Gönderen Konu: soguk motoru yikamak ??  (Okunma sayısı 2816 defa)

KADiFE

soguk motoru yikamak ??
« : Temmuz 14, 2011, 07:00:15 ÖS »
arkadaslar , arabanin motor kismi inanilmaz derecede kirli , camurlu sulardan dolayi,,

motor sogukken , sprey kopuk uygulasam sonrada , normal su ile durulasam , bi zarar vermis olurmuyum , aku aracin bagajinda sadece arti ucu var onu bi sekilde muhafaza etsem , veya baska korumam gereken yerler varmi,,

motor 3.6  audi v6

tesekkur ederim simdiden,

KADiFE

Ynt: soguk motoru yikamak ??
« Yanıtla #1 : Temmuz 15, 2011, 12:21:15 ÖÖ »
???

idedeler

« Yanıtla #2 : Temmuz 15, 2011, 12:42:35 ÖÖ »
Bu motor temizliği için geliştirilmiş özel spreyler var yağı çamuru söküp alıyor daha sonrada hava tutarak akıp gitmesini sağlayabilirsin.Normal suyu motora değdirmek pek tavsiye edilecek bişey değil. kirin motora ve çalışmasına hiçbir zararı olcagını sanmıyorum

KADiFE

« Yanıtla #3 : Temmuz 15, 2011, 02:06:09 ÖÖ »
Bu motor temizliği için geliştirilmiş özel spreyler var yağı çamuru söküp alıyor daha sonrada hava tutarak akıp gitmesini sağlayabilirsin.Normal suyu motora değdirmek pek tavsiye edilecek bişey değil. kirin motora ve çalışmasına hiçbir zararı olcagını sanmıyorum

oncelikle tesekkur ederim cevabiniz icin ,
normalde calismasina bi engeli yok cok sukur ama kaputun altinda bi kilif var orasi felan baya bi camurlu suyu maruz kalmis ve motorun her yeri camurlu su konumunda , goruntuden ziyade benim korkum bu icinden gectigim sular deniz suyu idi yani tuzlu su  zamanlar gerek plastik gerek metal yuzeye zarar vermeden onlem almak niyetim, o kisima kadar su girdigine gore bisey olmaz diye on bi gorusum vardi ama olmaz olmazda tam ben su tutunca bisey olur diye korktum , bi daha yaramazlik felan yapmak yok,

tesekkur ederim yeniden

dorian

« Yanıtla #4 : Temmuz 15, 2011, 08:05:04 ÖÖ »
motor yıkamak pek tavsiye ettiğimiz bişey değil, ama kendin temizleyebilirsin. kolay gelsin

olcaytobulut

« Yanıtla #5 : Temmuz 15, 2011, 10:22:45 ÖÖ »
suyun elektrık elektronık aksına bı sekılde ulasması zarar verır .Allah korusun ecu ya ufacık bı damla ne malıyet acar .....bence bı kac kurus verıp prof ıscılık yaptırın ..

pashatorunu

« Yanıtla #6 : Temmuz 15, 2011, 11:31:34 ÖS »
motor zaten soğuk iken yıkanmalı sıcak motoru yıkamak en önce bobinlere zarar verir ben arada yıkıyorum sorun yok için rahat olsun istiyorsan özel  spreyler var soketlere sıkarak suyun etki etmesini engelleyebilirsin

Qzann

« Yanıtla #7 : Ağustos 23, 2011, 10:18:50 ÖS »
biraz gec oldu ama kardesım gıt bı oto yıkamacıya garantılı bır sekılde yıkat. bız motoru petrolde yıkattık aracın beynıne su kactı  1000 mılyar masraf cıktı. 10 mılyon vermıyek dedık  1000 mılyar verdık. o yuzden garantılı ısını saglam yapan bır oto yıkamacıda yıkat derım..