Gönderen Konu: fd6 kat iptali düz boru  (Okunma sayısı 14301 defa)

55fd6

fd6 kat iptali düz boru
« : Nisan 13, 2013, 09:37:21 ÖS »
arkadaşlar kendimi tanıtmıştım fd6 sahibiyim yeni aldım acl yardımınıza ihtiyacım var kat iptalini bulamadım nerde satılıyor nasıl temin ederim ne olur yardımcı olun komple egzozsistemi yaptırmam lazım

legolas

Ynt: fd6 kat iptali düz boru
« Yanıtla #1 : Nisan 14, 2013, 02:03:03 ÖS »
neden iptal etmek iskiyorsunuz_?

55fd6

« Yanıtla #2 : Nisan 14, 2013, 02:03:41 ÖS »
yokmu iki saniyesini ayırarak yardım bekliyen birisine yardım etmek

55fd6

« Yanıtla #3 : Nisan 14, 2013, 02:10:20 ÖS »
katalizörü iptal edip düz boru ve son susturcu takmak amacım ama kaç aydır bekliyorum çünkü beni yönlendirecek birisini bulamadım bi yardımcı olun Allah rızası için arkadaşlar

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #4 : Nisan 14, 2013, 06:46:07 ÖS »
Kardeş etmeyin eylemeyin ne diye kat iptali yapıyonuz???
Durduk yere arabanın sistemini bozuyonuz! Yakıt arttırıyonuz!
Bence elletme sakın!
Ben şuan orjinal kat taktırdım motor arıza lambasını söndürüyoruz 100km sonra tekrar yanıyor. Şimdi bide sensör değiştireceğiz hep masraf!
Salağın biri iptal ettirmiş aklınca performans yapmış. Performans sadece kat iptali ile olmaz.
« Son Düzenleme: Nisan 14, 2013, 06:48:46 ÖS Gönderen: bilalsahin »

55fd6

« Yanıtla #5 : Nisan 14, 2013, 07:11:15 ÖS »
ya amacım performansdan öte şöle bastımı ciğerden ses almak o amacım hani diceksin tak bi son sustrucu yeter ama kat iptali ile düz boru oldumu typer sesi alıyorum o sesi istiyorum ne yapıcam valla bende bilemedim şimdi o yüzden sizden yardım istedim

legolas

« Yanıtla #6 : Nisan 14, 2013, 07:37:31 ÖS »
Kardeş etmeyin eylemeyin ne diye kat iptali yapıyonuz???
Durduk yere arabanın sistemini bozuyonuz! Yakıt arttırıyonuz!
Bence elletme sakın!
Ben şuan orjinal kat taktırdım motor arıza lambasını söndürüyoruz 100km sonra tekrar yanıyor. Şimdi bide sensör değiştireceğiz hep masraf!
Salağın biri iptal ettirmiş aklınca performans yapmış. Performans sadece kat iptali ile olmaz.

+1.. elletmeyin... egzoz emisyonu ve muayenede sorun çıkar...

55fd6

« Yanıtla #7 : Nisan 14, 2013, 07:40:28 ÖS »
bende sizin dediğinizden yanayım ama kat iptali yapmadan  istediğim sesi verirmi acaba

kacaman

« Yanıtla #8 : Nisan 14, 2013, 09:07:34 ÖS »
aem caı takarsan ciğerden sesi verir, ben kullanıyorum çok memnunum.

55fd6

« Yanıtla #9 : Nisan 15, 2013, 08:05:51 ÖÖ »
saol arkadaşım onlarda çok pahalı zaten simota carbon alamya niyetim var o zaman simota düz boru ve son susturucu güzel olurmu acaba kat iptali yapmadan

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #10 : Nisan 15, 2013, 08:25:54 ÖÖ »
arkadaşım kat iptali yap  güzel olur. güzel birde son susturucu koy birde fitre simato tadından yenmez  >=ok(kat iptalini bulma gibi bişi yok egzozcuya git katı söküp yerine düz boru kaynatacak okadar. >=ok

55fd6

« Yanıtla #11 : Nisan 15, 2013, 09:05:23 ÖÖ »
ölede arıza ışığı ve yakıt değerleri bozulur sonuçta ondan korkuyorum

fastest40

« Yanıtla #12 : Nisan 15, 2013, 09:09:38 ÖÖ »
otto spec 1:1 headers adı altında piyasada bulma ihtimalin az olan bir ürün var alırsan ciddi farkı hissedersin arıza ışığı yakmaz filtre ve son susturucuyla çok güzel güç elde ediliyo denendi .

55fd6

« Yanıtla #13 : Nisan 15, 2013, 10:06:00 ÖÖ »
işte otto megan filan hepsini biliyorum ama nerde bulacağımı bilmiyorum bana o lazım

klc-ozhn

« Yanıtla #14 : Nisan 15, 2013, 11:08:59 ÖÖ »
Kat iptali yerine. orta susturucu cıkar. ortadan sona kadar düz boru cek sona güzel bi egzos koy. cok güzel ses alırsın

55fd6

« Yanıtla #15 : Nisan 15, 2013, 01:34:06 ÖS »
tşk arkadaşım bakalım herkez kat iptalini önermiyo öle yapıcam artık

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #16 : Nisan 15, 2013, 02:35:09 ÖS »
Yaa kardeş mal senin ama ben bu zıkkım ile oynayana çok bozuluyorum nedeni ise yeni aldığım araçta düz boru vardı ve sensörler takılıydı. Orjinal taktırdım sensörleri taktırdım 100km yol yapmadan arıza lambası yandı. Resetlendi gene aynı!
Nedeni ise düz boru takılmış ya araca sensörler kavrulmuş kurum tutmuş temizledik ama hak getire!
Şuan serviste sensörlerin tanesi 628TL, dışarıda ise 430TL
Birde şu var düz boru taktıracaksın ya göstergedeki o arıza lambası kesinlikle yanacak! Şimdi yanmasa 100km sonra olmadı 200km sonra yanacak! Sonra orjinali geri takacaksın sensörler arızalanmış randıman tutmaz falan filan hep masraf gerek yok!
İlla ses mi çıkarmak istiyosun kat. sonrasına düz boru yaptır ama orjinal egzoz borularını bozdurma sona da kaliteli bi performans egzoz koy, ayrıcada yine kaliteli bir hava filtresi ile de desteklersen istediğini almış olursun.
Orjinal ekipmanlarında dursun muayneye giderken flanşlarından kendin söker takarsın usta parasıda vermezsin!

can3520

« Yanıtla #17 : Nisan 15, 2013, 02:48:49 ÖS »
Yaa kardeş mal senin ama ben bu zıkkım ile oynayana çok bozuluyorum nedeni ise yeni aldığım araçta düz boru vardı ve sensörler takılıydı. Orjinal taktırdım sensörleri taktırdım 100km yol yapmadan arıza lambası yandı. Resetlendi gene aynı!
Nedeni ise düz boru takılmış ya araca sensörler kavrulmuş kurum tutmuş temizledik ama hak getire!
Şuan serviste sensörlerin tanesi 628TL, dışarıda ise 430TL
Birde şu var düz boru taktıracaksın ya göstergedeki o arıza lambası kesinlikle yanacak! Şimdi yanmasa 100km sonra olmadı 200km sonra yanacak! Sonra orjinali geri takacaksın sensörler arızalanmış randıman tutmaz falan filan hep masraf gerek yok!
İlla ses mi çıkarmak istiyosun kat. sonrasına düz boru yaptır ama orjinal egzoz borularını bozdurma sona da kaliteli bi performans egzoz koy, ayrıcada yine kaliteli bir hava filtresi ile de desteklersen istediğini almış olursun.
Orjinal ekipmanlarında dursun muayneye giderken flanşlarından kendin söker takarsın usta parasıda vermezsin!
+1

55fd6

« Yanıtla #18 : Nisan 15, 2013, 02:55:45 ÖS »
HALLA HALLA EYVALLAH KARDEŞİMDE KAT İPTALİ DİYORUM AMAN ARIZA IŞIĞI TAMA SADECE DÜZ BORU DİYORUM OLMAZ MAF OLURSUN YA BU YAPANLAR NASI YAPIYO KÖYÜN CENABETİ BİZMİYİZ SANA LAFIM YOK YANLIŞ ANLAMA NASI YAPICAMI NE YAPICAMAI BENDE ANLAMADIM Bİ İŞE GİRELİM DEDİK OLMADI E HONDAYA BİNİYORUZ ABİ BİLMİYOMUYDUM MERCEDES ALMASINI AMA OYNAMIYACAKSAM NE ZEVKİ KALDI YOK MU YANİ ARIZA IŞIĞI YAKTIRMADAN MODLAMA

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #19 : Nisan 15, 2013, 03:22:09 ÖS »
arkadaşlarda söylediklerinde haklı olabilirler arkadaşım herkezin yaşadığı sorunlar olabilir şans diyelim fakat ben her aldığım araçta kat iptali yaptım ve düz boruda yaptım şuan hala araçımda düz boru var arıza ışığı falan yanmıyor 30 bin km oldu yapılalı yapan egzozcu oraya bir yanıltıcı bağlıyor ve sorun çözülüyor tabi egzozcudan arıza ışığı yanmaması adına bir söz al yanmaz derse yaptır abi yanabilir şöyle olur böyle olur derse yaptırma garantiye al kendini >=ok

bywarm

« Yanıtla #20 : Nisan 15, 2013, 03:33:36 ÖS »
HALLA HALLA EYVALLAH KARDEŞİMDE KAT İPTALİ DİYORUM AMAN ARIZA IŞIĞI TAMA SADECE DÜZ BORU DİYORUM OLMAZ MAF OLURSUN YA BU YAPANLAR NASI YAPIYO KÖYÜN CENABETİ BİZMİYİZ SANA LAFIM YOK YANLIŞ ANLAMA NASI YAPICAMI NE YAPICAMAI BENDE ANLAMADIM Bİ İŞE GİRELİM DEDİK OLMADI E HONDAYA BİNİYORUZ ABİ BİLMİYOMUYDUM MERCEDES ALMASINI AMA OYNAMIYACAKSAM NE ZEVKİ KALDI YOK MU YANİ ARIZA IŞIĞI YAKTIRMADAN MODLAMA

yardım istemişsiniz size yardım konusunda fikri olan beyan etmiş .size kimse kötü birşeyde dememiş yaptırırsan olacaklar söylenmiş :)
yatırıp yaptırmamak sizin elinizde fikri olanın bu konu için konuştukları tecrübe ile sabittir

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #21 : Nisan 15, 2013, 03:48:52 ÖS »

yardım istemişsiniz size yardım konusunda fikri olan beyan etmiş .size kimse kötü birşeyde dememiş yaptırırsan olacaklar söylenmiş :)
yatırıp yaptırmamak sizin elinizde fikri olanın bu konu için konuştukları tecrübe ile sabittir
Eyvallah kardeşim desteğin için!
Benim şuan 1100TL kat parası 2x 20TL arıza sildirme gitti. Şimdide 2 adet oksijen sensörü çıktı başıma o da şuana kadar bulduğum en uygun fiyat 440TL tanesi yani 2 x 440TL 880TL
Daha bundan açık nasıl anlatırım bilemiyorum.
Düz boru mu kat. mı diye sorarsan kat. derim! Düz boru varken 3000 devir altı ölüydü araş 9 lt'den aşağı hiç düşmedi. Kat. takıldı alt devirler canlandı. Dün İstanbul Ümraniye'den Avcılar'a gidip gelidim hemde e-5 üzerinden full ekonomik gittim. 5-6 lt arası gösterdi yol bilgisayarı
Buyursun yaptıracak arkadaşlar hesaplar ortada

55fd6

« Yanıtla #22 : Nisan 15, 2013, 05:32:39 ÖS »
kardeş yanlış anlamışşın sen ben orda arkadaşa değil arıza lambasına isyan ettim <nohapy ayrıca bilal şahin arkadaşım çok ilgilendi sorunum için kendisine çok tşkkür ediyorum

bywarm

« Yanıtla #23 : Nisan 15, 2013, 06:12:33 ÖS »
kardeş yanlış anlamışşın sen ben orda arkadaşa değil arıza lambasına isyan ettim <nohapy ayrıca bilal şahin arkadaşım çok ilgilendi sorunum için kendisine çok tşkkür ediyorum

estafurullah kırılma darılma gibi olay söz konusu dahi olamaz bizde ..yani son model araçlarda yapacaklarımız sınırlı şeyler eğer yapılacaksa dahi bazı sonuçlara tuzlu faturalara alışmak gerekecek...sen en iyisi al bir performans hava filitresi ve headers 3000 devirlere kadar tıs tıs kedi gibi sessiz olur 3000 devirden sonra ciğerinden alırsın aracında o aradığın sesi :)

55fd6

« Yanıtla #24 : Nisan 15, 2013, 06:17:25 ÖS »
eyvallah kardeşim aynen alıcam o zaman simotanın carbon filtre kiti varmış onu araştırıyorum işte alıcam bii tane bakalım tatmin eder inş.