Gönderen Konu: Fluance lip ve Plakalık montajı v  (Okunma sayısı 3249 defa)

angaramos

Fluance lip ve Plakalık montajı v
« : Mayıs 02, 2014, 08:25:43 ÖS »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-satlik-honda-162744959/detay

Arkadaşlar ilandaki plakayı neyle tutturmus?Bilen varmı acaba.Aslında mantığı anladım ancak ne diye arayacağımı ve nerden bulacağımı bilemiyorum telefonla aradım adamı oda bende kalsın kardes diyor sanki define yeri soyluyecek.

Birde bu araçtaki lip fluance lipmiş bu lip çok hosuma gidiyor.Ancak gerek forumda gerekse  internette araştırdım net bilgi bulamadım.

Bu fluance lip ters çevrilerekmi takılıyor arkadaşlar kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum

angaramos

Ynt: Fluance lip ve Plakalık montajı v
« Yanıtla #1 : Mayıs 03, 2014, 05:34:08 ÖS »
Yokmu bilen biri arkadaşlar

Selcuk-006

« Yanıtla #2 : Mayıs 04, 2014, 01:40:30 ÖÖ »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-satlik-honda-162744959/detay

Arkadaşlar ilandaki plakayı neyle tutturmus?Bilen varmı acaba.Aslında mantığı anladım ancak ne diye arayacağımı ve nerden bulacağımı bilemiyorum telefonla aradım adamı oda bende kalsın kardes diyor sanki define yeri soyluyecek.

Birde bu araçtaki lip fluance lipmiş bu lip çok hosuma gidiyor.Ancak gerek forumda gerekse  internette araştırdım net bilgi bulamadım.

Bu fluance lip ters çevrilerekmi takılıyor arkadaşlar kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Hocam bahsettiğin eğer arka plaka ise ( gerçi önde plaka yokta )plakayı çıkartıp tinerle plakanın üzerindeki siyah çerçeveyi kaybetmiş. Plakayı tutturduğu plakalıkların vidalarını söküp Oto camcılarının kullandığı siyah renkli silikonla yapıştırmış. Rüzgarlık falan takarkende kullanılıyor tuningcilerde falanda bulabilirsin. Evlerimizde kullandığımız silikonun biraz daha yoğun ve daha iyi yapışan cinsinden.

Fluance Lip hakkında bir bilgim yok ama ben malum sitede kauçuk lip diye bahsedilen liplerden uyguladım gayet memnunum.

Inşallah doğru anlayıp yardımcı olabilmişimdir.

can3520

« Yanıtla #3 : Mayıs 04, 2014, 09:28:09 ÖÖ »
Plakada ne var ki anlayamadım ben ? Çift taraflı bantla yapıştırdım ben 3M ile. Lip fluence lip değil universal lip diye satılan liplerden. Fluence lipin sağ ve sol taraflarında 3er tane delik var

angaramos

« Yanıtla #4 : Mayıs 04, 2014, 12:00:32 ÖS »
Yok ön plakalıktan bahsettim ben.Tampona alt ksımdan yukarı dogru bir parça geçirmiş.Karşılığındada 2 şerden 4 vida var muhtemelen somon yardımıyla tutturuyor.Ancak bu malzemeyi ne diye arayacağım başka uygulayan varsa diye yada bilen varsa diye açtım konuyu

Yoksa arka plakalığı hallettim ben.

2.side biraz araştırdım fluance lipi.Bunlar üniversal e göre biraz daha eğimli dışa doğru duruyor.Dikkat ettiysenizsağ ve sol uçlar sanki havaya doğru kalkmış.Bazı sitelerde ters takıldığı felan yazıyor ancak herkez kulaktan dolma bilgi uygulayan varmıdır diye konu açtım
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2014, 12:01:09 ÖS Gönderen: angaramos »

can3520

« Yanıtla #5 : Mayıs 04, 2014, 01:39:10 ÖS »
olabilir o zaman yanlış bilgilendirme için kusura bakmayın :)

angaramos

« Yanıtla #6 : Mayıs 04, 2014, 03:02:16 ÖS »
olabilir o zaman yanlış bilgilendirme için kusura bakmayın :)

Yoo estagfurullah inşallah bilen biri çıkar yoksa bulamzsam tamponu boyatacam sonra tekrar deldirecem.İnşallah bulurum

esser

« Yanıtla #7 : Mayıs 04, 2014, 03:45:36 ÖS »
mugen plakalık takımıstır tamponun iç kısmına takılyolar normalde benim bildigim burda bi arkadasta ole yapmıstı hatırladıgım kadarıyla plakalık demırı gözükmüyo o zman biraz eski konularda olması lazım
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2014, 03:46:29 ÖS Gönderen: esser »

angaramos

« Yanıtla #8 : Mayıs 04, 2014, 03:58:11 ÖS »
mugen plakalık takımıstır tamponun iç kısmına takılyolar normalde benim bildigim burda bi arkadasta ole yapmıstı hatırladıgım kadarıyla plakalık demırı gözükmüyo o zman biraz eski konularda olması lazım

Şu ayarlı plakalıklardanmı http://www.x-tremetuning.com/shop/mugen-ayarli-kare-plakalik.html

esser

« Yanıtla #9 : Mayıs 04, 2014, 04:25:46 ÖS »
aynen muhabbeti geçmişti

gomar

« Yanıtla #10 : Mayıs 04, 2014, 05:06:10 ÖS »
Yakından bakınca iki tane çıkıntılı somun yuvası var gibi geldi tampon sökülüp işlem yapılmış. Yani kapı kolu satan büyük firmalarda yada civatacılarda krom parça bulabilirsin araştırmak lazım. Özellikle plaka için böyle bir parça yok tabi ki
Akılcı bir uygulama olmuş yada elindeki parçayı değerlendirmiş.
Lip konusunda bilgim yok kardeşim ben düz olanlardan kullanıyorum

angaramos

« Yanıtla #11 : Mayıs 04, 2014, 07:08:41 ÖS »
Yakından bakınca iki tane çıkıntılı somun yuvası var gibi geldi tampon sökülüp işlem yapılmış. Yani kapı kolu satan büyük firmalarda yada civatacılarda krom parça bulabilirsin araştırmak lazım. Özellikle plaka için böyle bir parça yok tabi ki
Akılcı bir uygulama olmuş yada elindeki parçayı değerlendirmiş.
Lip konusunda bilgim yok kardeşim ben düz olanlardan kullanıyorum

plakalık Sisitemini çözüdüm gibi birşey yapabilirsem sizlede paylaşırım.

Lip için güncel.Fluance lip olduğu kesin ancak montajı hakkında (yani ters mi düzmü kesmeye gerek varmı bu konularda) bilgi lazım