Gönderen Konu: Herkes Baksın Lütfen  (Okunma sayısı 3647 defa)

dede9009

Herkes Baksın Lütfen
« : Mayıs 21, 2010, 06:14:10 ÖS »
Daha Önceden Böyle Bişey Yaşamış veya Denk Geleniniz Varmı??
Arkadaşlar merhaba 98 honda civic 1.6 ies aracıma geçen hafta komple rektefiye yaptırdım. Önceki şikayetim hararetti. Rektefiyecinin sölediği şey ise gömlekler çatlak bu yuzden hafa yapıp motor içindeki suyu radyator tahliye kabından dışarı atıyordu. Böylecede araç conta yı patlatıyordu. Bugun arabanın radyator kapagını açtım ve marş bastıgımda motorda ne kadar su varsa dışarı attı. önceden bu olmazdı. Bunun ilk olmaya başladıgı zaman araba conta patlatmıştı. Sizce sorun nedir lütfen acil yardım edin ustayla ona göre konuşucam ayrıca araba ara ara harareti azda olsa yükselti. Üzerinde atiker sırali sistem tüp var.

statik

Ynt: Herkes Baksın Lütfen
« Yanıtla #1 : Mayıs 21, 2010, 06:30:13 ÖS »
Pek bişey söyleyemeceğim ama sorun atikerden kaynaklanıyor sanırım. Çünkü honda civice ben hararet yaptıramadıyam kimse yaptıramaz.

pcvirus

« Yanıtla #2 : Mayıs 21, 2010, 06:32:57 ÖS »
radyatorden su atıyorsa yine bi conta haberi
olabilir

dede9009

« Yanıtla #3 : Mayıs 21, 2010, 06:37:43 ÖS »
Ustayı aradığımda söylediği cevap lpg nin beyni arızalı olabilir lpg yi söktüm gittim geldim bi sorun oluşturmadı dedi. kontağı çalıştırdıgın zaman motor içerisine marş basmadan tüp kaçıyor o yuzden sanırım dedi. dogru olma ihtimali varmı??

ocean0636

« Yanıtla #4 : Mayıs 21, 2010, 07:19:05 ÖS »
Radyatöre baktırın bi arkadaşımın vtı ı vardı 2-3 gazlayınca hemen hararet tavan yapıyodu gidip baktırdıılar meğer aracın bir önceki sahibi yaptığı kazadan sonra 1.4is radyatörü taktırmış :)

pcvirus

« Yanıtla #5 : Mayıs 21, 2010, 08:43:53 ÖS »
herşey tamamda ilk basışta radyatorden niye su atıyor deseydin
bunun benzinlik lpg lik bi durumu yokki
soğutma sistemine hava giriyor ya contadan ya baska yerden
??????????

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #6 : Mayıs 24, 2010, 10:36:29 ÖS »
Sorun atiker tüptemi bilmiyorum ama bende zavoli var 30-40 km dağ yolu çıktım düzgündü fakat eyimliydi 50-70 arası gittim 1 gram hararet yapmadı.Atikeri hiç tavsiye etmiyorlar ama honda için...

gknvt4

« Yanıtla #7 : Mayıs 24, 2010, 10:39:20 ÖS »
lpg yag yaktırır bunu bılelım:)

gknvt4

« Yanıtla #8 : Mayıs 24, 2010, 10:39:57 ÖS »
fan çalışıyrmu ;???

manyel

« Yanıtla #9 : Mayıs 25, 2010, 07:03:35 ÖS »
arkadaşım senin motorun silindir su ceketlerinde bi yerde çatlak var.o işi konyada test edip bloğa kaynak yaparak hallediyorlar.başka türlü olmaz 10 kerede conta değştirsen gene suyu atar.bundan her ustada anlamaz herkeze pırkalatma arabayı.atikerle alakası yok.

sydney

« Yanıtla #10 : Mayıs 26, 2010, 08:50:17 ÖÖ »
sayın dede,
lpg den kaynaklandıgını dusunuyorum veya lpg ıle dırekt ılgılı noktalardan olabılır,
usta uzman degılım ama arkadasın basına gelen bı olay,
baska marka gercı ama sorun aynı, su kaynıyor ve hemen tahlıyeden atıyor, fan bazen acıyor bazen acmıyor,
termostatta sorun yok oraya goden boru ısınıyor, ama motordan cıkan boru soguk kalıyor(yanlıs yazmadım umarım)
neyse uzatmıyım radyotor suyuna lpg sızıyormus artık nerden bılmıyorum bloktan mı catlaktan mı lpg merkezı mı?
radyator kapagını acıp cakmak tutunca su arac calıstırınca yanma oluyor az da olsa,
bu sebeple fan acmayınca hararet yapıyor, lpg kafası degıstı sorun kalmadı,
ısı bılmeyene kalsa conta gomlek kapak vs...

hasan can

« Yanıtla #11 : Mayıs 26, 2010, 08:08:03 ÖS »
1.5 el eg civicde yasamıstım bu problemı ustanın dedigi iki sey vardı bırıncısı tüpün beyni arızalı olabılırr ıkıncısı üskapak catlak olabılı demıstı benım sorunum tüpün beyninin deişmesi uzerıne gecmıstı ınsallah senınkıde oole olu

peker1975

• erolayan1975@hotmail.com
« Yanıtla #12 : Mayıs 27, 2010, 01:07:05 ÖS »
ya arkadaslar bendemı sorun var sızdemı arkadas radyotor suyuundan bahsedıyor..arkadasım bende 93 honda si var aynı sorun benım aractada vardı ve aynnen soyledıklerın basıma geldı sorunun ne oldugunuda soylım radyotor felan hıkaye aracına su koyarken  tamamlarken eger yarım lt den fazla su ekledıysen hortumlarda hava olsur ve bu havayı almasassan arac hareret yapsın yada yapmasın suyu tanzıklı olarak dısarı atar yapman gereken hortumlardakı havayı aldırmak bunun ıcınde motorcunla gorus..