Gönderen Konu: Fd6 pedal seti montajı ?  (Okunma sayısı 6545 defa)

SU-vic

• Süleyman
    • Benimkisi :)
Fd6 pedal seti montajı ?
« : Ekim 12, 2014, 06:56:01 ÖS »

Arkadaşlar bu pedal setini aldım. İnternetten de forumdan da araştırdım ama montaj konusunda bi sıkıntım var, cevabını bulamadım. Fren pedalında sorun yok vida yerleri mevcut, lastiği sökünce direk vidalıyoruz. Ayak dayamanın plastik parçasını söktüğümde vida yerleri görünüyo ama denk gelmiyo, onu deleriz matkapla sorun değil, ama gaz pedalını çözemedim. Lastik falan yok galiba gaz pedalının üzerinde, bütün görünüyor. Bunu takmak için direk üstüne delik mi açmamız gerekiyo? Açıkcası bunu istemiyorum ama başka yolu var mı acaba ? Yaptıran ya da konu ile ilgili bilgisi olanlardan yardım istiyorum. Teşekkürler.
« Son Düzenleme: Ekim 12, 2014, 06:56:26 ÖS Gönderen: SU-vic »

doctoremre

Ynt: Fd6 pedal seti montajı ?
« Yanıtla #1 : Ekim 19, 2014, 12:28:13 ÖÖ »
Kardeş aynısından aldım ve taktım nasıl taktım şöyle ki, ayak dayama yeri ile gaz pedalı zaten plastik ben de gaz pedalına nasıl geçer diye düşündüm ama üstüne koyup direk vidayı dele dele geçirdim gayet de sıkı bir şekilde oturdu problem yaşamadım matkap filan deneme sakın büyük delersin ve de zarar verirsin sadece vidayı ittirerek çevir. Ama sen fren pedalında sorun yaşayacaksın çünkü aldığın takımda fren pedalı deliklerini ters açmışlar yani delikleri karşılıklı denk getirirsen pedal üstündeki civic yazısının baş aşağı durduğunu göreceksin, inşallah yanılıyorumdur :) o sebeple ben sadece denk gelen iki vidayı takabildim..

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #2 : Ekim 19, 2014, 10:20:22 ÖÖ »
Yanilmiyosun kardesim aynen :D Fren pedalini farkettigimde cok gec olmustu :)) ama sonradan girip butun pedal setlerine baktim, frenlerin hepsinin delikleri de ya bizimki gibi ya da dort koseden yeni delik acmak istiyo. O zaman sasirmistim acaba sadece benimki mi boyle diye simdi sen de bole soleyince rahatladim :)

Simdi guzelim pedallar bosta duruyo. Delme isin icine girince firsat bulunca sanayiye gider taktiririm diyodum. Ama onlar sanki benden daha cokmu ozenecek. En iyisi ben senin taktikle bugun takiyim. En mantiklisi da bu. Ben ayak dayama plastigini sokup altina delik actiririm diyodum, plastige vidalamak aklima gelmedi ama vida plastigi gectikten sonra saci nasil delecek? Yanilmiyosam bosluga denk gelmiyo

doctoremre

« Yanıtla #3 : Ekim 19, 2014, 07:48:10 ÖS »
wala bende boşluğa geldi kardeş hiç problem yaşamadım bilmiyorum senin vidalar daha mı uzun acaba..
fren pedalını da sadece iki vidayla takabildim yazı ters durmasın diye, boş kalan iki delik çok belli etmiyor zaten, ama pedal seti arabayı acayip değiştiriyor hava katıyor, hayırlı olsun unutmazsam bendekinin resmini eklerim

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #4 : Ekim 20, 2014, 09:35:12 ÖÖ »
Vidaların uzunluğundan ziyade ayak dayamanın delikleri kenarlara yakın olduğundan boşluğa denk gelmiyo. Neyse olmadı orayı matkapla deleriz ya da deldiririz artık. Henüz fırsatım olmadı, yakında inşallah. Aynen katılıyorum, havası çok değişiyo, tertemiz bi görüntü. Teşekkürler, cevaplar yardımlar için de...

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #5 : Kasım 03, 2014, 10:25:02 ÖS »

Guzel oldu diger arkadaslara tavsiye ederim maliyet 100 max +10TL

doctoremre

« Yanıtla #6 : Kasım 03, 2014, 11:28:23 ÖS »
Çok yakışmış çok güzel olmuş güle güle basın :)

SU-vic

• Süleyman
« Yanıtla #7 : Kasım 04, 2014, 08:18:39 ÖÖ »
Çok teşekkürler, aynen insanın daha çok basası geliyo yakım tüketiminde artış var :D