Gönderen Konu: Hava filtresi zararı  (Okunma sayısı 3053 defa)

kty94kty

Hava filtresi zararı
« : Ağustos 24, 2013, 11:34:37 ÖS »
İyi günler, bugün yeni aldığım park lambasını bağlatmak için gittiğim elektriçide bir adam geldi hava filtresini gördü ve sesi değiştimi falan filan muhabbet sonra adam bunlar zararlı değilmi motora dedi bende neden dedim oda motora gereğinden fazla hava girdiği için zararlı diye biliyorum bunlar dedi sonra içime kurt düştü lütfen yardımcı olun

Antoni54

Ynt: Hava filtresi zararı
« Yanıtla #1 : Ağustos 24, 2013, 11:38:24 ÖS »
Kardeş Seninde Herşeyde İçine Kurt Düşüyor :) Türkiyedeki Hondaların Genelinde Hava Filtresi Var Ben Kimsenin bir Zarar Gördüğünü Görmedim Benim Eski Aracımdada Vardı 60Bin km Hava Filtresinle Dolaştım Hiç Bir Zararı Olmadı Sadece Sık Sık Hava Tutup Temizle Veya 5 Bin Kmde Bir Filtreyi Yenisi İle Değiştir Ben Değiştiriyordum..

aLeN

« Yanıtla #2 : Ağustos 25, 2013, 08:46:24 ÖÖ »
Bende bunu iyi bir motorcu ustaya sormustum bana aynen bu ornegi verdi. "Sen kosarken burnun tıkali halde mi iyi kosarsin yoksa burnun tamamen acik halde mi?" dedi ben gerisini anladim :)

teachers71

« Yanıtla #3 : Ağustos 25, 2013, 09:23:46 ÖÖ »
Bende bunu iyi bir motorcu ustaya sormustum bana aynen bu ornegi verdi. "Sen kosarken burnun tıkali halde mi iyi kosarsin yoksa burnun tamamen acik halde mi?" dedi ben gerisini anladim :)
keşke okadar basit olsaydı. O ustanın hava yakıt karışım oranından haberi varmıymış acaba :)

aLeN

« Yanıtla #4 : Ağustos 25, 2013, 09:45:39 ÖÖ »
keşke okadar basit olsaydı. O ustanın hava yakıt karışım oranından haberi varmıymış acaba :)
O kadar basit degil elbette ama karbon filtrenin normal filtrelere gore cok kucuk partikulleri bile yakalayip motora gecirmedigi gercegide var. Bence bir zarari yoktur. Sonucta bir cok kişinin aracinda var ve yillardir kullaniyor eger oyle birsey olsaydi "zararli" diye efsane olurdu zaten.

By_emre

« Yanıtla #5 : Ağustos 25, 2013, 10:53:01 ÖÖ »
Her diyenin lafına bakarsanız oooo , basit bi hava filtresi takıyorsunuz 10 sayfa mubabbeti oluyor. Gerek yok bunlara taktınız bitti hiç bir zararı olmaz ne kadar soğuk hava o kadar yanma, araç daha rahat hava alıyor + ses

gecetilkisi

« Yanıtla #6 : Ağustos 25, 2013, 04:08:40 ÖS »
forumda bir arkadaş vardı filtre imalatçısı hava üflemenin yararı yok demişti.