Gönderen Konu: HONDA 1.4 İS 1997 MODEL SEDAN PERFORMANS VE YAKIT  (Okunma sayısı 3115 defa)

Aneas

HONDA 1.4 İS 1997 MODEL SEDAN PERFORMANS VE YAKIT
« : Nisan 30, 2011, 12:55:16 ÖÖ »
Herkese iyi akşamlar. Çarşamba günü itibariyle bende artık bir honda sahibi oldum. Sıfır depo benzinle verdi arkadaş sagolsun alır almaz 100 tl benzin koydum araca daha ışık yanmadı ancak demin eve gelmeden baktıgımda 230 km yol olmustu bunun 180 km kadarını 2000 devirde çok sakin ve hiç yormadan kullandım. Ancak bu akşam bakıköy devlet hastanesinden dönüşte E-5 de yanımdaki arkadasım Hondanın devırlı cok ıyı performans verıyo ve bır ıkı aracta yanımdan gecınce kanıma gırmesıyle ust devırlerde nasıl gıttıgını denememe vesıle oldu ki hala şoklardayım ve insanların hondaya neden asık oldugunu daha iyi anladım hatta bende artık bir honda aşığıyım :) e-5 de biraz vites küçülterek yükletenerek ara hızlanmalarda 1.4 olmasına ragmen cok keyıf alarak kullandım. Tabi bu sefer son hız merak etmeye basladım :) Yalan olmasın aklımdakı son hız bır kac gundur zorlanarak 160 anca yapar gıbı bır dusunceydı ki 4 vitesde 170 yaptıgını görünce fikirlerim tamamen değişti bu konudada bu arada arabam tamamen standart kı lastıklerı bıle ıncecık bısıklet tekerlegı gıbı :) Daha once hava fıltresını cıkartınca cok guzel bır ses cıktıgını duymustum kı tabı bu aksam bunu da deneme fırsatı yakaldım sonuc mukemmel o sesede asık oldum :) Daha once aracı almadan 1997 model compact 3.18 is ve honda arasında kalmıstımkı 1.500 tl gıbı daha alt bır rakama yaklasık 50.000 km dusuk bır honda sahıbı oldum ve cok da mutluyum. Olayın ozune gelırsek eger sakın bır kullanımla 100 tl benzınle 1.4 honda motoruyla 300 km sizce normalmıdır ? Performans olarakda 1.4 İs 2 de 120 3 de 140 4 de 170 çok rahat yapıyor ve çok da serı bır sekılde bu hızlara ulasıyor sızce bır eksıklıgı varmı ?

poseidon999

Ynt: HONDA 1.4 İS 1997 MODEL SEDAN PERFORMANS VE YAKIT
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2011, 07:01:38 ÖÖ »
Hayırlı olsun. İlginçti 1,6 ies ler 1,4 kadar övülmezler. Delikanlı arabadır 1,4 is. :)
Aynı şasi olup 30 hp ve 200 cc eksik olmasına rağmen 100 km ye kadar 1,6 ies lerle bile beraber yürürsün

Km de 30 kuruş yakmışsın. Benzinin 4 küsür olduğu zamanda fena bir değer değil.
Arabanı kullandıkça seveceksin merak etme. Ayrıca 4 performans 5 ekonomi vitesidir.
5. viteste o hızlara çıkamazsın.

Sana bir öneri yokuşlara gelmeden önce vites düşürmemek için biraz hızlan 90 hp
olmasına rağmen maalesef 127 nm torkuyla yokuşlarda zorlanabiliyor.

Ufak tefek detayları kullandıkça anlayacaksın zaten.

Tekrar hayırlı olsun.
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2011, 07:03:12 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

gazapd216

« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2011, 07:12:00 ÖÖ »
aracın hayırlı olsun.allah kaza bela vermesin. bu arada benzin ışığı yok. ilk aldığımda 2 kere yolda kaldım.  >%6rol sende varmı bilmiyorum ama ışık yanmasını çok bekleme. :D   >%6rol

açık hava filtresi tak o zaman daha güzel ve sağlıklı ses alırsın. >=ok

Aneas

« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2011, 09:11:00 ÖÖ »
Hayırlı olsun. İlginçti 1,6 ies ler 1,4 kadar övülmezler. Delikanlı arabadır 1,4 is. :)
Aynı şasi olup 30 hp ve 200 cc eksik olmasına rağmen 100 km ye kadar 1,6 ies lerle bile beraber yürürsün

Km de 30 kuruş yakmışsın. Benzinin 4 küsür olduğu zamanda fena bir değer değil.
Arabanı kullandıkça seveceksin merak etme. Ayrıca 4 performans 5 ekonomi vitesidir.
5. viteste o hızlara çıkamazsın.

Sana bir öneri yokuşlara gelmeden önce vites düşürmemek için biraz hızlan 90 hp
olmasına rağmen maalesef 127 nm torkuyla yokuşlarda zorlanabiliyor.

Ufak tefek detayları kullandıkça anlayacaksın zaten.

Tekrar hayırlı olsun.

Teşekkür ederim çok sağol. Dediğin gibi kullandıkça keyif vermeye başladı. 1 ay sonra muayenesi bitiyor şu muayeneyi bir atlatsak da ufaktan arabayla oynamaya başlasak sabırsızlıkla bekliyorum :)

Aneas

« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2011, 09:15:43 ÖÖ »
aracın hayırlı olsun.allah kaza bela vermesin. bu arada benzin ışığı yok. ilk aldığımda 2 kere yolda kaldım.  >%6rol sende varmı bilmiyorum ama ışık yanmasını çok bekleme. :D   >%6rol

açık hava filtresi tak o zaman daha güzel ve sağlıklı ses alırsın. >=ok

Teşekkür ederim. Ya benzin ışığı yok dedin ama benim arabada var ışık aldığımda yanıyordu çünkü :) Benzin koydum söndü :) Dün gece ufaktan yandı söndü bugun 10km sonra göz almaya başlar gibi geliyor :) Benzin göstergesinin tam üst kısmında Bugün yanınca çekerim resmini paylaşırım yanlış biliyorsam düzeltirsiniz :) Allah korusun başka bir şeyın ışıgıdır falan benzin bitiyor diye başka bir hasar acarız arabaya :(

chevasil

« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2011, 10:31:38 ÖÖ »
aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dilegiyle. bende 2000 model 1.4 is sedan sahıbıyım dediğiniz gibi yakıtı 30 krş yakıyor bu sebeple 2 ay önce zavolli taktırdım :) 18 krş'a düştü yakıtı. evet yukarıda arkadaşım bahsetmiş kalkışlarda 1.6 ies'le aynı fakat son hızlarda farklı. 170 km hızı cok rahat görürsün 4. viteste devir 6000 oldugunda hızın 190km hızı bulacaktır emin ol. 5. vites ekonomi vitesidir hızlanma göremezsin aracın son hızını 4. vites sonunda görürsün. he bu arada benzin ışıgı arızalı olan arkadaşlar benzın ışıgı var ya içindeki ampül patlamış oluyor yada deponun üstündeki müşür'de arıza oluyor. bir baktırın benım müşür arızalıydı yaptırdım benzın ısıgım yanıyor :)

Aneas

« Yanıtla #6 : Nisan 30, 2011, 10:38:13 ÖÖ »
Aynen yanıyor çünkü ışık :) Teşekkür ederim sagolasın. Yakıt konusuna gelince Ben hafta içi servisle gidiyorum işe bineceğim haftada iki gün o yüzden hafta sonları olduğu için hiç lpg düşünmedim. Hız konusuna gelince şu an için pek yüklenmek istemiyorum ama aklımda jant lastik yay gibi şeyler var parçalara bakıyorum keyfi takılıp satarken sokulecek kadar uygun parçalar var ikinci el Araç muayenesı yapılsın sonra bıraz daha guvenlı hale getırıp son hız teslerınıde yapıcam :)