Gönderen Konu: güneş yanığı ve solmaya karşı karbon kaplama?????  (Okunma sayısı 2902 defa)

baron.mba

güneş yanığı ve solmaya karşı karbon kaplama?????
« : Ekim 20, 2011, 12:26:39 ÖÖ »
s.a. arkadaşlar 98 1.4 lacivert aracım var.kaputta ve tavandasolmalar başladı.acaba karbon kaplama yaptırmam mantıklı mı ya da başka tavsiyesi olan var mı?

drmoz

Ynt: güneş yanığı ve solmaya karşı karbon kaplama?????
« Yanıtla #1 : Ekim 20, 2011, 09:50:04 ÖÖ »
eski polo aracımda tavanda ve kaputta vernik atmaları ve güneş yanıkları vardı. En son Autokingde minionarım yaptırmıştım, aracı yıkarlarken basınçlı suyu öyle bir tutmuşlar ki neredeyse tüm tavanın verniği kalkmıştı. Benim de kafam bozuldu vernik atıklarının fotoğraflarını çektim, sonra da tavan ve kaputu boyattım yine autokingde. (tabi biraz tartışma ile indirimli yaptılar bu işi. 2006 yılında 300 tl gibi bişey vermiştim) aracı satarken de alıcıya hepsini söyledim, fotoğraflarını verdim. fiyat kırma olmadı, aracı da 2 gün içinde satmıştım.
Belli bir yaşın üzerindeki araçlarda bence boya olması kötü değil, iyi birşeydir. bence önemli olan kaza bela olmasın. benim görüşüm aracın orjinalliğine sadık kalmaktan yana.
« Son Düzenleme: Ekim 20, 2011, 09:52:23 ÖÖ Gönderen: drmoz »

drmoz

« Yanıtla #2 : Ekim 20, 2011, 10:00:03 ÖÖ »
Tavan işlemden önce

Tavan işlemden sonra

Kaput işlemden önce

Kaput işlemden sonra

baron.mba

« Yanıtla #3 : Ekim 20, 2011, 09:32:04 ÖS »
kardeş açıkçası ben de öyle yapıcam galiba.ama herkes boyatma fiyat kırılır diyor ama insanın içi atmıyor ya.millet de güven kalmamış.zaten bi kaç yede falan da göçük falan var .onlar da aradan çıksın diyorum. ama sen yüzysel boya mı yaptırdın kardeş.yoksa tavanı kaputu kazıyıp sıfırdan mı boyadılar?

drmoz

« Yanıtla #4 : Ekim 20, 2011, 10:53:50 ÖS »
tamamen kazıma yoktu kardeş, yüzeysel ikinci kat boya, tabi öncesinde biraz zımpara işi var.