Gönderen Konu: Honda Accord 2.4 "Hayata Döndürme Operasyonu" Boya Düzeltme/ Far/ Motor / İç Tem  (Okunma sayısı 5116 defa)

d.berkay

Geçtiğimiz hafta yaklaşık 7 günde teslim ettiğim 2004 Model Honda Accord ile karşınızdayım bu sefer..
Araç İstanbul'dan alınmış. Alındıktan hemen sonra sahibi bana getirdi ve aracı hayata döndürmemi istedi. Bende keyifle kabul ettim :) Bu tarz işlemleri çok seviyorum.

Araç ömrü hayatı boyunca hep fırça ile yıkanmış sanırım. Boyası inanılmaz mat ve çizikliydi. Aracın sağ tarafında da bol miktarda derin çizik vardı. İç kısmı ise felaketti. Sürekli sigara içilmiş, açık renk döşemeler ve deriler renk değiştirmişti..

- Aracı teslim aldıktan sonrası...

Araç sahibi aracı bana getirmeden önce arka tamponu ve jantları boyatmış. Bu sebepten normalde jant temizliği ile başladığım işlemlere sadece yıkama ile başladım. Araç detaylıca yıkandıktan sonra, sıra motor bölümüne geldi. Gerekli aksamları yalıttıktan sonra Meguiar's Super Degreaser ve çeşitli fırçalar kullanarak dip köşe temizledim..

- Motor Öncesi

- Motor Sonrası

- Motor temizliğinin ardından farlara müdahale ettim ve onları da ilk günki durumlarına geri getirdim..

Farlar Öncesi

Farlar Sonrası

- İç kısımda deri döşemeler 1:10 APC ve Superdegreaser karışımı ile yumuşak uçlu fırçalar ile temizlendi. Tavan, zemin döşemesi ve göğüs kısmı APC'li su kovası yardımıyla MF Bez ile silindi..  Derilere ve göğüse Meguiar's Leather Cleaner & Conditioner uygulandı..

- Boyalı yüzey işlemlerine yan panellerdeki çiziklere zımpara yapıp daha sonra rötuş yaparak başladım. Rötuşların kuruması içi 3 gün bekledikten sonra polisaj işlemine başladım..  Tüm panelleri AutoHDM yün ped ve Meg's 105 düzelttikten sonra, Meg's Finishing ped ve Meguiar's M80 kullanarak parlattım ve son olarakta FK1000P ile korumaya aldım..  İyi seyirler :)

- Boyalı yüzey bakımı bittikten sonra camları IPA ile içten ve dıştan sildim. Lastikler Meguiar's Endurance ile parlatıldı. Plastikler AutoGLYM Plastic Cleaner  & Conditioner ile temizlenip parlatıldı..

Final fotoğrafları..

DBY Sundu..

Uygulamalar sırasında bana yardımını esirgemeyen Hakan'a , Can'a , İbrahim'e ve Yiğit abiye teşekkür ederim..

lysonr

• lysonr
Eline ,Emeğine ,Sabrına ,Bunları bizmile baylaşmana Sağlık Kardeşim çok güzel ve detaylı bir paylaşım olmuş rpfosyonel ellerin değdiği belli oluyor Peki bu tüm uygulamaları  bedeli nedir

metinh

Çok güzel olmuş tebrikler bundan iyisi fabrika çıkışlısı olur heralde,

d.berkay

Teşekkür ederim yorumlarınız için..

lysonr: Hocam uygulama ücreti aracın durumuna ve yapılan işlemlere göre değişiklik gösteriyor.

Bu araç için:
Far Temizliği: 80tl
Detaylı iç temizlik ve deri bakımı: 250tl
Motor temizliği: 60tl
Derin çizik giderme: 150tl
Boya düzeltme ve koruma: 250tl
Cam Su itici kaplama uygulaması: 50tl
Uygulamaların hepsi bir arada yapıldığından belirli oranda indirim yaptım. Toplam olarak; 700tl ödedi.. 

gecetilkisi

eline sağlık güzel olmuş, Bu far temizliği için farların içi açılıyormu meslek sırrı değilse  ne gibi işlemler uygulanıyor bilgilendirirsen sevinirim :)

Alpiripi

• Alpiripi
Bende benim aracım bakımsız diyordum . Beterin beteri varmış . :)

Şükür...

bbhnda

ellerinize sağlık gerçekten çok başarılı bir uygulama olmuş.yeriniz nerededir tam olarak?

d.berkay

eline sağlık güzel olmuş, Bu far temizliği için farların içi açılıyormu meslek sırrı değilse  ne gibi işlemler uygulanıyor bilgilendirirsen sevinirim :)

Bu işlemde fara sadece dıştan müdahale ediliyor. Eğer far içi lekeliyse , toz alıp kararmışsa farin içini açmak gerekiyor.

d.berkay

ellerinize sağlık gerçekten çok başarılı bir uygulama olmuş.yeriniz nerededir tam olarak?

Hocam bu uygulamayı Etlikte arkadaşımın dükkanı.  Su sıralar Sasmazda Bar Honda Servisine takılıyorum :) Yalnız Hüseyin abinin yeri olan Bar Honda  :)

baron12

çok başarılı bir çalışma olmuş elinize kolunuza yüreğinize sağlık

d.berkay

Teşekkür ederim.. :)

dewo

elinize sağlık çok başarılı

prevailingboy

çok başarılı tebrikler...

ZAFER_37

emeğinize sağlık çok güzel olmuş

d.berkay

Teşekkür ederim.. :)