Gönderen Konu: hava filtresi  (Okunma sayısı 7305 defa)

bbaris

hava filtresi
« : Şubat 17, 2010, 10:52:00 ÖÖ »
arkadaşlar kutu içi hava filtresi kullanan varmı . varsa nasıl tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.teşekkürler.

34 FVC 96

Ynt: hava filtresi
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2010, 10:56:17 ÖÖ »
kutu içi hava filtresi kullanan varmı derken... orijinal filtre demekmi istedin yoksa kutu içi performans filtremi demek istedin... Kutu içi performansı sormak istediğini düşünüyorum.
Açık hava filtresine göre çok daha zararsız bir filtredir motor bakımından... Yanlış anlaşılmasın düzenli temizliği ve yağlaması yapılırsa açık hava filtresininde hiç bir zararı yokturda... Açık hava filtresine göre performans olarak daha verimlidir... ama açık hava filtresindeki o sesi asla alamazsın. güzel bir motor sesi istiyorsan açık hava filtresi (tabi doğru uygulamada) daha iyi performans istiyorsan kutu içi performans filtresi.
« Son Düzenleme: Şubat 17, 2010, 10:57:08 ÖÖ Gönderen: 34 FVC 96 »

bbaris

« Yanıtla #2 : Şubat 17, 2010, 10:58:39 ÖÖ »
kutu içi performans demek istedim almak istiyorum ama genelde denilen normal hava filtresiyle pek farkı yok diyolar. ses istemediğim için kutu içi düşünüyorum.

34 FVC 96

« Yanıtla #3 : Şubat 17, 2010, 11:06:30 ÖÖ »
kutu içi performans demek istedim almak istiyorum ama genelde denilen normal hava filtresiyle pek farkı yok diyolar. ses istemediğim için kutu içi düşünüyorum.
normal filtreden farkı yok diyenler sadece duyum üzerine yorum yapıyordur... Emin ol kullanamıştır... yada sadece filtreyi görmüşlerdir orijinal filtreden bir farkı olmayacağını gözlemleyip böyle bir yorumda bulunmuşlar...

bbaris

« Yanıtla #4 : Şubat 17, 2010, 11:08:11 ÖÖ »
sen kullanıyomusun arkadaşım. ne gibi özellikleri var anlatırımısın bana neler sağlar.

alpkorkut

« Yanıtla #5 : Şubat 17, 2010, 11:17:52 ÖÖ »
ben mugen kutu içi performans hava filtresi yeni aldım, sanki daha canlı gibi geliyor araba ama tam bilemiyorum. bu konuda teknik bilgim yok.

bbaris

« Yanıtla #6 : Şubat 17, 2010, 11:19:28 ÖÖ »
bende kn düşünüyorum kaça aldın mugeni.kn 120 tl

alpkorkut

« Yanıtla #7 : Şubat 17, 2010, 11:22:58 ÖÖ »
mugen kutu içi 210 tl ye aldım, fiyat mugen olunca biraz abartılı oluyor ama işte ne yapalım

34 FVC 96

« Yanıtla #8 : Şubat 17, 2010, 11:23:29 ÖÖ »
sen kullanıyomusun arkadaşım. ne gibi özellikleri var anlatırımısın bana neler sağlar.
ben açıkhava filtresi kullanıyorum çünkü benim aracım 1.4is... zaten 1.4 ve 1.6 araçlarda filtrenin performans katkısı çok azdır... öyle söylenildiği gibi 8-10 beygir değildir... 10 beygir rakam olarak ufak görünüyor ama motordan 10hp artı güc üretmek gayet ciddi bir durum bir filtre ile olmaz... doğru uygulamada alacağın performans (sıcak hava almıyacak, temiz soğuk hava çekebileceği bir uygulamada) aracın standart beygir gücünün %3'nü geçmez. yani benim aracım 1.4 90 hp en doğru uygulamada alabileceğin hp 2,5-3 hp dir. daha fazlası hayaldir. Dyno verileri bunu cevabını en net şekilde verir. filtrenin farkı 2000motor ve üstü araçlarda gayet farkedilir bir fark yaratır... açık hava filtesi uygulamasında bazı arkadaşlar alt devirlerin öldüğünü söylüyor evet doğru bir tespit ama buda doğru filtre seçimi yapmamaktan kaynaklanıyor... nasıl arabanın eksoz sistemini 48olan çapını 60'a çıkardığın güç kaybediyorsan buda onun gibi bir durum yaratır. fakat ses olarak senin tatmin eder buda sana eskisinden çok daha iyi gidiyor hissi verir... benim gayet hoşuma gidiyor filtre sesi birde aracın 16valf olmalı 8 valf araca boşa takarsın ne ses alırsın ne birşey...

34 FVC 96

« Yanıtla #9 : Şubat 17, 2010, 11:24:38 ÖÖ »
düz mantık bakıncada piyasada bilinmeyen markaların ve ya çakma ürünlerde 20liraya kadar açık hava filtresi bulursun orijinal filtrelerde bu rakamlaradır ama performan kutu içi filtreyi 100 liradan aşağı bulamazsın... bir mantığı var demekki...

bbaris

« Yanıtla #10 : Şubat 17, 2010, 11:26:00 ÖÖ »
benim araç 2004 vti makyajlı kasa 1.6

efeyizbiz

« Yanıtla #11 : Şubat 19, 2010, 04:46:25 ÖS »
arkadaşlar benim aracım civic 1,4 is yed marka açık hava filtresi taktım egzos cu bi arkadaşım var kutuyu söküp direk boğzdan işleme başladık metal kısa bir boru ayarladık ve yerine oturttuk müşirleride yerine taktıktan sonra inanın aracın sesi ve hızlanma durumu hissedılır derecede değişti tavsiye ederim lakın yakıtı bırazdaha fazla çekıo cihaz :)

34 FVC 96

« Yanıtla #12 : Şubat 19, 2010, 05:45:08 ÖS »
arkadaşlar benim aracım civic 1,4 is yed marka açık hava filtresi taktım egzos cu bi arkadaşım var kutuyu söküp direk boğzdan işleme başladık metal kısa bir boru ayarladık ve yerine oturttuk müşirleride yerine taktıktan sonra inanın aracın sesi ve hızlanma durumu hissedılır derecede değişti tavsiye ederim lakın yakıtı bırazdaha fazla çekıo cihaz :)
daha fazla çekmez hatta sn arabayı ekonoik kullanmaya çalışırsan daha az yakar... sen filtreyi taktıktan sonra o sesi alabilmek için ki oses 3500den aşağı gelmez eskiye nazaran daha çok gaza basıyorsundur normal olarak o yüzden fazla yakıyordur...

34 FVC 96

« Yanıtla #13 : Şubat 19, 2010, 05:45:43 ÖS »
uygulama resmin var ise bakalım nasıl bir işlem yapmışsın...

34GB4525

« Yanıtla #14 : Şubat 19, 2010, 06:14:12 ÖS »
34 FVC 96

Ğeki arkadaşım aynı araç bende de var 1.4 90bg hb bendede açık hava filtre kiti var yani uzunnca bi boru ve ucunda filtre ve birde akt ipatli var şimdi bizim araca gönül rahatlığı ile 95 bg civarı olmuş diyebilrmiyiz ;) ?

Söylerdiklerine katılıyorum bu arada ;)

34 FVC 96

« Yanıtla #15 : Şubat 20, 2010, 08:25:15 ÖÖ »
34 FVC 96

Ğeki arkadaşım aynı araç bende de var 1.4 90bg hb bendede açık hava filtre kiti var yani uzunnca bi boru ve ucunda filtre ve birde akt ipatli var şimdi bizim araca gönül rahatlığı ile 95 bg civarı olmuş diyebilrmiyiz ;) ?

Söylerdiklerine katılıyorum bu arada ;)
yok ben o kadar bu işin ehli biri değilim... burada çok daha iyi işi bilen arkadaşlar var,  ben sadece meraklıyım sizler gibi araştırırım çok böyle muabbetlerin içinde bulundum bu işi yapan sağlam tanıdıklarım var ama şu kadar olur bu kadar olur diyemem...  en doğrusu dynoya sokmak arabayı... ama filtre kat iptali ve performans eksoz bendede var tahminim 5hp almışızdır :) genelde bu uygulamayı yapanlar 100hp benım aracım dıyor (1.4'ler için söylüyorum) ama 5hp den daha fazlası hayal gibi geliyor bana... tabi arabadan aldığım sese bakarsan 20 beygir aldım gibi geliyor :D
hava filtresini doğru uygulamak çok önemli eğer sıcak hava alacağı bir uygulama yaparsanız orijinal filtre kazanından daha kötü performans alırsınız aldığınız ses anıltmasın her türlü uygulamada güzel ses alırsınız ama sıcak hava çekerse motor hemtam performans göstermez hemde çok yakıt harcar...
« Son Düzenleme: Şubat 20, 2010, 08:27:32 ÖÖ Gönderen: 34 FVC 96 »

bbaris

« Yanıtla #16 : Şubat 22, 2010, 09:44:15 ÖÖ »
arkadaşlar kn kutu içi performans filtre taktım sanki ara hızlanmalar daha iyi gibi geldi bana

34 FVC 96

« Yanıtla #17 : Şubat 22, 2010, 09:47:44 ÖÖ »
arkadaşlar kn kutu içi performans filtre taktım sanki ara hızlanmalar daha iyi gibi geldi bana
doğrudur aracın daha iyi nefes alır...

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #18 : Şubat 22, 2010, 10:18:13 ÖÖ »
Kutu içi Performans hava filtresi alman senin için daha faydalı olur.faydası vardır zararı yoktur..her 20bin km'de solusyonu ile temizlik yap yada filtreyi satan kişilerde yapıyor bu temizlik işini,bir sorun olmaz.100Bin Km hava filtresinin kullanım ömrü var normal filtrelerin ise 10bin km'dir..

senersongur

« Yanıtla #19 : Ekim 25, 2011, 10:08:10 ÖS »
City için internette baktım, 46 dolar. Acaba ile yarar mı?