Gönderen Konu: Hava filtresini nasıl takabilirim ?  (Okunma sayısı 5389 defa)

yaso

Hava filtresini nasıl takabilirim ?
« : Ekim 24, 2008, 11:38:20 ÖÖ »
1998 1.4 is civic im var hava filtresı takıcam pimaş boru ile yapılabiliormuş başka yontemler varsa nasıl yapabılırım resımlı ornek verebılırsenız sevınırım arkadaşlar arabamda egzos var ama filtre aldım 40 liraya ama baglantıyı nasıl yapıcam cunku eklerı fln yok.

poşetçay

• Ziyaretçi
Ynt: Hava filtresini nasıl takabilirim ?
« Yanıtla #1 : Ekim 26, 2008, 01:48:18 ÖÖ »
bogazdan orjinal filitre kutusunun oldu yere kadar demir bi boru yaptırt ama mutlaka soguk hawayı çekmesini sagla yoksa bi werim alamazsın we kesinlikle su almıcak şekilde yap

-cenk-

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 26, 2008, 11:34:18 ÖÖ »
bnm yöntemle :) orjinal filtre kitini sök önce evin çatısına koy :D sonra rekorcuya git ve derdini anlat (ümraniyede böle yaptırmıştım) zaten filtre kitini söktüğünde göreceksin tampon , çamurluk ve farın ardında bir hava deliği var filtrenin oradan nefes almasını sağlarsan düzgün verim alabilirsin. pimaşı falan boşver ama pek iyi bişey olmaz gibi

yaso

« Yanıtla #3 : Ekim 27, 2008, 06:31:58 ÖS »
pimaş yapıcam da bağlantıyı nasıl yapıcam bı arkadaş resımlı olarak gosterebılırse cok iyi olur olmadı anlatsın cunku bağlanıyı kuramadım borular ile.

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 27, 2008, 06:41:39 ÖS »
sitede kimsede pimaşlı hava filitresi oldunu sanmıorum warsada hiç bi faydası yoktur

ome-R

« Yanıtla #5 : Ekim 27, 2008, 06:55:23 ÖS »
ARKADAŞIM BENCE PİMAŞ İYİ BİR FİKİR DEĞİL
MOTORUN SICAKLIĞINI ÇABUK ÇEKER VE İYİ VERİM ALAMAZSIN

VTEC

• Administrator
    • http://www.teamhondaturkey.com
« Yanıtla #6 : Ekim 28, 2008, 03:19:00 ÖS »
illaki pimaştan olsun istiyorsan pek sağlıklı olmayacak ama ısı geçirmez folyo vs ile sar nediyim...

Ama yaptırmışken daha düzgün bişey yaptır derim ;)

EXELANCE

« Yanıtla #7 : Ekim 28, 2008, 04:12:20 ÖS »
pimaş olmaz orda sıcaktan etkilenicektir pekte sağlıklı olmaz madem piması kafana koydun bağlantı kelepcesini nalburdan alabilrsin ısıyı iletmemesi içinde etrafına cam yunu sarıp yalıtım yapabilirsin hem goruntu daha guzel olur.

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #8 : Ekim 28, 2008, 05:31:50 ÖS »

sitede kimsede pimaşlı hava filitresi oldunu sanmıorum warsada hiç bi faydası yoktur

öle  deme kankda  ramazan  var

16ec813

« Yanıtla #9 : Ekim 31, 2008, 01:08:26 ÖS »

1998 1.4 is civic im var hava filtresı takıcam pimaş boru ile yapılabiliormuş başka yontemler varsa nasıl yapabılırım resımlı ornek verebılırsenız sevınırım arkadaşlar arabamda egzos var ama filtre aldım 40 liraya ama baglantıyı nasıl yapıcam cunku eklerı fln yok.

çok ilginç nerden alıyorsunuz böyle fikirleri şaşırıyorum  daha mantıklı ve verim alabileceğiniz bişeyler yapmaya çalışırsanız daha iyi olur  

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 31, 2008, 01:10:54 ÖS »

öle  deme kankda  ramazan  var
ramazan insan mı

-cenk-

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ekim 31, 2008, 02:22:26 ÖS »

çok ilginç nerden alıyorsunuz böyle fikirleri şaşırıyorum  daha mantıklı ve verim alabileceğiniz bişeyler yapmaya çalışırsanız daha iyi olur  

nalbur cold air intake. AEM yed  K&N falan filan yalan ... :D

16ec813

« Yanıtla #12 : Ekim 31, 2008, 02:57:24 ÖS »
aynen

8759

« Yanıtla #13 : Ekim 31, 2008, 03:09:42 ÖS »
:D

BLACK ORANGE

« Yanıtla #14 : Ekim 31, 2008, 07:11:18 ÖS »
bencede bi kere yap tam yap...

mr.cih@NS

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Aralık 09, 2008, 10:33:14 ÖS »
ya hazır konu var bende sorıyım bali 1.4is leri bilirsiniz motor ustunde fıltre var ben onu cıkarsam kutuyu kapasam O2 sensoru orda takılsa orj borunun ucuna acık tıp fıltreyı kelepceyle tuttursam aynı sekılde O2 zararsız calısırmı birde bu hava gırısının altında bir kutu var o ne ya 4 tane somunla baglı resımlerde cai takılan araclarda yok sokulmus ne ıse yarar ne halt eder orda:D