtecburhan

« Yanıtla #36 : Kasım 16, 2009, 04:06:30 ÖS »
şimdi arabamız tam anlamıyla bıtmedı halıyle ufak tefek aksaklıklar cıkıyor tam anlamıyla sorunsuz yurudugu zaman vıdeo resım  kullanılan parcalar cıkan sorunlar yasadıgımız sıkıntılar hepsını bı topıc altında desteklıcez ama şu zamnda anlatmak ınsanları yonlendırmek yanlıs olur  bence

aracımızda 1 ay once daha farklı bı pıston vardı 3000 kılometre kadar yol yaptık daha sonra o pıstonu cıkardık projeyı bırazdaha degıstırelım dedık mesela

happypisces

« Yanıtla #37 : Kasım 16, 2009, 05:24:12 ÖS »

[/quote]
şimdi arabamız tam anlamıyla bıtmedı halıyle ufak tefek aksaklıklar cıkıyor tam anlamıyla sorunsuz yurudugu zaman vıdeo resım  kullanılan parcalar cıkan sorunlar yasadıgımız sıkıntılar hepsını bı topıc altında desteklıcez ama şu zamnda anlatmak ınsanları yonlendırmek yanlıs olur  bence

aracımızda 1 ay once daha farklı bı pıston vardı 3000 kılometre kadar yol yaptık daha sonra o pıstonu cıkardık projeyı bırazdaha degıstırelım dedık mesela
arkadaşım madem parçaları sen getirttin sana sormak lazım o zaman.parçaların markası ve fiyatlarını yazarmısın bakarsın biz de getirtiriz.

happypisces

« Yanıtla #38 : Kasım 16, 2009, 05:26:06 ÖS »
arkadaşlar ebaydan 100$ üstü parça getirtipta gümrükte takılmayan warmı??? warsa bunun yolu nedir??

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Kasım 16, 2009, 06:24:35 ÖS »
ben her türlü warım arkadaşlar si ile roll ve drag. Ben konyadayım denemek isteyen arkadaşlar gelir ve dener. Yani bol keseden sallamıyoruz. Motorum ankaradan yeni geldi. Bayramdan sonra videoları atarım siteye. Emek verdik o kadar da olsun artık :D

konyada ne isimiz var, gel istanbula deneriz, bu isin en iyileri istanbulda

asiufuk

« Yanıtla #40 : Kasım 16, 2009, 08:05:54 ÖS »
Olabilir ama beğenmediğin konyada maalesef tr nin tek drag pisti war. Benim arabamın gücüne inanmayan sensin. Ben kimseye bişey ispatlamak zorunda değilim  . Araba burda ben buradayım gelirsin deneriz. Arkadaşımız bir soru sormuş. Bizde ona istinaden cevap yazdık yaptığımız bir işi paylaştık. İşi bitince daha sonra bir topic altında yapılan işleri ve sıkıntılarını paylaşacağız.Eğerki forum sitesinde paylaşmak kötü bişeyse paylaşmayız.       
« Son Düzenleme: Kasım 16, 2009, 08:07:53 ÖS Gönderen: asiufuk »

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Kasım 16, 2009, 08:42:57 ÖS »
arkadaşım tribe girmeye gerek yok ister koyarsın arabanı ister koymazsın eleştirende olur destek olanda eger ki vizyonu geiş bi kişiysen bu ortalarda bunların oldugunu bilirsin ona göre cvp werirsin ayrı memleketimizin bi şehrini beyenmemek kimsenin haddi degildir 0-100 bi video çek koy herkez görsün bu kadar basit

asiufuk

« Yanıtla #42 : Kasım 16, 2009, 09:40:06 ÖS »
eger si'ye 2 boy atiyosan kullandigin ekipmanlari bizimle paylasmalisin, ama soyle yapalim senle bir roll yapalim, videoyuda paylasalim arkadaslarla, neyin ne oldugu gorulsun

Ben tribe falan girmiyorum ki arkadaş önce bana bunu dedi bende cevap olarak yazdım teklifi ilk o bana yaptı. Bizde zaten bişey demedik işleri bitince atacağız dedik videoları uzatan biz değiliz ki.

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Kasım 16, 2009, 09:56:08 ÖS »
konu tartışılmasın demiyorum kırıcı olmayalım dedigim bu

zedrix

« Yanıtla #44 : Kasım 16, 2009, 10:59:34 ÖS »
daha oncede dedım yıne dıyorum dedıklerın dogruda olabılır yanlısta tek ıspatı vıdeodur 0 - 100 cekersın drag roll cekersın koyarsın baska si mı yok konyada cek koy vıdeonu olsun bıtsın senın ıcın zor olmasa gerek...

asiufuk

« Yanıtla #45 : Kasım 17, 2009, 07:10:21 ÖÖ »
Kimseyi kırmak veya bir tartışma konusu yaratmak değil amacımız. Hepimiz sonuçta honda'ya gönül vermiş insanlarız. Eğerki birilerinin kalbini kırmışsam özür dilerim.

Maalesefki yok işte ama dediğim gibi bayramdan sonra inşallah atacağız videoları. Şu sıkıntıları bir halledelim.   

vtecburhan

« Yanıtla #46 : Kasım 17, 2009, 07:33:18 ÖÖ »
ben her türlü warım arkadaşlar si ile roll ve drag. Ben konyadayım denemek isteyen arkadaşlar gelir ve dener. Yani bol keseden sallamıyoruz. Motorum ankaradan yeni geldi. Bayramdan sonra videoları atarım siteye. Emek verdik o kadar da olsun artık :D

konyada ne isimiz var, gel istanbula deneriz, bu isin en iyileri istanbulda

o eskıdendı artık ıst devrı kapanmaya basladı etrafınızdakı ıllere bakarsanız ıst den daha saglam yuruyen cıhazlar gorursunuz

konyada ne ısımız var demısın ama tr de pıst olarak sadece konya kaldı bunuda bılıyorsunudur sanırım :D ızmıt korfez pıstınızde kapandı ankarada kapandı o yuzden enınde sonunda bırgun konyaya yolunuz duser bız sızı mısafır ederız :D

vtecburhan

« Yanıtla #47 : Kasım 17, 2009, 07:37:27 ÖÖ »
daha oncede dedım yıne dıyorum dedıklerın dogruda olabılır yanlısta tek ıspatı vıdeodur 0 - 100 cekersın drag roll cekersın koyarsın baska si mı yok konyada cek koy vıdeonu olsun bıtsın senın ıcın zor olmasa gerek...

guzel kardesım yukarıda yazılanları sanırım dıkkatlı okuyamıyorsun neyse tekrar yazmak ıstıyorum suan arabamızda avans sorunu oldugu ıcın o nu cozmeye calısıyoruz
zaten avans olayını cözdülkten sonra gereken tum voıdeolar cekılcek

ınanıp ınanmamak sızın elınızde olan bırseydır gereken cevapları yukarda tekrardan yazdım nıye ınadına vıdeo dıye tutturuyorsunuz anlamıyorum yanı 1.6 ıes ın si yı gecmesı bukadar uzmemesı gerek sızı  :D

sakhee

« Yanıtla #48 : Kasım 17, 2009, 07:44:09 ÖÖ »
Arkadaşlar konuşmalar yazı ortamında olduğu için daha agresif görünüyor. Yüzyüze olsa hiçbir gerginlik olmadan devam edecek güzel bir sohbet. Lütfen kimse kırılmasın, üzerine alınmasın, bu olayı konuşmaya tartışmaya devam ediniz. is in si geçmesi insanları üzmez ama burada olduğu gibi herkesin merakını çeker, insanlar en ince detaya kadar bilmek ister. hepimiz bilgilerinizin devamını bekliyoruz

vtecburhan

« Yanıtla #49 : Kasım 17, 2009, 08:14:11 ÖÖ »
yoık tartışma olarak alınmasın bu konuşulanlar lıtfen yanı tatlı sohbet ufak tartışma guzel olur

bılgı paylaşımıda guzel olur ama yanlış bılgı paylaşımı uzucu olur bız arabamızı bıtırelım herseyıyle dortdortluk paylaşcaz ıns

tr nın en hızlı yuruyen beyaz 06 krc plakalı 1.6 ıes ını bılıyorsunuzdur sanırım sı le roll de sı ye 2 boy verıyor oda onunla setuplarımız hemen hemen aynıydı oncekı pıstonumuzla suan bız pıstonuda degıstırdık bakalım rodajımız bıtsın nasıl bısey cıkcak ortaya